Bij Lot online hypotheek verhogen voor verduurzaming

Zonnepanelen installatie via Pixabay

Lot Hypotheken biedt bestaande klanten voortaan de mogelijkheid online een hypotheekverhoging van maximaal 25.000 euro aan te vragen voor energiebesparende maatregelen. Klanten kunnen in hun persoonlijke MijnLot-omgeving zelfstandig of met hulp van hun hypotheekadviseur de verhoging van hun hypotheek aanvragen. Voor klanten wiens hypotheek al meer dan vijf jaar loopt, is het vereist een kennis- en ervaringstoets te doen. De beoordeling van de aanvraag vindt volgens bestaande criteria en wet- en regelgeving plaats. Dat betekent dat de verhoging moet passen op basis van het inkomen van de klant(en) en de waarde van de woning. Omdat de verhoging ook mogelijk moet zijn binnen de bestaande hypotheekinschrijving, is een bezoek aan de notaris niet nodig en staat het verduurzamingsbudget na akkoord al binnen vijf werkdagen voor de klant klaar in zijn duurzaamheidsdepot.

De mogelijkheid die Lot Hypotheken nu aanbiedt, is eerder door de wetgever geschapen om woningverduurzaming aan te jagen.

Extra kans adviseur

Saskia Buursink, directeur Lot Hypotheken: "Ook voor hypotheekadviseurs moet er een goede balans zijn tussen de kosten die ze maken en de vergoeding die ze kunnen vragen voor relatief kleine hypotheekverhogingen. De advieskosten voor de financiering van verduurzamingsmaatregelen met een hypotheek zijn door wet- en regelgeving nog vrijwel gelijk aan die van een reguliere hypotheekaanvraag. Bij lagere bedragen voor bijvoorbeeld isolatie en zonnepanelen staat dit niet in verhouding. Klanten worden dan vaak doorverwezen naar alternatieven zoals een persoonlijke lening. Met de nieuwe verduurzamingsoplossing maakt Lot ook deze klantvragen rendabel voor de adviseur. Door bijvoorbeeld gebruik te maken van de bestaande meekijkfunctie voor adviseurs in de MijnLot omgeving, kan de adviseur de klant begeleiden bij de aanvraag, zonder dat hij een volledig adviestraject moet doorlopen. De verduurzamingsoplossing komt naast de bestaande duurzaamheidshypotheek die alleen is aan te vragen via een hypotheekadviseur. Voor klanten die hypotheekadvies willen of die niet aan de voorwaarden van de online verduurzamingsoplossing voldoen, blijft de mogelijkheid bestaan om een verhoging voor verduurzaming aan te vragen via de hypotheekadviseur. "

Reactie toevoegen

 
Meer over
Bewustwording is de essentie

Bewustwording is de essentie

(Rubriek 'Duurzaam advies in praktijk', VVP 2-2024) “Duurzaamheid is een onderwerp waar we inmiddels niet meer omheen kunnen en waar we bij Geerts op verschillende...

"Financieel adviseur moet huiseigenaar beter informeren over financieren verduurzaming"

"Financieel adviseur moet huiseigenaar beter informeren over financieren verduurzaming"

Huizenkopers zijn onvoldoende op de hoogte van de financieringsmogelijkheden om de woning te verduurzamen. Financieel adviseurs nemen vaak niet alle mogelijkheden...

Invloed van energielabel op extra hypotheek wordt verkeerd begrepen

Invloed van energielabel op extra hypotheek wordt verkeerd begrepen

Uit onderzoek van Nationale-Nederlanden Bank blijkt dat huiseigenaren de nieuwe regelgeving over het energiezuinig maken van woningen verkeerd begrijpen. Driekwart...

Ook DNB oppert nu verduurzamingsplicht

Ook DNB oppert nu verduurzamingsplicht

Ook De Nederlandsche Bank (DNB) oppert nu een verduurzamingsplicht bij de aankoop van een nieuwe woning. Dit als andere maatregelen niet voldoende werken. Het overgrote...

Tweedeling op markt voor energiezuinige woningen neemt in rap tempo toe

Tweedeling op markt voor energiezuinige woningen neemt in rap tempo toe

Waar in 2021 zo’n een op de drie aangekochte woningen een energiezuinig label had in het hogere prijssegment, betreft dat twee jaar later de helft van de woningen....

Actie

Actie

(Voorwoord Willem Vreeswijk in VVP 2-2024) “Hoe zorgen we ervoor dat het eerlijker wordt in de samenleving, dat iedereen mee kan doen en dat de kloof tussen...

Verduurzaming is noodzaak én nuttig

Verduurzaming is noodzaak én nuttig

(Uit VVP-special Duurzaam Advies 2024) “Verduurzamen is een noodzaak, maar ook nuttig”, zeggen Alexander en André Vugts van Vugts Verzekeringen...

Duurzaamheid en betekenis

Duurzaamheid en betekenis

(Karin Kasdorp en Erik Friedeberg in VVP-special Duurzaam Advies 2024) Het is een mooie term – duurzaamheid. Maar wat verstaan we er eigenlijk onder? Voor...

Transitie vraagt om samenspel

Transitie vraagt om samenspel

(Timo Brinkman en Tuğçe Serinkan, Verbond van Verzekeraars, in VVP-special Duurzaam Advies 2024) Klimaatverandering afremmen kan alleen als we allemaal...

Verandering is de brandstof voor succesvol ondernemen

Verandering is de brandstof voor succesvol ondernemen

(Uit VVP-special Duurzaam Advies 2024) De afgelopen 65 jaar is er veel veranderd maar één ding staat vast voor Kees Dullemond: "Veranderingen zijn...