Driekwart medewerkers Achmea heeft verduurzamingsbudget van 2500 euro besteed

Bianca Tetteroo 2024

Achmea boekte over 2023 een nettoresultaat van 814 miljoen euro (2022 -808 miljoen euro). Een van de speerpunten blijft verduurzaming. Zo kregen medewerkers in 2023 een persoonlijk klimaatbudget van netto 2.500 euro om te besteden aan verduurzaming. "Inmiddels heeft al 72 procent van onze collega’s dit budget besteed, bijvoorbeeld aan zonnepanelen, isolatie of warmtepompen", aldus Bianca Tetteroo, voorzitter Raad van Bestuur Achmea.

Bij Schade & Inkomen steeg het operationeel resultaat met 20 procent naar € 309 miljoen, ondersteund door omzetgroei, verdere investeringen in digitalisering en een gunstige ontwikkeling van de rente en inflatieverwachtingen. Ook waren er vorig jaar, vergeleken met 2022, geen grote stormschades. Door klimaatverandering zien we wel meer weersgerelateerde schades. Daarnaast was er sprake van een hogere verkeersintensiteit wat resulteerde in een toegenomen (letsel)schadelast.

Het operationeel resultaat van het Zorgbedrijf bleef stabiel op 187 euro miljoen. Het operationeel resultaat bij Achmea Pensioen & Leven bedroeg 208 miljoen euro dat deels is gedempt door de definitieve regeling voor beleggingsverzekeringen. Het resultaat van Oudedagsvoorzieningen steeg naar 47 miljoen euro, voornamelijk door groei en een verbeterd rendement bij Achmea Bank. Het operationeel resultaat van Internationaal steeg naar 6 miljoen euro, ondanks overstromingen in Griekenland en de aardbeving in Turkije.

Begin 2024 verwelkomde Achmea Zorg 400.000 nieuwe klanten. Het premievolume bij Schade & Inkomen steeg naar 4 miljard euro door het aantrekken van nieuwe klanten en door premiestijgingen.

Aantal belangrijke pijler onder de strategie van Achmea zijn 'data & digitallisering', zoals bijvoorbeeld de ontwikkelde 'strombot' die werd ingezet bij de zomerstorm Poly en die het schadehandelingsproces ondersteunt. Begin 2023 werd de Achmea Innovation Hub geopend waar een team van internationale experts aan het ontwikkelen van bedieningsmodellen van de toekomst werkt. Ander pijlers zijn pensioenen, zorg en verduurzaming.

Bianca Tetteroo: “Om de impact van klimaatverandering te beperken blijft het cruciaal om de uitstoot van broeikasgassen, met name CO2,terug te dringen. In het vierde kwartaal van 2023 hebben we een update van ons Klimaat Transitieplan gepubliceerd. Daarin hebben we voor het eerst tussentijdse doelstellingen voor onze (schade) verzekeringsportefeuille opgenomen. We zijn goed op weg met het realiseren van onze duurzaamheidsambities; zowel voor onze eigen voetafdruk, als in de rol van belegger en aanjager van het maatschappelijk debat. Naast het mitigeren van klimaatrisico’s moeten we ons als verzekeraar en als samenleving aanpassen aan klimaatveranderingen (adaptatie). We streven ernaar klimaatschade zoveel mogelijk te voorkomen en verzekerbaar te houden."

Medewerkers kregen in 2023 een persoonlijk klimaatbudget van netto 2.500 euro om te besteden aan verduurzaming. "Inmiddels heeft al 72 procent van onze collega’s dit budget besteed, bijvoorbeeld aan zonnepanelen, isolatie of warmtepompen."

Achmea blijft onderzoek doen naar de beste opties voor de portefeuilles van Achmea Pensioen & Levensverzekeringen, met name voor de verzekeringen die niet meer actief worden verkocht. "Het is van belang dat we zo efficiënt mogelijk kunnen blijven werken, vooral omdat deze portefeuille kleiner wordt. We moeten ervoor zorgen dat de kosten gelijke tred houden met deze ontwikkeling, terwijl we onze klanten goed blijven bedienen. Zoals we dat altijd hebben gedaan. We bekijken verschillende opties, zowel intern als extern. In de tussentijd blijven we onze huidige koers volgen."

Reactie toevoegen

 
Nederlanders vinden 40-urige werkweek achterhaald

Nederlanders vinden 40-urige werkweek achterhaald

Ruim zes op de tien werkende Nederlanders vinden 40 uur werken per week te veel, leert onderzoek in opdracht van Achmea. Bovendien geeft ruim een derde aan bang...

Achmea gaat in gesprek met intermediaire partners

Achmea gaat in gesprek met intermediaire partners

(Partner in kennis Avéro Achmea in VVP-special Duurzaam Advies 2024) Duurzaamheid is een gemeenschappelijk streven van veel verzekeraars. Ook Achmea ondertekende...

Achmea Innovation Fund investeert in Laka

Achmea Innovation Fund investeert in Laka

Achmea Innovation Fund heeft een investering gedaan in Laka. Laka, opgericht in 2017 in Londen, is een mobiliteitsinsurtech, die inmiddels actief is in  meerdere...

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Karin Bos, sinds 2022 verantwoordelijk voor Schade & Inkomen bij Achmea, staat centraal in de zesde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Special Duurzaam Advies VVP en INSVER: winst in alle opzichten

Special Duurzaam Advies VVP en INSVER: winst in alle opzichten

Duurzaamheid is een onderdeel van modern ondernemerschap. Iedere adviseur zal actie moeten ondernemen. Aldus Kees Dullemond (INSVER) in de special Duurzaam Advies...

Achmea sluit definitieve overeenkomst woekerpolissen

Achmea sluit definitieve overeenkomst woekerpolissen

Achmea heeft een akkoord bereikt met de belangenorganisaties Consumentenclaim, Woekerpolis.nl, Woekerpolisproces, Wakkerpolis en de Consumentenbond over een finale...

Verkenning opties voor portefeuilles Achmea Pensioen & Levensverzekeringen

Verkenning opties voor portefeuilles Achmea Pensioen & Levensverzekeringen

Achmea bevestigt berichtgeving dat de opties voor Achmea Leven & Pensioen, waaronder verkoop, worden onderzocht. Achmea: "De afgelopen jaren hebben wij op gezette...

Slachterofferhulp en Achmea ontwikkelen 'Letselschadeproces in kaart'

Slachterofferhulp en Achmea ontwikkelen 'Letselschadeproces in kaart'

Slachtofferhulp Nederland en Achmea hebben Letselschadeproces in kaart ontwikkeld, dat slachtoffers na een ongeval meer inzicht biedt in het proces: van het ongeluk...

Nieuwe cao voor medewerkers Achmea

Nieuwe cao voor medewerkers Achmea

Een grote meerderheid van de leden van FNV Finance, CNV Vakmensen én van alle Achmea-medewerkers heeft ingestemd met een nieuwe cao. De cao geldt voor circa...

Woontest: meerderheid ouderen willen kleinere woning

Woontest: meerderheid ouderen willen kleinere woning

Zes op de tien 55-plussers wil in de toekomst kleiner gaan wonen. Dit blijkt uit de Woontest van Achmea waaraan ruim 15.000 55-plussers deelnamen. Op dit moment...