De Hypotheekshop reageert op FD-column Verdegaal: gratis bestaat niet

Mark de Rijke 2018 resized

In een reactie op de FD-column 26 januari van Erica Verdegaal stelt directeur Mark de Rijke van De Hypotheekshop in een blog op VVP Online: "Voor simpele kwaaltjes kom je er met behulp van het internet zelf wel uit, maar bij een serieuze gezondheidsklacht vertrouw je toch meer op de huisarts." 

Verdegaal schreef: "Miljoenen Nederlanders kunnen zelf klussen, koken, tuinieren, kinderfeestjes organiseren en schoonmaken. Maar gaat het over geldzaken, dan stappen ze ineens met twee linkerhanden naar een adviseur. Dat is gek, want wie de weg weet op het internet, selecteert moeiteloos zelf de beste financiële producten, of aanbieders van energie, internet, tv en (mobiel) bellen."

De Rijke: "Onze ervaring is dat er een grote groep mensen bestaat die financieel minder onderlegd én geïnteresseerd is, dan bijvoorbeeld mevrouw Verdegaal. Zeker in het geval van grote financiële beslissingen die slechts een paar keer voorkomen in iemands leven, zoals de koop van een woning, is het daarom verstandig dat consumenten zich laten bijstaan.

"Een tweede factor waar mevrouw Verdegaal aan voorbij gaat, is de kennis van de consument op dit gebied. Daarmee doel ik op de kennis die nodig is om de eigen situatie in te kunnen schatten: ‘Wat heb ik nu precies nodig?’ Natuurlijk is er heel veel informatie op het internet te vinden, maar wat heb ik daar aan als ik niet weet waar ik naar moet zoeken en ook niet weet wat nou in mijn situatie wel en niet belangrijk is? 

"Het kan als een enorme verantwoordelijk voelen om de juiste keuzes te maken die je financiële gezondheid nu en in de toekomst bepalen. Mensen zijn daar begrijpelijkerwijs huiverig voor en hebben behoefte aan advies en ondersteuning.  

"Laat iedereen vooral voor zichzelf bepalen wanneer advies bij het maken van verantwoorde financiële beslissingen wel of niet nodig is. Overigens, een groot deel van de inkomsten van consumentenorganisaties bestaat uit leadvergoedingen afkomstig van aanbieders. Denk aan energiecollectieven, zonnepanelen of het vergelijken en afsluiten van financiële producten. Want gratis bestaat niet."

Klik HIER voor de hele blog.

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Paul van Brederode - van Brederode Financieel Adviseurs 7 februari 2019

Erica Verdegaal zoekt steeds de publiciteit om haar eigen winkeltje te promoten (of ze heeft een ander probleem) en denkt dan iedere keer weer aan die gemakkelijk te raken groep financieel adviseurs om te bashen. Ik denk dat ze niet zoveel aandacht verdient getuige het niveau van de opmerkingen die ze maakt. Daar blijkt namelijk uit dat ze erg weinig van de materie begrijpt. Haar argumenten zijn open deuren en over het algemeen van hetzelfde allooi als die van een gemiddelde tiener die de eerste scooterverzekering gaat afsluiten. Maar misschien heb ik het wel helemaal verkeerd en is ze echt briljant.

Meer over
Hypotheekshop: uitverkoop in hypothekenland

Hypotheekshop: uitverkoop in hypothekenland

De hypotheekrente is de laatste weken in een ongekende vrije val geraakt, in gang gezet door de grote politieke en economische onrust in de wereld. De Hypotheekshop...

Nieuwe records op woningmarkt

Nieuwe records op woningmarkt

Het tweede kwartaal noteerde op een aantal vlakken records, aldus de Hypotheekshop. Zo is de gemiddelde prijs voor een koopwoning all time high, is de hypotheekrente...

Verantwoordelijkheid van de hele branche

Verantwoordelijkheid van de hele branche

Aanbieders en intermediairs die verder kijken dan het moment van afsluiten, en afspraken maken om de klant ook tijdens de looptijd van een product zo goed mogelijk...

Hypotheekadviesketens eisen ontsluiting klantdata geldverstrekkers

Hypotheekadviesketens eisen ontsluiting klantdata geldverstrekkers

De hypotheekketens, De Hypothekers Associatie (De Hypotheker), Financieel Fit Groep, Finzie, Geld & Woning, CMIS Franchise (De Hypotheekshop, Huis & Hypotheek,...

Hypotheekbedrijven halen geld op voor Cruyff Foundation

Hypotheekbedrijven halen geld op voor Cruyff Foundation

Vanuit de hypotheeksector namen onlangs De Hypotheekshop en Lloyds Bank met een gezamenlijk team deel aan de Cruyff Foundation Cup. De Cruyff Foundation Cup is een...

Hogere rentemarge door schaarsere Nederlandse funding

Hogere rentemarge door schaarsere Nederlandse funding

Afname van het aanbod van funding in Nederland verklaart volgens De Hypotheekshop mede waarom de rentemarge van geldverstrekkers is gestegen. De adviesketen: "Sinds...