"VoogdijVerzekerd regelt alles rondom voogdijschap"

Adfiz_NJB_irisborst-0190(1)

De GoedIdee VoogdijVerzekerd, een nieuw product van Dazure dat er onder meer voor zorgt dat kinderen goed verzorgd achterblijven na het overlijden van de ouder(s), werd winnaar in de categorie Klantbelang in het Adfiz Prestatie onderzoek. De verzekering is ontwikkeld samen met risicodrager Scildon.

Wat houdt het product in? Volgens Dazure vindt bijna negen op de tien ouders dat kinderen goed verzorgd achter blijven. "Met VoogdijVerzekerd bieden we alle betrokkenen die zekerheid en support en het past bij de rol van de adviseur als financiële coach van het gezin. Met deze verzekering heb je alles rondom voogdijschap voor een vast en klein bedrag per maand voor je kind(eren) geregeld tot ze 25 jaar zijn", aldus Dazure.

Het product biedt onder meer uitkeringen voor de kinderen voor de kosten van levensonderhoud (tot leeftijd 25 jaar), een uitkering voor de voogd, voor o.a. woningaanpassing, andere auto, recht op hulp bij afwikkeling nalatenschap door Register Executeur en uitkeringen bij overlijden van één, beide of enige ouder(s). Daarnaast biedt Dazure informatie over voogdij, hulp bij de keuze van een voogd en de rechtsgeldige vastlegging van de voogdij.

De huidige voorzieningen voor (half)wezen zijn beperkt. “En onzeker”, aldus commercieel directeur Indra Frishert. “Zo hebben baanwisselingen meestal invloed op de pensioen- en nabestaandenregelingen. En wat te denken van de 1 miljoen ZZP’rs? Tenslotte zijn de beperkte wettelijke regelingen afhankelijk van politieke keuzes. Het is veiliger voor ouders om zélf de regie te hebben en houden. De premie is een no brainer: die ligt voor jonge gezinnen rond de 10 euro per maand.”

VoogdijVerzekerd kent drie verschillende uitkeringsniveaus: 4.000, 5.000 en 6.500 euro op jaarbasis per kind. Deze zijn gebaseerd op de kosten van kinderen volgens de gegevens van het Nibud. Ouders vinden het ook belangrijk dat de voogd (want meestal een goede vriend of familie) niet wordt belast met de kosten voor het in gezin opnemen van de kinderen. Daarom voorziet VoogdijVerzekerd ook in een eenmalige uitkering voor de voogd van 25.000 euro. Dat maakt het voor ouders ook gemakkelijker om een voogdijverzoek te doen.

Reactie toevoegen

 
It’s a wonderful (advies)world!

It’s a wonderful (advies)world!

(Uit katern Pensioen & Vernogen, VVP 2-2024) It’s a wonderful world, zong Hubrien Meijaard (Stan&Wende) op het 19 maart gehouden VVP-event Pensioen...

ChatGPT versus Enno Wiertsema

ChatGPT versus Enno Wiertsema

(Uit VVP 2-2024) Nieuw in VVP in 2024: de redactie legt een vraag voor aan ChatGPT en laat vervolgens een deskundige van vlees en bloed op het antwoord reageren....

Modelbrief

Modelbrief

(Adfiz in Ken je vak! VVP 2-2024) Samen met het Verbond van Verzekeraars heeft Adfiz stappen gezet om het traject collectieve waardeoverdracht te standaardiseren...

Adfiz: convenant ouderen doortrekken naar andere groepen

Adfiz: convenant ouderen doortrekken naar andere groepen

In zijn maandcolumn roept Adfiz-directeur Enno Wiertsema op tot het doortrekken van het onlangs gesloten convenant 'Ouderen en toekomstbestendig wonen' naar andere...

Bewustzijn cruciaal

Bewustzijn cruciaal

(Uit katern Pensioen & Vermogen, VVP 2-2024) Daalt de waarde van de belegging, dan is de klant meer verzekerd en andersom. Dat is de korte samenvatting van...

Dazure "Een orv is geen grapje"

Dazure "Een orv is geen grapje"

"Met de cynische ondertoon die wij zeker op 1 april gepast vinden", heeft Dazure gewezen op het belang van de steeds minder gesloten overlijdensrisicoverzekering....

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

"In december deelde de stichting New Financial Forum een artikel van mijn hand op LinkedIn. In dit artikel hield ik een pleidooi om na jaren van aandacht voor de...

Advies kan duurzaam gedrag verbeteren

Advies kan duurzaam gedrag verbeteren

(Joerie van Looij, Adfiz, in VVP-special Duurzaam Advies 2024) Duurzame ontwikkeling is één van de grote uitdagingen waar we voor staan. Succes hierin...

Roadshow Adfiz actieve provisietransparantie

Roadshow Adfiz actieve provisietransparantie

Adfiz trekt het land in om leden én niet-leden te ondersteunen bij actieve provisietransparantie, verplicht bij particuliere schadeverzekeringen vanaf 1 juli....

VVP poll: omdat een persoonlijk pensioenplan cruciaal wordt onder de Wtp ga ik mijn klanten proactief benaderen.

VVP poll: omdat een persoonlijk pensioenplan cruciaal wordt onder de Wtp ga ik mijn klanten proactief benaderen.

De stelling van komende week luidt: 'Omdat een persoonlijk pensioenplan cruciaal wordt onder de Wtp ga ik mijn klanten proactief benaderen'. Deze stelling is ingegeven...