Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Karin Bos podcast

Karin Bos, sinds 2022 verantwoordelijk voor Schade & Inkomen bij Achmea, staat centraal in de zesde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners in transitietijd’. Willem Vreeswijk (stichting New Financial Forum) en Ron van Es (School for Purpose Leadership) gaan in gesprek met een financieel dienstverlener die duurzaamheid, innovatie en maatschappelijke betrokkenheid hoog in het vaandel heeft staan. “Wil dit land toekomstbestendig blijven, dan moeten we er samen de schouders onderzetten met een focus op de lange termijn.”

Karin Bos (1969) is ruim vijftien jaar werkzaam voor Achmea, waar ze uiteenlopende leidinggevende functies vervulde, zoals in finance, ict, Schade Particulier en nu dus als directeur Schade & Inkomen. Voor Karin is het belangrijk dat  Achmea, met haar coöperatieve achtergrond, de blik richt op de langere termijn. “Alles wat je doet, moet uitlegbaar zijn voor klanten. Dan wordt ook je maatschappelijke impact helder en uitlegbaar.”

“Schade voorkomen is uiteraard het meest duurzaam”, zegt Karin, die ook doelt op de grote problemen die we als samenleving op ons af zien komen, zoals de gevolgen van klimaatverandering. “Schade als gevolg van droogte is bijvoorbeeld niet verzekerd, maar ook bij dergelijke problemen zullen we als financiële sector een oplossing moeten bieden. Misschien niet in de vorm van een verzekering, maar we zullen er wel moeten zijn om burgers te helpen. Neemt niet weg dat diezelfde burger  zelf een cruciale rol heeft om schade te voorkomen.”

Karin ziet de rol van verzekeraars verder veranderen, zeker als het om duurzaamheid gaat. “We nemen steeds meer de rol van adviseur in en vragen particulieren en bedrijven wat zij nodig hebben in de duurzaamheidstransitie. Maar hoe pak je dat precies aan? Wie zit er op dergelijke gesprekken te wachten? Welke interne opleidingen passen daarbij? De transitie vindt uiteraard ook intern plaats. Alle facetten die tegelijkertijd spelen, maken deze transitie bijzonder ingewikkeld waar ook geen kant en klare oplossingen voor bestaan. Juist daarom hebben we iedereen zo hard nodig.”

De cultuur binnen Achmea spreekt Karin bijzonder aan. “Niet alleen de wil om een duurzame bijdrage te leveren aan de samenleving, maar ook dat we werk maken van inclusie en diversiteit, zowel op de werkvloer, in het management als in directiefuncties.”

Luister HIER naar de podcast met Karin Bos.

Luister ook naar eerdere afleveringen in deze podcastserie.

  • Deel 1: Peter van Geijtenbeek van Turien & Co./AnsvarIdéa) over onder meer duurzaamheid en solidariteit.
  • Deel 2: Faisal Setoe (HDI Global Specialty) over diversiteit en inclusie.
  • Deel 3: Ron Bavelaar (Univé) over waarden als menselijkheid, solidariteit, behulpzaamheid en toegankelijkheid.
  • Deel 4 Geert Bouwmeester (De Goudse) over de kracht van familiebedrijven en hun intrinsieke maatschappelijke verantwoordelijkheid.
  • Deel 5 Carola Wijkamp-Hermsen (De Vereende) over sociale duurzaamheid.

In deze serie gaat we in gesprek met gepassioneerde beleidsbepalers uit de financiële sector waarbij wezenlijke vragen worden gesteld over de rol van financiële dienstverleners in de samenleving. Niet om definitieve antwoorden te geven, maar om met elkaar oplossingsrichtingen te verkennen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Ken je vak! Het recht om te repareren

Ken je vak! Het recht om te repareren

(Björn Jalving, Turien & Co., in Ken je vak!, VVP 3-2024) Met het recht op reparatie moet het makkelijker en goedkoper worden om elektronische producten...

De waarde van duurzaam advies

De waarde van duurzaam advies

(Kees Dullemond, INSVER, in VVP-special De Waarde van Advies) We staan aan het begin van de transitie naar meer duurzaamheid in de samenleving en de verzekeringsbranche....

Babette Porcelijn: samen op weg naar een happy 2050

Babette Porcelijn: samen op weg naar een happy 2050

Het happy 2050 scenario van Babette Porcelijn is een masterplan voor een veilige en fijne toekomst. Alles wat invloed heeft op ons geluk komt in samenhang voorbij:...

Eva Rovers: doorbreek met burgerberaden de politieke impasses

Eva Rovers: doorbreek met burgerberaden de politieke impasses

“Geef burgers het vertrouwen. Zij zijn in staat met elkaar complexe vraagstukken op te lossen, mits aan een aantal belangrijke spelregels is voldaan. In Nederland...

Verliefd op de toekomst centraal in zomereditie New Financial Magazine

Verliefd op de toekomst centraal in zomereditie New Financial Magazine

Verliefd op de toekomst! Dat is het thema van de superdikke zomereditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum....

Legio voordelen voor de adviseur

Legio voordelen voor de adviseur

(Rubriek 'Duurzaam advies in praktijk', VVP 3-2024) “Er is geen enkele steekhoudende reden om niet te verduurzamen en bovendien zijn de voordelen voor adviseurs...

Het recht om te repareren

Het recht om te repareren

(Björn Jalving, Turien & Co., in Ken je vak!, VVP 3-2024) Met het recht op reparatie moet het makkelijker en goedkoper worden om elektronische producten...

Roy van den Anker: "Vloeken in de (verzekerings)kerk"

Roy van den Anker: "Vloeken in de (verzekerings)kerk"

"Versneld een nieuwe economie tot stand brengen. Een mooie doelstelling van het New Financial Forum, maar in onze branche… Het overgrote deel van de voorbeelden...

Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Met VVP biedt Vreeswijk de adviseur een podium. Wil hij laten zien hoe mooi het adviesvak is en hoe trots we daarop mogen zijn. Bijvoorbeeld met de jaarlijkse Advies...

Gesprekshandvatten voor duurzaam financieel advies aan het MKB

Gesprekshandvatten voor duurzaam financieel advies aan het MKB

Duurzame ontwikkeling is één van de grote uitdagingen waar Nederland voor staat. Financieel adviseurs kunnen hierin volgens Adfiz een grote bijdrage...