De Hypotheekshop reageert op FD-column Verdegaal: gratis bestaat niet

Mark de Rijke 2018 resized

In een reactie op de FD-column 26 januari van Erica Verdegaal stelt directeur Mark de Rijke van De Hypotheekshop in een blog op VVP Online: "Voor simpele kwaaltjes kom je er met behulp van het internet zelf wel uit, maar bij een serieuze gezondheidsklacht vertrouw je toch meer op de huisarts." 

Verdegaal schreef: "Miljoenen Nederlanders kunnen zelf klussen, koken, tuinieren, kinderfeestjes organiseren en schoonmaken. Maar gaat het over geldzaken, dan stappen ze ineens met twee linkerhanden naar een adviseur. Dat is gek, want wie de weg weet op het internet, selecteert moeiteloos zelf de beste financiële producten, of aanbieders van energie, internet, tv en (mobiel) bellen."

De Rijke: "Onze ervaring is dat er een grote groep mensen bestaat die financieel minder onderlegd én geïnteresseerd is, dan bijvoorbeeld mevrouw Verdegaal. Zeker in het geval van grote financiële beslissingen die slechts een paar keer voorkomen in iemands leven, zoals de koop van een woning, is het daarom verstandig dat consumenten zich laten bijstaan.

"Een tweede factor waar mevrouw Verdegaal aan voorbij gaat, is de kennis van de consument op dit gebied. Daarmee doel ik op de kennis die nodig is om de eigen situatie in te kunnen schatten: ‘Wat heb ik nu precies nodig?’ Natuurlijk is er heel veel informatie op het internet te vinden, maar wat heb ik daar aan als ik niet weet waar ik naar moet zoeken en ook niet weet wat nou in mijn situatie wel en niet belangrijk is? 

"Het kan als een enorme verantwoordelijk voelen om de juiste keuzes te maken die je financiële gezondheid nu en in de toekomst bepalen. Mensen zijn daar begrijpelijkerwijs huiverig voor en hebben behoefte aan advies en ondersteuning.  

"Laat iedereen vooral voor zichzelf bepalen wanneer advies bij het maken van verantwoorde financiële beslissingen wel of niet nodig is. Overigens, een groot deel van de inkomsten van consumentenorganisaties bestaat uit leadvergoedingen afkomstig van aanbieders. Denk aan energiecollectieven, zonnepanelen of het vergelijken en afsluiten van financiële producten. Want gratis bestaat niet."

Klik HIER voor de hele blog.

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Paul van Brederode - van Brederode Financieel Adviseurs 7 februari 2019

Erica Verdegaal zoekt steeds de publiciteit om haar eigen winkeltje te promoten (of ze heeft een ander probleem) en denkt dan iedere keer weer aan die gemakkelijk te raken groep financieel adviseurs om te bashen. Ik denk dat ze niet zoveel aandacht verdient getuige het niveau van de opmerkingen die ze maakt. Daar blijkt namelijk uit dat ze erg weinig van de materie begrijpt. Haar argumenten zijn open deuren en over het algemeen van hetzelfde allooi als die van een gemiddelde tiener die de eerste scooterverzekering gaat afsluiten. Maar misschien heb ik het wel helemaal verkeerd en is ze echt briljant.

Meer over
Begin tijdig met aanvragen ORV

Begin tijdig met aanvragen ORV

Omdat het medische acceptatiebeleid van verzekeraars flink verschilt, loont het voor chronisch zieken volgens De Hypotheekshop om meerdere ORV-offertes op te vragen...

Jungo-hypotheek verkrijgbaar bij alle CMIS-labels

Jungo-hypotheek verkrijgbaar bij alle CMIS-labels

De crowdfundinghypotheek van Jungo is verkrijgbaar bij alle franchise-labes van CMIS: De Hypotheekshop, Huis & Hypotheek en Hypokeur.  Mark de Rijke, directeur...

"Beheernormen NHG ook toepassen bij overwaarde"

"Beheernormen NHG ook toepassen bij overwaarde"

Het is volgens De Hypotheekshop belangrijk dat NHG ook bij overwaarde de beheernormen gaat toepassen. Dit zou mensen die in een echtscheiding belanden ten goede...

Aantal hypotheekaanvragen eerste kwartaal beter dan verwacht

Aantal hypotheekaanvragen eerste kwartaal beter dan verwacht

Het aantal hypotheekaanvragen is in het eerste kwartaal 2019 minder gedaald dan was verwacht, aldus De Hypotheekshop. Ten opzichte van de eerste drie maanden 2018...

CMIS Franchise: Ockto ook in acceptatiefase

CMIS Franchise: Ockto ook in acceptatiefase

De Hypotheekshop en Huis & Hypotheek gaan ook in de acceptatiefase werken met Ockto, om te beginnen bij hypotheken van Argenta. Joep Peerdeman, manager Operations...

"Voorwaarden verhogen hypotheek verhelderen en aanpassen"

"Voorwaarden verhogen hypotheek verhelderen en aanpassen"

Geldverstrekkers moeten hun beleid inzake verhogingen van de hypotheek verhelderen en aanpassen. Dat meent De Hypotheekshop. De adviesketen: "Deze voorwaarden worden...