Michel Schaft likes & unlikes

Michel Schaft 2018

"Er gaat een moment komen dat de consument zelf de overregulering in de financiële sector afstraft." Dat stelt Michel Schaft (mede-oprichter we are sure) in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief van VVP Online.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?

"Er is veel beweging en veel innovatie in de financiële sector. Enerzijds zie je bestaande partijen in de financiële dienstverlening met innovatieve concepten komen en anderzijds zijn er nieuwe toetreders op de markt die met 'anders denken' een kentering teweeg willen brengen. Deze initiatieven dragen eraan bij dat de consument langzaam het vertrouwen terug gaat krijgen in de financiële sector. Laten we eerlijk zijn: voor de gemiddelde Nederlander zijn onderwerpen als pensioen, arbeidsongeschiktheid of overlijdensrisico niet perse de meest leuke en spannende onderwerpen! Door vertrouwen te herwinnen en deze onderwerpen eenvoudiger en 'dichtbij' te maken kunnen we ervoor zorgen dat mensen niet meer angstig en gefrustreerd raken op het moment dat ze deze zaken willen regelen."

Wat kan er beter in de financiële sector?

"We zijn doorgeschoten in bescherming van de consument. De achterliggende gedachte was nobel en op dat moment ook zeker noodzakelijk. Inmiddels zijn we zo ver doorgeschoten dat de consument als gevolg van de regelgeving eerder meer van de financiële sector vervreemd dan dat ze gebruik maakt van al het goede dat het te bieden heeft, mits zuiver toegepast uiteraard.

"Een gemiddelde aanbieder kan bijna alleen nog maar denken in 'beren op de weg'. Je kunt het nog zo goed voor hebben, de regelgeving maakt dat je in een verstikkend en zeer complex labyrint moet opereren voordat je de klant iets hebt duidelijk gemaakt. Dat heeft een effect op de aanbieder zelf, maar ook op de consument.

"Er gaat een moment komen dat de consument zelf deze overregulering afstraft. Simpelweg door naar andere manieren te gaan zoeken om zaken geregeld te krijgen. Manieren die ze wel vertrouwen en begrijpen.

"Broodfondsen, crowdfunding en andere 'peer to peer' oplossingen zijn daar een goed voorbeeld van. Gewoon de zaken met elkaar oplossen. Buiten traditionele aanbieders om. Gebruik makend van moderne (blockchain) technologie die steeds makkelijker en goedkoper bereikbaar wordt.

"Als je de producten met elkaar ontwikkelt en je regelt de administratie foutloos dan heb je alleen nog maar de uitdaging om met elkaar het kapitaal te verschaffen (tegen een redelijke vergoeding). Op het moment dat je die laatste hobbel ook goed hebt georganiseerd, heb je een groot gedeelte van de traditionele partijen in de financiële dienstverlening buitenspel gezet.

"Ik ben benieuwd wie van de bestaande partijen mee kunnen in deze ontwikkeling en welke nieuwe toetreders een bijdrage gaan leveren aan een toekomst met meer eenvoud en vertrouwen!"

Reactie toevoegen

 
Meer over
André van Luijk likes & unlikes

André van Luijk likes & unlikes

"De hypotheekrenteaftrek is inmiddels een gedrocht geworden." Dat stelt Financieel Planner André van Luijk (Woonvisie en WoonGold) in de rubriek Like &...

Dorine van Basten likes & unlikes

Dorine van Basten likes & unlikes

"De communicatie van hypotheekaanbieders en adviseurs met hun bestaande klanten kan écht veel beter." Aldus Dorine van Basten, voorzitter Stichting Nationaal...

Ron Gardenier likes & unlikes

Ron Gardenier likes & unlikes

"We moeten meer mét en minder afzonderlijk van elkaar doen." Aldus NVGA-voorzitter Ron Gardenier (Aon) in de rubriek Like & Unlike van VVP Online. Gardenier...

Wim Vonk likes & unlikes

Wim Vonk likes & unlikes

"CRM 2.0 gaat over de ‘nieuwe adviseur’: hij/zij die een hoge mate van inleving laat zien." Dat zegt Wim Vonk (SparklingCRM) in de rubriek Like &...

Tony Dingemanse likes & unlikes

Tony Dingemanse likes & unlikes

"De financiële sector luistert naar de klant van 10 jaar geleden en niet naar de klant van nu." Dat zegt Tony Dingemanse (Projectmanager RISK en InsureApp)...

Wim Heeres likes & unlikes

Wim Heeres likes & unlikes

Adviseurs en verzekeraars moeten nóg meer investeren in de onderlinge samenwerking. Dat vindt Adfiz-voorzitter Wim Heeres in de rubriek Like & Unlike...

Bob Stehmann likes & unlikes

Bob Stehmann likes & unlikes

"Technologie en financiële dienstverlening worden steeds vaker gecombineerd met als gevolg directe voordelen in dagelijkse situaties." Dat zegt Bob Stehmann...

Bernardo Walta likes & unlikes

Bernardo Walta likes & unlikes

"Wij, als intermediaire verzekeraar, en de adviseur moeten nog beter gebruikmaken van big data." Aldus Bernardo Walta (De Goudse) in de rubriek Like & Unlike...

Gérard Teurlings likes & unlikes

Gérard Teurlings likes & unlikes

“De vakmens krijgt steeds meer directe invloed bij branche- en beroepsverenigingen. Dat is een goede ontwikkeling”. Aldus Gérard Teurlings, voorzitter...

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

"Inactiviteit wordt beloond. En iedereen weet: hoe langer uit het arbeidsproces, hoe moeilijker het wordt weer aan de slag te gaan." Aldus Marjol Nikkels en...