Dúrf AOV te adviseren

Beeld Durf AOV te adviseren

Als financieel adviseur bied je toegevoegde waarde door ondernemers bewust te maken van het risico van arbeidsongeschiktheid én door hen te helpen bij het maken van de juiste keuze voor een AOV die past bij hun situatie en wensen. Loop jij tegen uitdagingen aan bij het adviseren over arbeidsongeschiktheid aan ondernemers? Of heb jij het adviseren over arbeidsongeschiktheid aardig onder de knie, maar wil je een verdiepingsslag maken? Dan biedt de driedelige webinarreeks verzorgd door Annemieke Postema in opdracht van TAF uitkomst.

Annemieke Postema heeft haar sporen inmiddels verdiend in AOV-land. Ze staat bekend als de AOVdokter en is mede-oprichter van beroepsorganisatie RADI AOV. Zij heeft een drietal webinars opgenomen die onderwerpen behandelen die leven bij de financieel adviseur.

1. De waarde van een AOV

Hoe groot is de kans om arbeidsongeschikt te raken? En hoe kun je de impact van arbeidsongeschiktheid tastbaar maken aan je klant? Annemieke laat het zien aan de hand van berekeningen en praktijkvoorbeelden. Verder bespreekt Annemieke veelgehoorde tegenwerpingen van ondernemers en hoe je hiermee om kunt gaan.

2. Inventariseren kun je leren

Een goed begin is het halve werk. En dat begint dus al bij het inventariseren. Dit webinar behandelt de diverse onderdelen van de inventarisatie. De ondernemer vult het formulier in, de adviseur interpreteert de antwoorden en vraagt door. Annemieke licht de verplicht te behandelen onderdelen toe. En legt uit waarom je het beste van netto naar bruto inkomen kunt omrekenen en hoe je dat doet.

AOV-inventarisatieformulier

Samen met TAF ontwikkelde Annemieke een inventarisatieformulier met daarbij een toelichting voor adviseurs met tips en aandachtspunten. Deze kun je downloaden op de website van TAF. Zie daarvoor de link onderaan deze pagina.

3. Adviseer je klantgericht of waterdicht?

Op welke manier adviseer jij? Luister je écht naar de wensen van de klant of blijf je aan de veilige kant en adviseer je bij voorbaat al zo zeker mogelijk?  Annemieke licht toe wat een goed advies is volgens de Wft-regels en wat een klantgericht advies is. Ook beantwoordt ze de volgende vragen: wat doe je als de door jouw geadviseerde oplossing - door verzekeringstechnische, medische of budgettaire redenen - niet mogelijk is? Hoeveel offertes moet je aanbieden? Wat als je klant jouw advies niet opvolgt? Wat is de status van de verplichte AOV en in hoeverre moet je daarmee als adviseur nu al rekening houden?

Elk webinar duurt slechts 25 minuten. Bekijk de webinarreeks Durf AOV te adviseren.

 

 

Reactie toevoegen

 
TAF introduceert Stress Indicator

TAF introduceert Stress Indicator

TAF Verzekeringen meet voortaan elk kwartaal de mate van stress onder Nederlanders. Michiel Meijer, directeur bij TAF Verzekeringen: "Stress kent vele oorzaken en...

TAF wint ketenefficiency-award met InkomensZeker AOV

TAF wint ketenefficiency-award met InkomensZeker AOV

"Yes! Voor de tweede keer op rij. Winnaar van het Adfiz prestatie onderzoek. De award ketenefficiëncy", aldus Michiel Meijer, commercieel directeur TAF. "Super...

Winnaars Adfiz Prestatie Onderzoek 2024

Winnaars Adfiz Prestatie Onderzoek 2024

Dazure, Florius, Nationale-Nederlanden en TAF zijn de categoriewinnaars van het Adfiz Prestatie Onderzoek 2024. De winnaars zijn donderdag bekend gemaakt op de Adfiz...

TAF: "Zelfstandige schrapt vaak dekking burn-out uit AOV"

TAF: "Zelfstandige schrapt vaak dekking burn-out uit AOV"

Het aantal aanvragen van arbeidsongeschiktheidsverzekeringen door zelfstandigen met een dekking tegen psychische klachten is de afgelopen drie jaar afgenomen. Waar...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

(Uit VVP 5-2023) Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De...

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2023 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

TAF van start met ORV-pilot Raadhuys

TAF van start met ORV-pilot Raadhuys

TAF is met twee verzekeraars een pilot gestart met Raadhuys Tax Legal Accounting. Zij gaan de inkomensverklaring inclusief waardebepaling verzorgen. “Raadhuys...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De drie finalisten waren...

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk vandaag om 16.00 uur naar de live-uitzending van de finale van de Advies Award 2023 en bepaal wie zich het komende jaar het meest klantgerichte advieskantoor...

5 tips om ondernemers te helpen besparen op een AOV

5 tips om ondernemers te helpen besparen op een AOV

Als financieel adviseur ben je ongetwijfeld bekend met het eeuwenoude gezegde “voorkomen is beter dan genezen”. Dat geldt zeker voor ondernemers die...