NVM ziet meest verhitte delen woningmarkt iets afkoelen

Huis te koop estata TB

De NVM verwacht voor 2019 een stabilisering tot lichte daling van het aantal transacties op de woningmarkt, tot min vijf procent. Daarnaast voorziet de makelaarsvereniging dat de huizenprijzen in 2019 met gemiddeld vier tot zeven procent zullen toenemen.

De gekte op de Nederlandse woningmarkt begint volgens de NVM iets af te nemen. “In sommige regio’s en met name Amsterdam zien we dat het plafond van voortdurende prijsstijgingen langzaam bereikt wordt”, zegt NVM-voorzitter Ger Jaarsma. De NVM merkt dat de daling van het aantal transacties wat afvlakt, het aanbod sinds lange tijd weer iets stijgt en dat de prijsstijgingen niet meer zo groot zijn.

“We zien dat steeds meer consumenten niet meer willen of kunnen meedoen aan de voortdurende prijsstijgingen.” Dat uit zich volgens Jaarsma onder andere in een zekere afkoeling op de meest verhitte delen van de woningmarkt, hoewel hij de woningmarkt als geheel nog steeds als oververhit typeert. “Dit is een nieuwe ontwikkeling voor de woningmarkt. Afgelopen kwartaal heeft de NVM aangegeven dat het Code Rood is voor de woningmarkt – met name voor de nieuwbouw – en het is nog steeds Code Rood, maar wel met enkele lichtpuntjes.”

Reactie toevoegen

 
Meer over
Gemiddelde verkoopprijs woning ruim 287 mille

Gemiddelde verkoopprijs woning ruim 287 mille

De gemiddelde verkoopprijs van een koopwoning in Nederland is in 2018 toegenomen tot ruim 287.000 euro. In Blaricum werd het meeste (meer dan negen ton) betaald...

Starter op woningmarkt steeds vaker hoogopgeleide vrouw

Starter op woningmarkt steeds vaker hoogopgeleide vrouw

Uit onderzoek door Kantar TNS in opdracht van ING blijkt dat de starter van nu steeds vaker een hoogopgeleide vrouw is. Verder valt op dat er een tendens te zien...

Woningmarkt koelt af

Woningmarkt koelt af

De Nederlandse woningmarkt lijkt af te koelen, aldus Calcasa. Het aantal woningverkopen neemt af, de woningprijzen stijgen minder snel en ook andere woningmarktindicatoren,...

Bijna 66.000 nieuwbouwwoningen in 2018

Bijna 66.000 nieuwbouwwoningen in 2018

In 2018 werden volgens het CBS bijna 66.000 nieuwbouwwoningen gebouwd. Dat is bijna vijf procent meer dan in 2017 en het hoogste aantal na 2009. Met deze nieuwbouw...

Vraag en aanbod woningbouw sluiten steeds minder op elkaar aan

Vraag en aanbod woningbouw sluiten steeds minder op elkaar aan

ABN Amro signaleert een duidelijke mismatch tussen vraag en aanbod in de bouwsector. De bank "verwacht dat door de stijgende bouwkosten alleen projecten met hogere...

Helft denkt dat situatie op woningmarkt verder verslechtert

Helft denkt dat situatie op woningmarkt verder verslechtert

Mensen verwacht niet dat de situatie om een woning te kopen in 2019 verbetert, 51  procent denkt zelfs dat de situatie verder verslechtert en 80 procent denkt...