Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Karin Bos podcast

Karin Bos, sinds 2022 verantwoordelijk voor Schade & Inkomen bij Achmea, staat centraal in de zesde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners in transitietijd’. Willem Vreeswijk (stichting New Financial Forum) en Ron van Es (School for Purpose Leadership) gaan in gesprek met een financieel dienstverlener die duurzaamheid, innovatie en maatschappelijke betrokkenheid hoog in het vaandel heeft staan. “Wil dit land toekomstbestendig blijven, dan moeten we er samen de schouders onderzetten met een focus op de lange termijn.”

Karin Bos (1969) is ruim vijftien jaar werkzaam voor Achmea, waar ze uiteenlopende leidinggevende functies vervulde, zoals in finance, ict, Schade Particulier en nu dus als directeur Schade & Inkomen. Voor Karin is het belangrijk dat  Achmea, met haar coöperatieve achtergrond, de blik richt op de langere termijn. “Alles wat je doet, moet uitlegbaar zijn voor klanten. Dan wordt ook je maatschappelijke impact helder en uitlegbaar.”

“Schade voorkomen is uiteraard het meest duurzaam”, zegt Karin, die ook doelt op de grote problemen die we als samenleving op ons af zien komen, zoals de gevolgen van klimaatverandering. “Schade als gevolg van droogte is bijvoorbeeld niet verzekerd, maar ook bij dergelijke problemen zullen we als financiële sector een oplossing moeten bieden. Misschien niet in de vorm van een verzekering, maar we zullen er wel moeten zijn om burgers te helpen. Neemt niet weg dat diezelfde burger  zelf een cruciale rol heeft om schade te voorkomen.”

Karin ziet de rol van verzekeraars verder veranderen, zeker als het om duurzaamheid gaat. “We nemen steeds meer de rol van adviseur in en vragen particulieren en bedrijven wat zij nodig hebben in de duurzaamheidstransitie. Maar hoe pak je dat precies aan? Wie zit er op dergelijke gesprekken te wachten? Welke interne opleidingen passen daarbij? De transitie vindt uiteraard ook intern plaats. Alle facetten die tegelijkertijd spelen, maken deze transitie bijzonder ingewikkeld waar ook geen kant en klare oplossingen voor bestaan. Juist daarom hebben we iedereen zo hard nodig.”

De cultuur binnen Achmea spreekt Karin bijzonder aan. “Niet alleen de wil om een duurzame bijdrage te leveren aan de samenleving, maar ook dat we werk maken van inclusie en diversiteit, zowel op de werkvloer, in het management als in directiefuncties.”

Luister HIER naar de podcast met Karin Bos.

Luister ook naar eerdere afleveringen in deze podcastserie.

  • Deel 1: Peter van Geijtenbeek van Turien & Co./AnsvarIdéa) over onder meer duurzaamheid en solidariteit.
  • Deel 2: Faisal Setoe (HDI Global Specialty) over diversiteit en inclusie.
  • Deel 3: Ron Bavelaar (Univé) over waarden als menselijkheid, solidariteit, behulpzaamheid en toegankelijkheid.
  • Deel 4 Geert Bouwmeester (De Goudse) over de kracht van familiebedrijven en hun intrinsieke maatschappelijke verantwoordelijkheid.
  • Deel 5 Carola Wijkamp-Hermsen (De Vereende) over sociale duurzaamheid.

In deze serie gaat we in gesprek met gepassioneerde beleidsbepalers uit de financiële sector waarbij wezenlijke vragen worden gesteld over de rol van financiële dienstverleners in de samenleving. Niet om definitieve antwoorden te geven, maar om met elkaar oplossingsrichtingen te verkennen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Bewustwording is de essentie

Bewustwording is de essentie

(Rubriek 'Duurzaam advies in praktijk', VVP 2-2024) “Duurzaamheid is een onderwerp waar we inmiddels niet meer omheen kunnen en waar we bij Geerts op verschillende...

De meerwaarde van minder

De meerwaarde van minder

(Paul Burger, AnsvarIdéa/Ideële Verzekeringen, in Ken je vak! VVP 2-2024) Bo-rent, SnappCar, Greenwheels, Airbnb, Peerby (huren bij je buren), het...

Achmea gaat in gesprek met intermediaire partners

Achmea gaat in gesprek met intermediaire partners

(Partner in kennis Avéro Achmea in VVP-special Duurzaam Advies 2024) Duurzaamheid is een gemeenschappelijk streven van veel verzekeraars. Ook Achmea ondertekende...

Achmea Innovation Fund investeert in Laka

Achmea Innovation Fund investeert in Laka

Achmea Innovation Fund heeft een investering gedaan in Laka. Laka, opgericht in 2017 in Londen, is een mobiliteitsinsurtech, die inmiddels actief is in  meerdere...

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

"In december deelde de stichting New Financial Forum een artikel van mijn hand op LinkedIn. In dit artikel hield ik een pleidooi om na jaren van aandacht voor de...

Verduurzaming bedrijven op lager pitje

Verduurzaming bedrijven op lager pitje

De verduurzaming onder Nederlandse bedrijven blijkt, na een versnelling in 2023, te stagneren in 2024. Deze stagnatie wordt bij ondernemers vooral veroorzaakt door...

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

"Tien jaar geleden werd vernieuwing in de verzekeringswereld vooral aangejaagd door de schijnbaar onbegrensde mogelijkheden van technologie. Nu is er een fundamentelere...

Special Duurzaam Advies VVP en INSVER: winst in alle opzichten

Special Duurzaam Advies VVP en INSVER: winst in alle opzichten

Duurzaamheid is een onderdeel van modern ondernemerschap. Iedere adviseur zal actie moeten ondernemen. Aldus Kees Dullemond (INSVER) in de special Duurzaam Advies...

Rode draad bij vergroening

Rode draad bij vergroening

(Björn Jalving, Turien/Ansvar, in Ken je vak! in VVP 1-2024) Over waarom een duurzame samenleving noodzakelijk is, raken we nooit uitgeschreven. Maar wat...

Driekwart medewerkers Achmea heeft verduurzamingsbudget van 2500 euro besteed

Driekwart medewerkers Achmea heeft verduurzamingsbudget van 2500 euro besteed

Achmea boekte over 2023 een nettoresultaat van 814 miljoen euro (2022 -808 miljoen euro). Een van de speerpunten blijft verduurzaming. Zo kregen medewerkers in 2023...