CZ vervangt restitutiepolis door combinatiepolis

Psychologie hersenen via Pixabay

CZ vervangt de restitutiepolis Zorgkeuze door de combinatiepolis Zorgvariatie. De zorgverzekeraar geeft als toelichting: “Niet-gecontracteerde zorgverleners in de wijkverpleging en GGZ rekenen vaak meer dan het gemiddelde tarief van de markt. Door deze hogere kosten stijgt de zorgpremie voor iedereen. Om ervoor te zorgen dat de zorg in Nederland betaalbaar en toegankelijk blijft, is het vervangen van de restitutiepolis door de combinatiepolis nodig.

“Met de huidige restitutiepolis kreeg u de zorg van niet-gecontracteerde zorgverleners in de wijkverpleging en GGZ 100 procent vergoed. Met de nieuwe combinatiepolis ‘Zorgvariatiepolis’ wijzigt uw vergoeding voor deze zorgverleners naar maximaal 85 procent van het tarief van zorgverleners mét een contract. De rest van de rekening betaalt u zelf. Voor alle andere zorg bij zorgverleners zonder contract krijgt u nog steeds maximaal 100% vergoed tot het markconform tarief.”

Overgangsregeling

Er geldt een overgangsregeling. CZ: “De overgangsregeling is een regeling die ervoor zorgt dat u in 2024  uw zorg bij niet-gecontracteerde zorgverleners voor GGZ of wijkverpleging nog gewoon vergoed krijgt zoals u gewend bent. Dus u ontvangt maximaal 100 procent vergoeding tot het marktconform tarief.

“Deze regeling geldt van 1 januari 2024 tot en met 31 december 2024. Vanaf 1 januari 2025 wijzigt de vergoeding voor niet-gecontracteerde zorgverleners voor GGZ of wijkverpleging ook voor u naar maximaal 85 procent van het tarief van zorgverleners mét een contract.”

Reactie toevoegen

 

Reacties

Peter Veldhuizen - advies 4 oktober 2023

Restitutie polis is vrijheid voor je rijkste bezit. Je Gezondheid. NZA geeft een aardige indicatie wat maximaal redelijk is. Geen grillen van verzekeraars, welke eigenlijk ook zorgen voor wachtlijsten in de zorg, omdat zij te weinig, of uitgeknepen hebben ingekocht. De solidariteit van mensen voor zorgverzekeringen is slecht. Het moet de goedkoopste premie zijn, dit of dat heb ik niet nodig voor de zorg- klik aan/klik uit.- dan komt er ook weinig premie binnen en veel claims. Als wij allemaal redelijk verzekerd zijn, dan komt er per saldo ook meer premie binnen en natuurlijk ook meer claims, maar dat wordt dan beter omgeslagen over iedereen. Ik ben voor een tandartsdekking voor iedereen, want dat voorkomt veel (ziekte) problemen over een langere tijd. Voorkomen is beter dan genezen.

Peter van Brakel - Peter van Brakel 4 oktober 2023

De tarifering van de zorgverzekeraars is mij al een tijdje een doorn in het oog. Er is een NZA tarief - dat wat de NZA passend vindt, waar de zorgverzekeraars 80% of zoals CZ regelmatig slechts 65% van vergoeden. Is de zorgaanbieder dan te duur? Nee, de verzekeraar wil niet de door de NZA als passend gevonden vergoeding betalen. De niet-gecontracteerden worden zo door de zorgverzekereraars keer op keer neergezet als graaiers of boeven terwijl zij doorgaans hoogwaardige en bovenal belangrijke zorg verlenen. Met name ook preventieve zorg die verderop in de zorgketen veel kosten kunnen voorkomen!

Minister: geen interventies bij contractering

Minister: geen interventies bij contractering

Minister Kuipers zegt geen brede signalen te hebben die erop duiden dat de zorgcontractering met het oog op 2024 moeizaam verloopt. De minister: "Ik wil waken voor...

"Zorgverzekeringslasten stijgen het hardst voor meest zorgbehoevenden"

"Zorgverzekeringslasten stijgen het hardst voor meest zorgbehoevenden"

De stijging van de premie van de zorgverzekering in combinatie met de daling van de zorgtoeslag raakt vooral de meest zorgbehoevenden hard. Aldus Poliswijzer, dat...

NN Zorg Voordelig nu ook voor adviseurs

NN Zorg Voordelig nu ook voor adviseurs

Anders dan vorig seizoen hebben financieel adviseurs dit keer toegang tot de polis Zorg Voordelig van Nationale-Nederlanden. De polis wordt tegelijkertijd als voorheen...

Consumentenbond dient handhavingsverzoek in bij NZa

Consumentenbond dient handhavingsverzoek in bij NZa

Uit onderzoek van de Consumentenbond blijkt dat de contractering van zorgaanbieders dit jaar weer niet rond is bij de start van het overstapseizoen. De Consumentenbond...

Recordaantal overstappers bij zorgverzekering voorspeld

Recordaantal overstappers bij zorgverzekering voorspeld

Overstappen.nl verwacht een recordaantal overstappers bij de zorgverzekering, nu de premies fors stijgen. Eva van Erk, Zorgexpert van Overstappen.nl geeft aan: “De...

Premie basispolis stijgt met gemiddeld bijna negen euro per maand

Premie basispolis stijgt met gemiddeld bijna negen euro per maand

De zorgpremie stijgt met gemiddeld bijna negen euro oftewel 6,3 procent per maand naar 147 euro. Dat heeft Geld.nl in kaart gebracht. De goedkoopste basisverzekering...

Premie Stad Holland met 14,50 euro per maand omhoog

Premie Stad Holland met 14,50 euro per maand omhoog

Stad Holland verhoogt de premie van de basisverzekering zorg volgende jaar met 14,40 euro per maand. Tegelijkertijd verandert de verzekering in een combinatiepolis. De...

Premie Zorg en Zekerheid met acht euro per maand omhoog

Premie Zorg en Zekerheid met acht euro per maand omhoog

Volgend jaar betalen verzekerden van Zorg en Zekerheid 147,95 euro per maand voor de Zorg Zeker Polis. Dat is lager dan de berekening van het Ministerie van VWS,...

Overzicht actualiteiten zorgverzekering 2024 in document Kenniskern

Overzicht actualiteiten zorgverzekering 2024 in document Kenniskern

Te vinden op de website van Adfiz: het PE-document dat Zorgverzekeraars Nederland jaarlijks opstelt - in samenwerking met onder andere Adfiz - over de belangrijkste...

Adfiz: nieuwe versie Zorgverzekeringswet in Praktijk

Adfiz: nieuwe versie Zorgverzekeringswet in Praktijk

Adfiz heeft een nieuwe versie gepubliceerd van haar gratis handboek Zorgverzekeringswet in Praktijk. In dit document, Zorgverzekeringswet in Praktijk worden alle...