NN: automatisch dalen risico-opslag achteraf verrekend

Nationale-Nederlanden gebouw

Nationale-Nederlanden Bank maakte eerder bekend dat de introductie van nieuwe tariefklassen pas in het tweede kwartaal van dit jaar plaatsvindt. Wel kunnen klanten met een NN Hypotheek sinds 1 januari 2019 profiteren van het automatisch dalen van de risico-opslag als ze hiervoor door aflossing in aanmerking komen.

In de periode van 1 januari 2019 tot aan de introductiedatum van het nieuwe beleid, blijven voor nieuwe - en bestaande klanten die hun rentevaste periode opnieuw moeten vaststellen, de huidige tariefklassen en risico-opslagen gelden. De nieuwe tariefklassen en bijbehorende risico-opslagen geldt vanaf het moment van introductie, aldus NN.

Voor de periode van 1 januari 2019 tot de introductie van de nieuwe tariefklassen in het tweede kwartaal 2019 gaat NN achteraf verrekenen. Dit geldt voor alle klanten met een NN Hypotheek die als gevolg van aflossingen automatisch gedaald zouden zijn naar een lagere risico-opslag dan hun huidige risico-opslag. De huidige risico-opslag wordt hierbij vergeleken met de risico-opslag van de nieuwe tariefklassen.

Radar

Het consumentenmprogramma Radar kondigt op zijn site aan maandagavond aandacht te besteden aan de kwestie. 

 

Radar: "Groots kondigt Nationale-Nederlanden in mei 2018 aan dat ze de ze de risico-opslag vanaf eind 2018 verlaagt op de hypotheekrente. Goed nieuws voor mensen die hun NN-hypotheek gedeeltelijk hebben afgelost en/of van wie de waarde van het huis hoger is dan de hypotheekschuld, want die krijgen daardoor lagere maandlasten.

"Onlangs ontvingen diezelfde mensen het bericht dat Nationale-Nederlanden het tóch niet gaat redden. De klanten moeten wachten tot het tweede kwartaal van 2019 en lopen daardoor honderden euro's per jaar mis. De vraag is nu of Nationale-Nederlanden het uitblijven van de risico-opslagverlaging met terugwerkende kracht gaat compenseren."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Mantelzorg centraal in nieuwe zorgverzekering NN

Mantelzorg centraal in nieuwe zorgverzekering NN

Nationale-Nederlanden heeft een nieuwe zorgverzekering geïntroduceerd. Een commercial over mantelzorg is onderdeel van de zorgcampagne. In de commercial, die...

Persoonlijke Pensioenuitkering NN: persoonlijk, digitaal en relevant

Persoonlijke Pensioenuitkering NN: persoonlijk, digitaal en relevant

“We hebben goed geluisterd naar onze klanten en de adviseurs. In ons nieuwe pensioenproduct hebben we marktontwikkelingen, trends en een nieuwe visie meegenomen....

Partnership NN en Voogd & Voogd

Partnership NN en Voogd & Voogd

Nationale-Nederlanden en Voogd & Voogd willen vanaf de zomer van 2018 samenwerken op het gebied van particuliere schadeverzekeringen. NN blijft risicodrager...

NN leert jonge kinderen programmeren

NN leert jonge kinderen programmeren

Nationale-Nederlanden verzorgt gastlessen op basisscholen in de regio's Den Haag er Rotterdam met als doel om kinderen én leerkrachten digiwijzer te maken.  De...