Brancheorganisaties maken zich samen sterk voor eHerkenning

Digitaal tablet via Pixabay

Het Verbond van Verzekeraars, Adfiz en de NVGA slaan met SIVI de handen ineen om hun leden te informeren over de transitie van het Digitaal Paspoort naar eHerkenning, dé Nederlandse standaard voor B2B-authenticatie, ook buiten de verzekeringssector. De organisaties gaan met elkaar afgestemde boodschappen communiceren naar hun achterban waarbij wordt verwezen naar een gezamenlijk ontwikkelde centrale informatiepagina.

Het Digitaal Paspoort was meer dan twintig jaar de branchestandaard voor inloggen in de verzekeringssector. Om veiligheidsredenen vervalt het Digitaal Paspoort eind 2021. Online dienstverleners (zoals verzekeraars en serviceproviders) en gebruikers (zoals financieel adviseurs) van het Digitaal Paspoort kunnen tot en met december 2021 overstappen naar een nieuw inlogmiddel: eHerkenning.

De informatiepagina bevat een stappenplan voor gebruikers en een stappenplan voor online dienstverleners. Ook staat op de pagina een overzicht van meest gestelde vragen en worden de belangrijkste begrippen toegelicht. Bij de informatiepagina ligt het accent op het waarom en wanneer van de migratie. Over het hoe en wat worden dienstverleners en gebruikers geïnformeerd via hun leveranciers.

ASR is de eerste verzekeraar die live is gegaan met eHerkenning. Bij deze verzekeraar loggen sinds eind juni meer dan 200 kantoren met eHerkenning in op het adviseursportaal Cockpit.

De brancheorganisaties reageren verheugd. Zo zegt Richard Weurding (Verbond van Verzekeraars):
‘’Veilig digitaal zakendoen is uitermate belangrijk, daarom roep ik alle verzekeraars op om eHerkenning te implementeren, het liefst zo snel mogelijk maar uiterlijk volgend jaar." Enno Wiertsema (Adfiz) voegt hieraan toe: ‘’Loyaliteit aan de keten en veilig inloggen vraagt om eHerkenning. Mijn leden willen graag met één veilig middel overal kunnen inloggen.’’ En Ron Gardenier (NVGA): ‘’Wij gaan eHerkenning als moderne vorm van authenticatie uitdragen naar en aanmoedigen onder onze leden. We ervaren hier mooie samenwerking."

Reactie toevoegen

 

Reacties

Paul Schoo - Platter-Schoo FD 3 juli 2020

Prachtig allemaal maar weer extra barrières en tijdrovend op n dag. Iedere inlog 6 muisklikken en op je mobiel scannen en code invoeren. Digitaal paspoort 2 snelle muisklikken. Wanneer je regelmatig muteert of raadpleegt op verschillende tijdstippen per dag met de klant aan jouw mobiel wordt het een frustrerende bezigheid. Het moet dus eenvoudiger en sneller. Anders krijg je vermijdingsgedrag en is n mailtje sneller. Weer ontwikkeld vanachter het verkeerde bureau.

Meer over
Nieuwe richtlijnen om prolongatieproces op zakelijke markt te verbeteren

Nieuwe richtlijnen om prolongatieproces op zakelijke markt te verbeteren

“Met deze uitgangspunten en richtlijnen zijn niet in één klap alle problemen rondom prolongatie en verzekerbaarheid opgelost, het is een startpunt.”Aldus...

Duurzaamheid is mainstream geworden

Duurzaamheid is mainstream geworden

(door Boy Slijp, Verbond van Verzekeraars, in VVP-special Duurzaamheid & Innovatie) Duurzaamheid is hot, en iedereen is doordrongen van het belang ervan. Over...

Samenwerking is cruciaal

Samenwerking is cruciaal

Als er iets is dat opvalt binnen dossiers waarbij duurzaamheid en innovatie een rol speelt, is het wel dat een goede samenwerking tussen de diverse betrokken partijen...

Evert-Jan Slootweg (CDA) op bezoek bij Veldsink

Evert-Jan Slootweg (CDA) op bezoek bij Veldsink

Afgelopen vrijdag faciliteerde Adfiz weer een Ronde Tafelbijeenkomst. Deze keer met kamerlid Evert-Jan Slootweg (CDA) en de adviesgroep Veldsink in Nuenen. Vanwege...

Pensioenbedrag ineens: Adfiz wil financiële kennistoets

Pensioenbedrag ineens: Adfiz wil financiële kennistoets

Om te voorkomen dat pensioendeelnemers keuzes maken die nadelig kunnen uitpakken, stelt Adfiz voor: invoering van een financiële kennistoets en waarschuwende...

Solidariteitsmonitor 2020: divers beeld

Solidariteitsmonitor 2020: divers beeld

Volgens de vierde Solidariteitsmonitor van het Verbond van Verzekeraars nam de verzekerbaarheid van vier van de vijf veelvoorkomende particuliere verzekeringen...

Aantal bewezen verzekeringsfraudes in 2019 bijna verdubbeld

Aantal bewezen verzekeringsfraudes in 2019 bijna verdubbeld

Het aantal bewezen verzekeringsfraudes is in 2019 bijna verdubbeld. In 2019 ontdekten verzekeraars 22.376 fraudezaken, tegen 12.879 zaken in 2018. Hiermee voorkwamen...

Adfiz: model Datalekregister

Adfiz: model Datalekregister

Adfiz legt de laatste hand aan een model Datalekregister. Adfiz: “In de AVG staat dat je een overzicht moet bijhouden van alle datalekken die zich binnen je...

Risicoklasseindeling Digitale Veiligheid voor MKB bijna gereed

Risicoklasseindeling Digitale Veiligheid voor MKB bijna gereed

De stuurgroep Cyber ontwikkelt een tool waarmee MKB-bedrijven cyberrisico’s in kunnen schatten en maatregelen kunnen treffen. Deze tool wordt nu, na de testfase,...

Vlak voor deadline zijn acht op de tien Digitale Paspoorten vervangen

Vlak voor deadline zijn acht op de tien Digitale Paspoorten vervangen

Met nog één dag te gaan tot de deadline van 10 oktober was 81 procent van de Digitale Paspoorten daadwerkelijk vernieuwd. Veel gebruikers beschikken...