Host ALS Financieel Diner de Volksbank: “Super om te doen”

Bep en Toos ALS Diner

“Wij hebben grote bewondering voor iedereen in de branche die zich inzet voor de Stichting ALS. De Volksbank is blij dat ze een concrete bijdrage kan leveren, door de keuken en het restaurant van het hoofdkantoor in Utrecht beschikbaar te stellen voor het eerste ALS Financieel Diner op 31 oktober.” Aldus Frank Soede, directeur BLG Wonen, één van de vier bankmerken van de Volksbank.

De toiletjuffrouwen Bep en Toos inspecteerden onlangs alvast de locatie, wat tot veel hilariteit leidde. Soede: “Dat was hartstikke leuk en spontaan. En ik zou voor beiden zeggen dat ze een roeping zijn misgelopen en zo het acteursvak in kunnen…”

In werkelijkheid waren de dames – Patricia Boer en Antoinette Kalkman - afkomstig van de organisatie van het eerste ALS Financieel Diner (Dazure, Nationale Waarborg en Zeevat Hypotheken & Verzekeringen) namens Stichting ALS Nederland. En aan de ziekte waar tegen wordt gestreden, is helemaal niets grappig.

Nationale Waarborg organiseerde eerder Swim for Tim Diners, ter nagedachtenis aan hun aan ALS overleden collega Tim van den Berg. Het ALS Financieel Diner volgt de formule: koken onder leiding van een bekende chefkok (Ramon Beuk) door en voor collega’s uit de financiële sector. Er worden ruim 200 gasten verwacht.

DIRECT ENTHOUSIAST

Soede vertelt dat het idee om keuken en restaurant beschikbaar te stellen, ontstond toen hij met collega-directeuren op bezoek was bij Zeevat Hypotheken & Verzekeringen in Apeldoorn. Soede: “Directeuren van de verschillende onderdelen van de Volksbank bezoeken geregeld samen een financieel adviseur of andere marktpartij. Op die manier houden we voeling met de markt en met elkaar. Zeevat is het kantoor waar Monique van den Hoorn werkzaam was als hypotheekadviseur, totdat zij werd getroffen door ALS en noodgedwongen moest stoppen. Sindsdien zet Edward Zeevat zich met volle overgave in voor Monique en de Stichting ALS. Tijdens ons bezoek aan het kantoor hoorden we ook het persoonlijke verhaal van Monique, wat diepe indruk maakte.

“Natuurlijk leveren ook wij graag een bijdrage om deze vreselijke, helaas nog niet te genezen ziekte de wereld uit te helpen. Geld is daarbij belangrijk, maar wij willen graag concreet iets doen. Toen Edward bedacht om ons centraal gelegen kantoor te gebruiken voor het eerste ALS Financieel Diner, waren wij dan ook direct enthousiast. Dat enthousiasme wordt gedeeld door onze medewerkers. ‘Dit is super om te doen’, was hun reactie. Iedereen vindt het heel leuk om een rol te hebben die avond.

“Niemand, maar dat geldt voor elke ziekte die nog niet te genezen is, kan bezwaar hebben tegen dit goede doel. Vaak treft de ziekte jonge mensen, schrijnend om te zien.

“Ik weet dat een aantal branchegenoten collega’s hebben verloren aan ALS. Zij tonen een ongekend grote persoonlijke inzet in de strijd tegen ALS. Het is mooi om die betrokkenheid te zien.”

Soede: “De missie van de Volksbank is: ‘Bankieren met de menselijke maat’. Ook daarom maken we ons vanuit de Volksbank en de vier bankmerken (SNS, ASN Bank, Regiobank en BLG Wonen) hard voor maatschappelijke thema’s zoals duurzaamheid, woontoegankelijkheid, financiële gezondheid en een inclusieve samenleving. Daarnaast kan je ook zelf een bijdrage leveren: veel collega’s zetten zich voor anderen in via NLdoet.”

Zelf staat Soede af en toe voor de klas om een geldles van het door de Volkbank ontwikkelde programma Eurowijs aan groepen 1 tot en met 8 te geven. “Kinderen hebben nauwelijks nog een idee van wat geld is; ze betalen met hun telefoon, contant geld zien ze bijna niet meer. Terwijl kennis van geld juist heel belangrijk is om goede keuzes te kunnen maken. Het is als met financieel advies: veel  mensen denken dit niet nodig te hebben, maar dat is eigenlijk omdat ze niet weten hoe belangrijk goed financieel advies is.”

MELD JE AAN VOOR HET ALS FINANCIEEL DINER

Dinsdag 31 oktober 2023 organiseren directie en vertegenwoordigers van Dazure, Nationale Waarborg en Zeevat Hypotheken & Verzekeringen namens Stichting ALS Nederland het ALS Financieel Diner. Het diner wordt voor en door de financiële branche georganiseerd en vindt plaats in de keuken en het restaurant van het hoofdkantoor van de Volksbank in Utrecht.

In de keuken staat een complete brigade van financials onder begeleiding van de beroemde chef Ramon Beuk. Zij bereiden en serveren een culinair sterrendiner aan ruim 200 gasten in de zaal. Verschillende artiesten zullen acte de presence geven, waaronder Natasja Froger en Loek Peters. Het belooft een mooie avond te worden, vol entertainment!

Er zijn nog enkele plekken vrij. Doe je mee:? Meer informatie: www.alsfinancieeldiner.nl

Reactie toevoegen

 
Meer over
Zeeuwse en Goudse zamelen ruim 4 ton in voor Stichting ALS Nederland

Zeeuwse en Goudse zamelen ruim 4 ton in voor Stichting ALS Nederland

De Zeeuwse en De Goudse hebben 404.040 euro ingezameld ten behoeve van de Stichting ALS Nederland. Halverwege 2022 werd bij Leo Remijn, directeur van de Middelburgse...

Het vuur van... Mark de Niet

Het vuur van... Mark de Niet

(Uit VVP 5-2023) Er zijn veel prachtige mensen in onze sector die elke dag het beste geven wat in hen zit. In ‘Het vuur van’ zet VVP deze mensen op...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

(Uit VVP 5-2023) Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De...

Totaalopbrengst ALS Financieel Diner 214.694 euro

Totaalopbrengst ALS Financieel Diner 214.694 euro

De totaalopbrengst van het ALS Financieel Diner bedraagt 214.694 euro. Dat is met inbegrip van de online veiling die 5.975 euro opbracht. Tijdens het diner haalden...

Eerste ALS Financieel Diner groot en smakelijk succes

Eerste ALS Financieel Diner groot en smakelijk succes

Het eerste ALS Financieel Diner dinsdagavond heeft 150.500 euro opgebracht voor de Stichting ALS Nederland. Onder begeleiding van de beroemde chef-kok Ramon Beuk...

Helft werkgevers helpt medewerkers niet bij huisvesting

Helft werkgevers helpt medewerkers niet bij huisvesting

Driekwart van de werkgevers gelooft dat hulp bij huisvesting kan bijdragen aan het aantrekken van personeel. Toch bestaat er bij bedrijven en organisaties koudwatervrees...

BLG Wonen organiseert vijfde WoonDebat

BLG Wonen organiseert vijfde WoonDebat

BLG Wonen organiseert op 1 november het vijfde WoonDebat. Thema is ‘Wonen de nieuwe arbeidsvoorwaarde’. Nederland heeft een roemrucht verleden op dit...

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2023 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk vandaag om 16.00 uur naar de live-uitzending van de finale van de Advies Award 2023 en bepaal wie zich het komende jaar het meest klantgerichte advieskantoor...

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis finalisten Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis finalisten Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior Financieel Advies en Veldhuis Advies zijn de finalisten van de VVP Advies Award 2023. “Deze kantoren – die net als de andere drie...