Christine Boland op zesde Positive Finance Day

Christine Boland

Tijdgeestanalist en innovatiestrateeg Christine Boland (eerder dit jaar hogelijk gewaardeerd door de 700 bezoekers van het VIP-congres van VVP en CGA) en architect Jan Jongert, medeoprichter van SuperUse (wereldwijd pionier in het toepassen van hergebruik in de bouw) zijn key notes op de zesde Positive Finance Day van Dazure en de stichting New Financial Forum. Thema dit jaar is: Bedrijven van de toekomst.

Dit jaar bundelen Dazure en de Stichting New Financial Forum kennis, inspiratie en inzichten met twee organisaties uit de nieuwe economie: YouBeDo (het sociale en duurzame alternatief van Bol.com) en We Are Stewards (voorvechter van steward-ownership, een organisatiemodel passend bij de uitdagingen van deze tijd). De zesde editie vindt plaats op woensdag 8 november, Kastanjelaan 2, Leusden. Gastheer dit jaar is ARAG. Je bent welkom vanaf 12.30 uur. Het belooft een bijzondere en interactieve editie te worden.

De Positive Finance Day, een event anders dan alle andere events in de financiële sector, laat zien waar het goed gaat in de sector en inspireert waar het beter kan. Dit jaar doen we dat met het thema Bedrijven van de toekomst.  De uitdagingen van deze tijd (klimaat, armoede, polarisatie, onvrede, angst) eisen andere oplossingen (benadering, vormen, gedrag). Hamvraag is: hoe komen we gezamenlijk tot een gezondere samenleving met bedrijven die hieraan voeding geven? Hoe ziet zo’n samenleving eruit, welke rol zouden bedrijven hierin spelen, wat is de functie van financieel dienstverleners en welke stappen gaan we zetten? Laat je inspireren door sprekers en deelnemers en zoek met elkaar naar antwoorden tijdens deze interactieve zesde editie van de Positive Finance Day.

Programma 8 november 2023

12.30    Ontvangst bij ARAG, Kastanjelaan 2, Leusden

13.00    Welkom Bernard Goede (ARAG)

13.10    Opening dagvoorzitter indra Frishert (Dazure)

13.20    Update stichting New Financial Forum, Willem Vreeswijk

13.30    Doorbreek de verbubbeling, Christine Boland

Hoe kan innovatie bijdragen om de verbubbeling te doorbeken en de verbinding tussen mensen onderling, culturen, systemen, organisaties te herstellen? Christine analyseert wat er nu gebeurt, waarom het gebeurt en wat de impact is op de toekomst. Door de tijdgeest te doorgronden en te begrijpen helpt ze mensen, merken en organisaties om de juiste stappen te zetten. Broodnodig omdat we in een doorslaggevend decennium leven. Christine adviseeert topondernemers, organisaties en overheden en is verbonden aan de UVA Academy bij het executive programma The Future of Strategy. Laat je inspireren door haar scherpe en hoopgevende analyse, eerder dit jaar hogelijk gewaardeerd door de 700 bezoekers van het VIP-congres van VVP en CGA.

14.15   BlueCity, pionier van een duurzame toekomst, Jan Jongert

Superuse is als architectenbureau een wereldwijde pionier in het toepassen van hergebruik in de bouw. Sinds 1997 zijn bekende voorbeelden gerealiseerd waaronder een speeltuin van afgedankte windmolenwieken en een villa die voor ongeveer 60 procent uit restmateriaal bestaat. Wereldberoemd is BlueCity in Rotterdam, dat zich ontwikkelde van leeg zwembad tot spil van de circulaire economie in Rotterdam en omstreken. Jan Jongers is dit jaar curator van het Nederlands paviljoen van de Architectuurbiennale in Venetië waarin de (beperkende) invloed van onze economie op duurzaam bouwen het hoofdthema is. Laat je meeslepen door het ondernemersverhaal van Superuse met tal van tips voor bedrijven die in hun sector voorop willen lopen met innovaties. Ga mee op reis naar een duurzame toekomst.

15.00    Nieuwe ondernemingsvormen: purpose en praktijk, Gijsbert Koren (We Are Stewards) en Michael van Loenen (YouBeDo)

Het model van steward-ownership helpt ondernemers om de focus op de missie en langetermijnswaarde in hun onderneming te borgen. Hoe ziet dit model eruit?  Wat zijn de voordelen voor bestaande en nieuwe bedrijven? Wat levert het de samenleving op? En hoe werkt het in de praktijk? Tips en ervaringen waar iedere organisatie zijn voordeel mee kan doen.

15.30    Emma at Work, Mark Boskamp (Dukers & Baelemans)

16.15    Breakout-sessies

1. Regeneratieve bedrijfsvoering:  Tools en stappenplan voor een ethsiche bedrijfsvoering, goed voor mens, dier en aarde. Door Jan Jongert (Superuse)

2. Steward-ownership: hoe kan in het DNA van een bedrijf verankerd worden dat de missie centraal staat? Door Gijsbert Koren en Michael van Loenen

3. Betekenisvol werken in de financiële sector. Door Prya Biharie, Sanne Koolen en Arthur Dekker (resp. voorzitter en leden Young ARAG)

4. Gelijkwaardigheid op de werkvloer aan de hand van het bordspel Let's play equal - The most unfair game in the world. Door Kim Cramer (BR-ND People en Let's play equal)

17.00.   De oogst van de dag

17.15   Dining & Networking

Locatie

ARAG, Kastanjelaan 2, Leusden

Kosten

De entree bedraagt 75 euro, inclusief btw. Leden van de stichting New Financial Forum en genodigden van Dazure, YouBeDo, We Are Stewards en ARAG hebben gratis toegang. Bij een ‘no show’ zonder afmelding volgt een factuur van 75 euro inclusief btw  ten behoeve van de Stichting ALS Nederland.

Inschrijven kan hier.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Stimuleer de adviseur om duurzaam te adviseren

Stimuleer de adviseur om duurzaam te adviseren

"Geld is een belangrijke reden voor mensen om hun gedrag aan te passen. Natuurlijk is intrinsieke motivatie belangrijk, maar juist bij een thema als duurzaamheid...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

(Uit VVP 5-2023) Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De...

Verzilver de expertise van jouw organisatie

Verzilver de expertise van jouw organisatie

"Voor een duurzame toekomst moet de focus liggen op het benutten van de interne rijkdom aan expertise en de gezamenlijke reis", aldus Michiel Dietvorst van Pridea...

Bedrijven van de toekomst schrijven het nieuwe verhaal

Bedrijven van de toekomst schrijven het nieuwe verhaal

“Schokkend hoe weinig er over is van alles waar wij mensen bij floreren.” Dat zei Christine Boland, tijdgeestanalist, woensdag op de zesde Positive Finance...

Roy van den Anker: "De waarde van de adviseur"

Roy van den Anker: "De waarde van de adviseur"

"Het wordt echter steeds duidelijker dat zachte vaardigheden cruciaal zijn voor de toekomst van de financieel adviseur. Wordt het niet eens tijd om na jaren van...

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2023 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

ARAG:  Nederlanders onderschatten persoonlijke kwetsbaarheid bij online fraude

ARAG: Nederlanders onderschatten persoonlijke kwetsbaarheid bij online fraude

Nederlanders schatten hun kennis over cybercrime te positief in en dat verhoogt het risico op deze groeiende vorm van fraude, aldus ARAG op basis van onderzoek onder...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De drie finalisten waren...

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk vandaag om 16.00 uur naar de live-uitzending van de finale van de Advies Award 2023 en bepaal wie zich het komende jaar het meest klantgerichte advieskantoor...

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis finalisten Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis finalisten Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior Financieel Advies en Veldhuis Advies zijn de finalisten van de VVP Advies Award 2023. “Deze kantoren – die net als de andere drie...