Dorine van Basten likes & unlikes

Dorine van Basten resized 2018

"De communicatie van hypotheekaanbieders en adviseurs met hun bestaande klanten kan écht veel beter." Aldus Dorine van Basten, voorzitter Stichting Nationaal Hypotheek Label, in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief van VVP Online.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?

“Er komt steeds meer aandacht voor bestaande klanten. De meeste klanten zijn van nature minder geïnteresseerd in hun financiële situatie. Aangewakkerd door wet- en regelgeving en veranderende marktomstandigheden, groeit het besef bij hypotheekverstrekkers en adviseurs dat zij een belangrijke, gidsende rol spelen in (het financiële) leven van bestaande klanten. En écht van betekenis kunnen zijn voor hun klanten."

Wat kan er beter in de financiële sector?

“De communicatie van hypotheekaanbieders en adviseurs met hun bestaande klanten kan écht veel beter. Dit vraagt een gedegen samenwerking tussen hypotheekaanbieders en adviseurs, bijvoorbeeld met het delen van data (over en weer) en het ontwikkelen van communicatiemiddelen die de klanten persoonlijk aanspreken en zij ook écht begrijpen. Stichting Nationaal Hypotheek Label speelt daarop in met het Hypotheek Label dat, vanuit een onafhankelijke positie, de hypotheeksituatie van iedere Nederlander periodiek tegen dezelfde meetlat legt. Bij voorkeur informeren de hypotheekverstrekker en adviseur samen hun gezamenlijke bestaande- of weesklant. Via het Hypotheek Label krijgen bestaande klanten inzicht in hun persoonlijke situatie, zijn zij zich bewust van de gevolgen van hun situatie en krijgen zij handelingsperspectieven aangereikt. De klant wordt door de hypotheekaanbieder en adviseur getriggerd om tot actie over te gaan en waardeert de persoonlijke aandacht van de hypotheekaanbieder en adviseur.” 

Reactie toevoegen

 
Meer over
André van Luijk likes & unlikes

André van Luijk likes & unlikes

"De hypotheekrenteaftrek is inmiddels een gedrocht geworden." Dat stelt Financieel Planner André van Luijk (Woonvisie en WoonGold) in de rubriek Like &...

Ron Gardenier likes & unlikes

Ron Gardenier likes & unlikes

"We moeten meer mét en minder afzonderlijk van elkaar doen." Aldus NVGA-voorzitter Ron Gardenier (Aon) in de rubriek Like & Unlike van VVP Online. Gardenier...

Wim Vonk likes & unlikes

Wim Vonk likes & unlikes

"CRM 2.0 gaat over de ‘nieuwe adviseur’: hij/zij die een hoge mate van inleving laat zien." Dat zegt Wim Vonk (SparklingCRM) in de rubriek Like &...

Tony Dingemanse likes & unlikes

Tony Dingemanse likes & unlikes

"De financiële sector luistert naar de klant van 10 jaar geleden en niet naar de klant van nu." Dat zegt Tony Dingemanse (Projectmanager RISK en InsureApp)...

Wim Heeres likes & unlikes

Wim Heeres likes & unlikes

Adviseurs en verzekeraars moeten nóg meer investeren in de onderlinge samenwerking. Dat vindt Adfiz-voorzitter Wim Heeres in de rubriek Like & Unlike...

Bob Stehmann likes & unlikes

Bob Stehmann likes & unlikes

"Technologie en financiële dienstverlening worden steeds vaker gecombineerd met als gevolg directe voordelen in dagelijkse situaties." Dat zegt Bob Stehmann...

Bernardo Walta likes & unlikes

Bernardo Walta likes & unlikes

"Wij, als intermediaire verzekeraar, en de adviseur moeten nog beter gebruikmaken van big data." Aldus Bernardo Walta (De Goudse) in de rubriek Like & Unlike...

Gérard Teurlings likes & unlikes

Gérard Teurlings likes & unlikes

“De vakmens krijgt steeds meer directe invloed bij branche- en beroepsverenigingen. Dat is een goede ontwikkeling”. Aldus Gérard Teurlings, voorzitter...

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

"Inactiviteit wordt beloond. En iedereen weet: hoe langer uit het arbeidsproces, hoe moeilijker het wordt weer aan de slag te gaan." Aldus Marjol Nikkels en...

Mark de Rijke likes & unlikes

Mark de Rijke likes & unlikes

"Pas wanneer de angst over het actief delen van klantdata met het intermediair weggenomen wordt, zal er sprake kunnen zijn van echte partners in business." Dat zegt...