Forse resultaatverbetering a.s.r. door autonome groei en overname Aegon

Jos Baeten 2021

a.s.r. zag vorig jaar het operationeel resultaat stijgen met 311 miljoen euro naar 1,1 miljard euro.  Het schaderesultaat steeg van 259 naar 381 miljoen euro en het levenresultaat van 590 naar 688 miljoen euro.  Het netto-IFRS-resultaat steeg van -1,7 miljard euro naar +1,1 miljard euro. De forste stijging komt volgens a.s.r. door autonome groei en door de toevoeging van Aegon Nederland.

Bestuursvoorzitter Jos Baeten: "De transactie met Aegon, die in juli 2023 werd afgerond, markeert een mijlpaal in de lange geschiedenis van a.s.r.. De ervaringen tot nu toe bevestigen de sterke strategische en financiële voordelen van deze transactie. Naast onze focus op het uitvoeren van de integratieplannen blijven we ons onverminderd inspannen voor onze klanten. Dat zien we onder andere terug in een verbeterde klanttevredenheid. Daarnaast blijkt dat ook onze duurzame reputatie verder verbetert, waarbij ik vooral blij ben met de hoge waardering voor a.s.r. onder jongeren."

Baeten wijst er ook op dat 2023 de boeken ingaat als het jaar waarin a.s.r. als eerste Nederlandse verzekeraar een finale regeling trof met vijf belangenorganisaties voor de bij die organisaties aangesloten klanten met een beleggingsverzekering van Aegon en a.s.r.. "Naast het akkoord met de belangenorganisaties hebben we ook een aparte voorziening getroffen voor niet-aangesloten klanten, klanten die niet eerder een vergoeding hebben ontvangen of schrijnende gevallen. We zijn blij om te zien dat we met onze regeling een raamwerk hebben neergezet dat ook door andere verzekeraars wordt toegepast. Nu ook andere verzekeraars deze handschoen oppakken, hebben we als sector de kans om gezamenlijk dit dossier te sluiten."

Richting toekomst zegt Baeten: "We houden een aantal ontwikkelingen die van invloed kunnen zijn op ons bedrijf en de Nederlandse samenleving nauwlettend in de gaten. Zoals de druk op de arbeidsmarkt door een krimpende beroepsbevolking, het verslechterende vestigingsklimaat voor bedrijven en de onzekerheid op de woningmarkt. Politieke ontwikkelingen kunnen er daarnaast toe leiden dat het kabinet belangrijke beslissingen uitstelt, zoals die met betrekking tot klimaat en de betaalbaarheid van de gezondheidszorg en het al dan niet afschaffen van het eigen risico."

 

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Peter Veldhuizen - beheer/advies 1 maart 2024

Mooie winst toename, zeker voor het leven bedrijf. Die woekerwinsten doorschuiven als extra zakcentje plus de rest naar de algehele compensatie woekerpolissen. De compensatie regeling is nog een schoffering, maar begin NU al vast met iedereen (maar dan ook iedereen-ook oud polissen) ongevraagd een zakcentje te geven, zonder voorbehoud van rechten.(dus een soort echte winstdeling voor iedere polishouder en niet voor de aandeelhouders)

Meer over
Special Duurzaam Advies VVP en INSVER: winst in alle opzichten

Special Duurzaam Advies VVP en INSVER: winst in alle opzichten

Duurzaamheid is een onderdeel van modern ondernemerschap. Iedere adviseur zal actie moeten ondernemen. Aldus Kees Dullemond (INSVER) in de special Duurzaam Advies...

a.s.r. wil transitie naar sociaal incasseren versnellen

a.s.r. wil transitie naar sociaal incasseren versnellen

as.r./Aegon gaat samen met een aantal grote schuldeisers (Eneco, VGZ, Vattenfall) in samenwerking met Maatschappelijk Adviesbureau Purpols werk maken van sociaal...

Bob Elfring voorgedragen RvC a.s..r

Bob Elfring voorgedragen RvC a.s..r

Bob Elfring (1959) wordt tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders voorgedragen als nieuw lid van de Raad van Commissarissen van a.s.r.. Goedkeuring van...

FBTO wint Zorgverzekering Award 2024

FBTO wint Zorgverzekering Award 2024

FBTO is de winnaar van Geld.nl Zorgverzekering Award 2024. De vergelijkingssite reikt deze prijs elk jaar uit aan de beste zorgverzekeraar op het gebied van prijs/kwaliteit...

"Pensioencommunicatie werpt vruchten af"

"Pensioencommunicatie werpt vruchten af"

Van de werknemers vindt 84 procent het belangrijk de pensioenregeling te bespreken tijdens een sollicitatie. Voor 83 procent is pensioenplanning belangrijk voor...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

(Uit VVP 5-2023) Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De...

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2023 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

Inzetbaarheid van klanten staat bij ons op de eerste plaats

Inzetbaarheid van klanten staat bij ons op de eerste plaats

(Partner in Kennis a.s.r. in VVP 4, 2023) Zestig jaar geleden werd de eerste arbeidsongeschiktheidsverzekering geïntroduceerd door het wit-blauwe kruis, een...

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk vandaag om 16.00 uur naar de live-uitzending van de finale van de Advies Award 2023 en bepaal wie zich het komende jaar het meest klantgerichte advieskantoor...

Finalisten Advies Award 2023 aan het woord

Finalisten Advies Award 2023 aan het woord

VVP vroeg de drie finalisten van de Advies Award waarom nu juist zij de award op 11 oktober gaan winnen. Dit zijn hun antwoorden. [object type="youtube" id="DoHevpg20tI?si=J3nn0XVuTV52qyA1"] Het...