“Blijf goed in contact met zowel je klanten als je partners”

Jack Hommel 2022

Jack Hommel (Centraal Beheer, Avéro Achmea) nam dinsdag 19 september afscheid wegens pensionering met een programma dat in het teken staat van ‘Ondernemers verder helpen’. VVP vraagt aan Hommel wat hij de sector meegeeft en wat hij meeneemt. “Bijna alle financieel adviseurs die ik ken zijn goed bezig: klantbelang als uitgangspunt; toegevoegde waarde leveren met het advies; investeren in kwaliteit, bijstellen wanneer nodig en positief zijn. Blijf zo op waardige wijze ondernemen!”

Hoe ben jij überhaupt in het verzekeringsvak beland?

Tijdens mijn studie Nederlands recht in Tilburg ging mijn voorkeur steeds meer uit naar het privaatrecht. Meest boeiende voor mij: me verdiepen in mensen die zaken doen met elkaar. Omdat ik in de avonduren studeerde en overdag werkte in het onderwijs ging ik me voor mijn afstuderen goed oriënteren welke sector ik het meest interessant vond om te gaan werken. Dat werd het bank- en verzekeringswezen, want dan ben je de ‘olie’ van de economie; de basis van onze samenleving. Je komt als bankier of verzekeraar in echt álle sectoren en bent van groot belang. Die diversiteit en relevantie spraken me enorm aan. En nog steeds!

Wat heb je zo leuk gevonden aan het werken als verzekeraar?

Als verzekeraar en financiële dienstverlener staan we midden in de samenleving. Dankzij onze producten en diensten kunnen wij het mee mogelijk maken dat mensen bijvoorbeeld onbezorgd wonen en werken. Als verzekeringspartner dragen we bij aan continuïteit en groei van de ondernemers én de onderneming. Dankzij goede uitwisseling van kennis en kunde kunnen werknemers beter inzetbaar zijn. Ik vind dat ongelofelijk relevant en maatschappelijk impactvol. Daar kom ik graag voor uit bed. En de samenwerking met diverse professionele partners was voor mij ook altijd heerlijk; net als het werken met fijne en deskundige collega’s.

Verzekeraars hebben een belangrijke maatschappelijke rol. Vervullen ze die ook adequaat volgens jou? Waar is er nog te winnen, bijvoorbeeld als het gaat om verzekerbaarheid?

Zeer zeker, zie hierboven ook. Achmea (en tal van anderen) vult op tal van manieren haar maatschappelijke rol in. Vaak heel concreet met investeren in preventie bijvoorbeeld, snel en goed schadeherstel, kennisdeling met specifieke sectoren en tal van samenwerkingsvormen mét en binnen het Verbond van Verzekeraars. Wat we kunnen verbeteren is denk ik een meer stevige verbinding houden met tal van branches waar soms hele grote risico’s spelen. Wat kunnen we sámen doen om het ondernemen en werken gezond, veilig én verzekerbaar te houden?!

Noem drie sleutel- of kantelmomenten die jij hebt gezien in de markt. Liefst met accent op de financieel adviseur.

De privatisering van de sociale zekerheid, de gezondheidszorg en nu de stelselwijzigingen in de pensioenmarkt zijn absoluut de drie grootste kantelpunten. Met enorme kansen én uitdagingen voor adviseurs en verzekeraars! Ik kijk daar positief tegen aan, hoewel echt niet alles ‘vlekkeloos’ verloopt. Ook het provisieverbod voor complexe producten was een groot kantelpunt. Heeft geleid tot verdere professionalisering van het adviesvak. Er is ook meer diversiteit gekomen bij financieel adviseurs; je hebt nu echt meer ‘verdienmodellen’ en dus heeft de klant ook meer te kiezen.

Wat waren voor jou persoonlijk hoogte-/dieptepunten in je carrière?

De dieptepunten waren vooral de keren dat een collega overlijdt. Of een gezinslid van een collega. Intens droevige momenten helaas meegemaakt. Zakelijk gezien vooral als we een goede relatie verloren die niet tevreden was. Of een belangrijke doelstelling niet haalden. En natuurlijk ook calamiteiten als de hagel in 2016, de vuurwerkramp in Enschede en tal van andere momenten met veel slachtoffers en schade. Dan besef ik weer hoe belangrijk we zijn en hoe fragiel ons leven is. Hoogtepunten zijn de keerzijde van dit alles. Zakelijk gezien ook alle mooie benoemingen die ik heb gehad; en het samen met collega’s en partners succesvol zijn. Zowel met Interpolis als nu met Centraal Beheer door ondernemers gekozen worden als beste schadeverzekeraar…dat is echt genieten! Net zoals de waardering van en de kennissessies met het intermediair rondom ‘De waarde van advies’. Avéro Achmea groeit en bloeit als nooit tevoren!

Welke verzekeringsuitdagingen zie jij voor de toekomst?

De uitdagingen blijven groots. Dat was al bij de start van het verzekeringsvak zo en dat zal altijd zo blijven. Onszelf altijd weer opnieuw uitvinden. Nu met de enorme opmars van informatietechnologie! Relevant blíjven; bijvoorbeeld door het ontwikkelen van hele andere diensten dan ‘de verzekeringsoplossing’. Hoe gaan we ervoor zorgen dat we in Nederland állemaal een goed inkomen hebben voor nu en later? De kosten stijgen voor velen zó hard dat veel onbetaalbaar dreigt te worden. En hoe we ons pensioenstelsel solide en betrouwbaar houden, is ook nog geen uitgemaakte zaak. Hoe houden we ons land bewoonbaar? We zijn een delta en door klimaatveranderingen zijn er excessen waar we op in móeten spelen. En ook op het gebied van mobiliteit en automotive is er uitdaging genoeg.

Geef drie ondernemerslessen die jij hebt geleerd in de je loopbaan.

Wat ik heb geleerd op basis van al mijn ervaringen: bepaal eerst altijd heel goed je koers, visie en strategie. Wát wil je gaan doen, welke impact wil je maken, wat wil je bereiken of oplossen, voor wie en waarom? Ik doe dat altijd samen met zoveel mogelijk mensen die inbreng kunnen en willen hebben daarbij. Werk daarna je gezamenlijke plan verder uit, richt je organisatie in en ga lekker aan de slag. Onbevangen, met ambitie en met lef. Bereid om te falen; oog op continu verbeteren; op samen doorspreken van de resultaten en het vieren van successen. Altijd in een open sfeer met respect voor iedereen; altijd ‘compliant’ en altijd met maar één doel: de klantbehoefte top invullen. Dat heeft mij veel gebracht en ben dan ook ongelofelijk trots op alle teams waar ik leiding aan mocht geven!

Wat zou je de financieel adviseurs willen meegeven?

Bijna alle financieel adviseurs die ik ken zijn goed bezig: klantbelang als uitgangspunt; toegevoegde waarde leveren met het advies; investeren in kwaliteit, bijstellen wanneer nodig en positief zijn. Blijf zo op waardige wijze ondernemen! Blijf goed in contact met zowel je klanten als je partners zoals verzekeraars. Onze collega’s zijn vakbekwaam en werken graag samen! We werken met elkaar in een grote, dynamische en relevante sector en dat blijft zo. Ik hoop in mijn nieuwe levensfase allereerst natuurlijk veel te genieten van mijn gezin en vrienden. Maar zeker ook in verbinding te blijven met de financiële sector, bijvoorbeeld in een toezichthoudende rol of via het onderwijs. De sector heeft mij veel gebracht waar ik dankbaar voor ben.

 

 

 

Reactie toevoegen

 
Jack Hommel commissaris bij Veldsink Groep

Jack Hommel commissaris bij Veldsink Groep

De Raad van Commissarissen van Veldsink Groep is per 1 januari uitgebreid met Jack Hommel. Samen metpresident-commissaris Jan Veldsink en commissaris Jan-Renier...

Jack Hommel treedt toe tot RvC CCS

Jack Hommel treedt toe tot RvC CCS

Voormalig Achmea-topman Jack Hommel treedt toe tot de Raad van Commissarissen van CCS. Hij zal de directie bijstaan in de uitvoering van haar strategie. Hommel...

Jack Hommel (Achmea) kondigt pensionering aan

Jack Hommel (Achmea) kondigt pensionering aan

Jack Hommel, directeur bij Achmea en verantwoordelijk voor bediening van de zakelijke markt via Centraal Beheer & Avéro Achmea, heeft zijn pensionering...

Cruciale rol adviseurs bij vroegsignalering geldproblemen

Cruciale rol adviseurs bij vroegsignalering geldproblemen

(Uit VVP Special Cruciaal Beroep). Steeds meer mensen en bedrijven raken in Nederland in geldproblemen en de coronacrisis heeft dit alleen nog maar onderstreept....

Jack Hommel in Lindenhaeghe On tour: "Ik moest mezelf opnieuw uitvinden"

Jack Hommel in Lindenhaeghe On tour: "Ik moest mezelf opnieuw uitvinden"

"Corona leverde mij zo’n drie uur extra tijd per dag op. Dat verdeelde ik als volgt: een uurtje extra slapen, een uurtje extra werken en een uurtje extra ontspannen",...

Gevolgen COVID-19 op MKB en de rol van adviseurs (laatste inschrijfmogelijkheid)

Gevolgen COVID-19 op MKB en de rol van adviseurs (laatste inschrijfmogelijkheid)

"Hoe los je de achterstand bij de Belastingdienst, de verhuurder of bijvoorbeeld de bank op? Doorgaan na de coronacrisis staat centraal in ons webinar van dinsdag...

Het werk gaat door... Jack Hommel

Het werk gaat door... Jack Hommel

Onder de titel 'Het werk gaat door...' brengt VVP in beeld hoe financieel dienstverleners hun werk in deze tijd zo goed mogelijk oppakken. Het biedt inzicht in...

Sessie: leren van ondernemerssuccessen én -valkuilen

Sessie: leren van ondernemerssuccessen én -valkuilen

'Winnen, verliezen, opstaan en weer doorgaan; de belangrijkste lessen voor (advies)ondernemers'. Onder deze titel organiseert de Stichting New Financial Forum op...

Avéro Achmea opent kantoor in de 'verzekeringshoofdstad'

Avéro Achmea opent kantoor in de 'verzekeringshoofdstad'

Jack Hommel, directeur Avéro Achmea, heeft een nieuwe kantoorruimte van de verzekeraar geopend in het VNAB gebouw in Rotterdam. Avéro Achmea is actief...

Vijf innovatieve  pitches voor  adviseurs

Vijf innovatieve pitches voor adviseurs

Oodit riskplan werd tijdens een Innovatie event risicomanagement van voorzie uitgeroepen tot meest aansprekende idee. Het initiatief van Koen Willems, dat innovatieve...