Hypotheekshop: familiehypotheek als alternatief voor jubelton

Huis te koop estata TB

De 'familiehypotheek' is een goed alternatief voor de ‘jubelton’-regeling die in januari 2024 eindigt, stelt de Hypotheekshop. "Deze oplossing is voor meer mensen haalbaar omdat het niet uitgaat van een schenking zoals de jubelton dat wel deed."

Niet alleen familie, maar ook vrienden en kennissen kunnen optreden als financier in een familiehypotheek.  Dat een familiehypotheek alleen past bij kinderen met vermogende ouders is daarmee achterhaald. Ook zijn er fiscale voordelen te behalen.

Een andere toepassing van de familiehypotheek is een ‘stapelhypotheek’. Hierbij lenen (meestal) ouders een beperkt bedrag boven op de bankhypotheek om het gat tussen het maximale leenbedrag en de prijs van de woning op te vangen. In de praktijk schenken ouders de hypotheeklasten binnen de jaarlijkse schenkingsvrijstelling nog wel eens terug aan het kind. Op deze wijze kan er meer worden geleend zonder dat de maandlasten toenemen.

De Hypotheekshop: "Fiscaal wordt een familiehypotheek behandeld als elke andere hypotheek. Je moet 'zakelijke voorwaarden' hanteren. Dat betekent bijvoorbeeld dat de hypotheekrente niet te hoog of juist te laag mag zijn. Ook moet je een deugdelijke administratie voeren en de afspraken contractueel goed vastleggen. Geen dagelijkse kost voor de gemiddelde consument."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Paul Schoo - Platter-Schoo 15 september 2023

Hij telt wel gewoon mee voor lti. Dus kan je minder van de bank lenen. Je schiet er dus niets mee op. Behalve de administratieve rompslomp zet het soms ook kwaad bloed binnen de familie. Dus om dit nou te bejubelen? En meer lenen kan alleen als de jaarlijkse schenkingen vast staan. Dan komt dan wel de fiscus om de hoek kijken. Mbt een direkte aanslag over toekomstige schenkingstermijnen. Daar zit de relatie ook niet op te wachten. Een jaarlijkse schenking kan uberhaubt gegeven worden. Ook bij een bankhypotheek. Als je hem maar niet vast legt.

Paul Schoo - Platter-Schoo 15 september 2023

Hij telt wel gewoon mee voor lti. Dus kan je minder van de bank lenen. Je schiet er dus niets mee op. Behalve de administratieve rompslomp zet het soms ook kwaad bloed binnen de familie. Dus om dit nou te bejubelen?

Meer over
Dertig jaar vast valt uit de Top Drie

Dertig jaar vast valt uit de Top Drie

Door de ultra lage hypotheekrente van de laatste jaren werden de langere rentevaste perioden 20 en 30 jaar vast steeds populairder. Beide behoorden vanaf 2017 tot...

Renteverhogingen leiden tot piek in hypotheekaanvragen

Renteverhogingen leiden tot piek in hypotheekaanvragen

Bijna alle actieve geldverstrekkers, op twee na, hebben deze week hun hypotheekrentes verhoogd. Een handvol zelfs twee maal. Dat zorgt voor een heuse piek van hypotheekaanvragen,...

Omgekeerde rentecurve nog nooit zo extreem

Omgekeerde rentecurve nog nooit zo extreem

“Hoewel we in het verleden wel vaker een omgekeerde rentecurve voor de hypotheekrente hebben gezien, is deze nog nooit zo extreem geweest sinds we begonnen...

Variabele hypotheekrente stijgt al een jaar

Variabele hypotheekrente stijgt al een jaar

Terwijl de (middel)lange hypotheekrente sinds oktober vorig jaar het toonbeeld is van stabiliteit, geldt dat volgens De Hypotheekshop bepaald niet voor de variabele...

Hypotheekshop lanceert robotadvies voor starters op huizenmarkt

Hypotheekshop lanceert robotadvies voor starters op huizenmarkt

De Hypotheekshop heeft de Online Hypotheekmodule gelanceerd, volledig gerobotiseerd advies voor starters op de huizenmarkt. De starter blijft de mogelijkheid houden...

Hause hypotheekaanvragen bij aanbieders

Hause hypotheekaanvragen bij aanbieders

"Door de renteverhogingen komen er deze week extra veel hypotheekaanvragen binnen bij aanbieders, van consumenten (vooral starters, maar ook doorstromers en verhogers)...

Toename hypotheekaanvragen van zelfstandigen

Toename hypotheekaanvragen van zelfstandigen

De Hypotheekshop ziet een toename van het aantal hypotheekaanvragen van zelfstandigen. De adviesketen: “Veel ondernemers hebben door de coronamaatregelen in...

Doorstromers zetten de rente langer vast dan starters

Doorstromers zetten de rente langer vast dan starters

"Starters kiezen in de regel voor 10 jaar vast, terwijl doorstromers ook vaak voor 20 jaar vast opteren. Dit verschil heeft mogelijk te maken met de maximale leencapaciteit,...

"Adviseurs content met afhandeling hypotheekaanvragen"

"Adviseurs content met afhandeling hypotheekaanvragen"

Adviseurs zijn tevreden over de afhandeling van hypotheekaanvragen. Hypotheekdossiers met een (kleine) afwijking van de standaardregels zorgen nog wel eens voor...

Ondanks onrust verlagen banken rentetarieven

Ondanks onrust verlagen banken rentetarieven

Alle onrust rond de banken ten spijt, gingen nagenoeg alle geldverstrekkers deze week over tot het verlagen van hun rentetarieven. Daaronder op Lloyds Bank na ook...