Host ALS Financieel Diner de Volksbank: “Super om te doen”

Bep en Toos ALS Diner

“Wij hebben grote bewondering voor iedereen in de branche die zich inzet voor de Stichting ALS. De Volksbank is blij dat ze een concrete bijdrage kan leveren, door de keuken en het restaurant van het hoofdkantoor in Utrecht beschikbaar te stellen voor het eerste ALS Financieel Diner op 31 oktober.” Aldus Frank Soede, directeur BLG Wonen, één van de vier bankmerken van de Volksbank.

De toiletjuffrouwen Bep en Toos inspecteerden onlangs alvast de locatie, wat tot veel hilariteit leidde. Soede: “Dat was hartstikke leuk en spontaan. En ik zou voor beiden zeggen dat ze een roeping zijn misgelopen en zo het acteursvak in kunnen…”

In werkelijkheid waren de dames – Patricia Boer en Antoinette Kalkman - afkomstig van de organisatie van het eerste ALS Financieel Diner (Dazure, Nationale Waarborg en Zeevat Hypotheken & Verzekeringen) namens Stichting ALS Nederland. En aan de ziekte waar tegen wordt gestreden, is helemaal niets grappig.

Nationale Waarborg organiseerde eerder Swim for Tim Diners, ter nagedachtenis aan hun aan ALS overleden collega Tim van den Berg. Het ALS Financieel Diner volgt de formule: koken onder leiding van een bekende chefkok (Ramon Beuk) door en voor collega’s uit de financiële sector. Er worden ruim 200 gasten verwacht.

DIRECT ENTHOUSIAST

Soede vertelt dat het idee om keuken en restaurant beschikbaar te stellen, ontstond toen hij met collega-directeuren op bezoek was bij Zeevat Hypotheken & Verzekeringen in Apeldoorn. Soede: “Directeuren van de verschillende onderdelen van de Volksbank bezoeken geregeld samen een financieel adviseur of andere marktpartij. Op die manier houden we voeling met de markt en met elkaar. Zeevat is het kantoor waar Monique van den Hoorn werkzaam was als hypotheekadviseur, totdat zij werd getroffen door ALS en noodgedwongen moest stoppen. Sindsdien zet Edward Zeevat zich met volle overgave in voor Monique en de Stichting ALS. Tijdens ons bezoek aan het kantoor hoorden we ook het persoonlijke verhaal van Monique, wat diepe indruk maakte.

“Natuurlijk leveren ook wij graag een bijdrage om deze vreselijke, helaas nog niet te genezen ziekte de wereld uit te helpen. Geld is daarbij belangrijk, maar wij willen graag concreet iets doen. Toen Edward bedacht om ons centraal gelegen kantoor te gebruiken voor het eerste ALS Financieel Diner, waren wij dan ook direct enthousiast. Dat enthousiasme wordt gedeeld door onze medewerkers. ‘Dit is super om te doen’, was hun reactie. Iedereen vindt het heel leuk om een rol te hebben die avond.

“Niemand, maar dat geldt voor elke ziekte die nog niet te genezen is, kan bezwaar hebben tegen dit goede doel. Vaak treft de ziekte jonge mensen, schrijnend om te zien.

“Ik weet dat een aantal branchegenoten collega’s hebben verloren aan ALS. Zij tonen een ongekend grote persoonlijke inzet in de strijd tegen ALS. Het is mooi om die betrokkenheid te zien.”

Soede: “De missie van de Volksbank is: ‘Bankieren met de menselijke maat’. Ook daarom maken we ons vanuit de Volksbank en de vier bankmerken (SNS, ASN Bank, Regiobank en BLG Wonen) hard voor maatschappelijke thema’s zoals duurzaamheid, woontoegankelijkheid, financiële gezondheid en een inclusieve samenleving. Daarnaast kan je ook zelf een bijdrage leveren: veel collega’s zetten zich voor anderen in via NLdoet.”

Zelf staat Soede af en toe voor de klas om een geldles van het door de Volkbank ontwikkelde programma Eurowijs aan groepen 1 tot en met 8 te geven. “Kinderen hebben nauwelijks nog een idee van wat geld is; ze betalen met hun telefoon, contant geld zien ze bijna niet meer. Terwijl kennis van geld juist heel belangrijk is om goede keuzes te kunnen maken. Het is als met financieel advies: veel  mensen denken dit niet nodig te hebben, maar dat is eigenlijk omdat ze niet weten hoe belangrijk goed financieel advies is.”

MELD JE AAN VOOR HET ALS FINANCIEEL DINER

Dinsdag 31 oktober 2023 organiseren directie en vertegenwoordigers van Dazure, Nationale Waarborg en Zeevat Hypotheken & Verzekeringen namens Stichting ALS Nederland het ALS Financieel Diner. Het diner wordt voor en door de financiële branche georganiseerd en vindt plaats in de keuken en het restaurant van het hoofdkantoor van de Volksbank in Utrecht.

In de keuken staat een complete brigade van financials onder begeleiding van de beroemde chef Ramon Beuk. Zij bereiden en serveren een culinair sterrendiner aan ruim 200 gasten in de zaal. Verschillende artiesten zullen acte de presence geven, waaronder Natasja Froger en Loek Peters. Het belooft een mooie avond te worden, vol entertainment!

Er zijn nog enkele plekken vrij. Doe je mee:? Meer informatie: www.alsfinancieeldiner.nl

Reactie toevoegen

 
Meer over
Tweede editie ALS Financieel Diner voor de helft uitverkocht

Tweede editie ALS Financieel Diner voor de helft uitverkocht

Het tweede ALS Financieel Diner vindt plaats op 7 november met als gastheer de honderdjarige De Goudse. Inmiddels is de helft van de beschikbare stoelen al gereserveerd....

Tweedeling op markt voor energiezuinige woningen neemt in rap tempo toe

Tweedeling op markt voor energiezuinige woningen neemt in rap tempo toe

Waar in 2021 zo’n een op de drie aangekochte woningen een energiezuinig label had in het hogere prijssegment, betreft dat twee jaar later de helft van de woningen....

Saskia Hoskens CRO van de Volksbank

Saskia Hoskens CRO van de Volksbank

Saskia Hoskens per 10 april tot Chief Risk Officer (CRO) van de Volksbank. Hoskens komt van ING waar zij als CRO Wholesale Banking verantwoordelijk was voor het...

Tweede editie ALS Financieel Diner op 7 november

Tweede editie ALS Financieel Diner op 7 november

Nationale Waarborg organiseert samen met Dazure en Zeevat Hypotheken & Verzekeringen, namens Stichting ALS Nederland, op donderdag 7 november het tweede ALS...

De Goudse gastheer  ALS Financieel Diner 2024

De Goudse gastheer ALS Financieel Diner 2024

Op donderdag 7 november 2024 organiseert Stichting ALS Nederland, samen met de financiële branche,het tweede ALS Financieel Diner. De Goudse is deze keer de...

"Koopkloof woningmarkt in 40 jaar niet zo groot geweest"

"Koopkloof woningmarkt in 40 jaar niet zo groot geweest"

De situatie op de woningmarkt is in veertig jaar nog nooit zo slecht geweest voor koopstarters, zo blijkt uit dataonderzoek van BLG Wonen. Daar staat tegenover dat...

Nieuwe thriller Antoinette Kalkman als het ideale kerstcadeau

Nieuwe thriller Antoinette Kalkman als het ideale kerstcadeau

Op zoek naar een spannend kerstcadeau voor jezelf, familie, vrienden, relaties, medewerkers? Schaf dan Uitgedokterd aan, de nieuwe thriller van Antoinette Kalkman...

Nieuwe thriller Antoinette Kalkman als het ideale kerstcadeau

Nieuwe thriller Antoinette Kalkman als het ideale kerstcadeau

Op zoek naar een spannend kerstcadeau voor jezelf, familie, vrienden, relaties, medewerkers? Schaf dan Uitgedokterd aan, de nieuwe thriller van Antoinette Kalkman...

Ruime steun voor het bouwen van een extra straatje

Ruime steun voor het bouwen van een extra straatje

Ruim de helft van de Nederlanders steunt volgens onderzoek in opdracht van BLG Wonen het plan om in dorpen en wijken een extra straat erbij te bouwen. Daardoor kunnen...

Zeeuwse en Goudse zamelen ruim 4 ton in voor Stichting ALS Nederland

Zeeuwse en Goudse zamelen ruim 4 ton in voor Stichting ALS Nederland

De Zeeuwse en De Goudse hebben 404.040 euro ingezameld ten behoeve van de Stichting ALS Nederland. Halverwege 2022 werd bij Leo Remijn, directeur van de Middelburgse...