Afschaffing collectiviteitskorting basisverzekering kwestie van tijd

lego poppetjes

Een meerderheid van de Tweede Kamer lijkt voorstander te zijn van de afschaffing van de collectiviteitskorting basisverzekering, zo bleek uit het debat in de Tweede Kamer over de afschaffing van collectiviteitskorting. Er werd een motie ingediend om de gevolgen te onderzoeken en te kijken hoe zorginhoudelijke afspraken geborgd kunnen worden. Tevens is er een motie ingediend over de gevolgen van budgetpolissen op het stelsel. Dinsdag 12 april volgt een stemming over het wetsvoorstel en de moties.

Aan de vooravond van het debat schreef Martin Holleman van Adfiz een ledenbericht over de mogelijke afschaffing van de collectiviteitskorting. Adfiz heeft stevig achter de schermen stelling genomen tegen de afschaffing.  Holleman: "Op dit moment lijkt zich een meerderheid af te tekenen voor afschaffing van de collectiviteitskorting in de huidige vorm. Daarom hebben wij de afgelopen periode hard gewerkt om – als het toch van een afschaffing van de collectiviteitskorting komt - draagvlak te creëren voor een alternatief om de gemaakte zorginhoudelijke afspraken te continueren. Deze oplossing bestaat uit een verruiming van de arbovrijstelling binnen de Werkkostenregeling (Wkr). Hiermee wordt het voor werkgevers interessanter om de werknemer een netto vergoeding uit te betalen op het moment dat de werknemer kiest voor de collectieve zorgverzekering van de werkgever."

Volgens Adfiz heeft uitbreiding van de arbovrijstelling binnen de Wkr drie grote voordelen.

  • Werkgevers kunnen desgewenst zelf een bijdrage betalen aan de zorgverzekering van werknemers. Dit zullen zij alleen doen als hier effectieve maatregelen op het gebied van preventie en vitaliteit tegenover staan. De fiscale vrijstelling maakt het werkgevers aantrekkelijker om zo’n bijdrage te leveren. 
  • Afschaffing van de collectiviteitskorting is met name ingegeven door de zogenaamde gelegenheidscollectiviteiten. Met een uitbreiding van de Werkkostenregeling kan het financiële voordeel worden beperkt tot de zorginhoudelijke investeringen van werkgevers. Individueel verzekerden ‘betalen niet mee’ aan deze oplossingsrichting. 
  • Aanpassing van de Werkkostenregeling geschiedt door middel van de aanpassing van een uitvoeringsbesluit. Het is mogelijk om dit (ruim) voor 1 januari 2023 te realiseren, zodat hier al tijdens de zorgverzekeringscampagne aan het einde van 2022 gebruik gemaakt kan worden. Zo kunnen werkgevers alsnog een betaalbare zorgverzekering met zorginhoudelijke afspraken aanbieden.

Meer informatie is te vinden in het Kennisdossier zorgcollectiviteiten van Adfiz.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Adfiz: keuze voor verkort hypotheekadvies goed onderbouwen

Adfiz: keuze voor verkort hypotheekadvies goed onderbouwen

"Verkort hypotheekadvies bij verduurzaming was al mogelijk, maar met dit onderzoek is in ieder geval meer duidelijkheid gekomen over wat er onder verkort hypotheek...

Investeren in preventie en klimaatadaptatie

Investeren in preventie en klimaatadaptatie

(Adfiz in Ken je vak! in VVP 1-2024) De noodzaak om te investeren in preventie en klimaatadaptatie neemt toe. Adviseurs kunnen hier een essentiële rol in...

Adfiz: "Verlaag drempels financieel advies verduurzaming"

Adfiz: "Verlaag drempels financieel advies verduurzaming"

Adfiz roept op tot het verlagen van adviesdrempels om consumenten en mkb te activeren en te helpen bij verduurzaming. Adfiz in haar reactie op de (inmiddels gesloten)...

Burgemeester Valkenburg neemt watersnoodboekje Adfiz in ontvangst

Burgemeester Valkenburg neemt watersnoodboekje Adfiz in ontvangst

Adfiz-voorzitter Roger van der Linden reikte vorige week de Adfiz-publicatie 'Watersnood in de Valckenborgh' over de watersnood in 2021 uit aan burgemeester Daan...

Adfiz Nieuwjaarspeiling: verwachtingen voor 2024 fors positiever

Adfiz Nieuwjaarspeiling: verwachtingen voor 2024 fors positiever

Voor het komende jaar 2024, aldus de Adfiz Nieuwjaarspeiling, verwachten zo’n 25 procentpunt meer kantoren een groei te noteren dan de realisatie over 2023....

Regels actieve provisietransparantie gaan in op 1 juli a.s.

Regels actieve provisietransparantie gaan in op 1 juli a.s.

De regels voor actieve provisietransparantie gaan in op 1 juli 2024. De wetswijziging is gepubliceerd in de Staatscourant. Vanaf 1 juli dienen adviseurs de consument...

5, 4, 3, 2, 1, go!

5, 4, 3, 2, 1, go!

Dit jaar ‘trakteerde’ Adfiz tijdens haar nieuwjaarsbijeenkomst de aanwezigen op een powerspeech van Ben 'Tyler' Tiggelaar, expert in leiderschap, verandering...

"VoogdijVerzekerd regelt alles rondom voogdijschap"

"VoogdijVerzekerd regelt alles rondom voogdijschap"

De GoedIdee VoogdijVerzekerd, een nieuw product van Dazure dat er onder meer voor zorgt dat kinderen goed verzorgd achterblijven na het overlijden van de ouder(s),...

Vijf initiatieven NN genomineerd in Adfiz Prestatie Onderzoek

Vijf initiatieven NN genomineerd in Adfiz Prestatie Onderzoek

Nationale-Nederlanden werd in alle vier categorieën (duurzame ontwikkeling, klantbelang, ketenefficiency en verzekerbaarheid) van het Adfiz Prestatie Onderzoek...

TAF wint ketenefficiency-award met InkomensZeker AOV

TAF wint ketenefficiency-award met InkomensZeker AOV

"Yes! Voor de tweede keer op rij. Winnaar van het Adfiz prestatie onderzoek. De award ketenefficiëncy", aldus Michiel Meijer, commercieel directeur TAF. "Super...