Christine Boland op zesde Positive Finance Day

Christine Boland

Tijdgeestanalist en innovatiestrateeg Christine Boland (eerder dit jaar hogelijk gewaardeerd door de 700 bezoekers van het VIP-congres van VVP en CGA) en architect Jan Jongert, medeoprichter van SuperUse (wereldwijd pionier in het toepassen van hergebruik in de bouw) zijn key notes op de zesde Positive Finance Day van Dazure en de stichting New Financial Forum. Thema dit jaar is: Bedrijven van de toekomst.

Dit jaar bundelen Dazure en de Stichting New Financial Forum kennis, inspiratie en inzichten met twee organisaties uit de nieuwe economie: YouBeDo (het sociale en duurzame alternatief van Bol.com) en We Are Stewards (voorvechter van steward-ownership, een organisatiemodel passend bij de uitdagingen van deze tijd). De zesde editie vindt plaats op woensdag 8 november, Kastanjelaan 2, Leusden. Gastheer dit jaar is ARAG. Je bent welkom vanaf 12.30 uur. Het belooft een bijzondere en interactieve editie te worden.

De Positive Finance Day, een event anders dan alle andere events in de financiële sector, laat zien waar het goed gaat in de sector en inspireert waar het beter kan. Dit jaar doen we dat met het thema Bedrijven van de toekomst.  De uitdagingen van deze tijd (klimaat, armoede, polarisatie, onvrede, angst) eisen andere oplossingen (benadering, vormen, gedrag). Hamvraag is: hoe komen we gezamenlijk tot een gezondere samenleving met bedrijven die hieraan voeding geven? Hoe ziet zo’n samenleving eruit, welke rol zouden bedrijven hierin spelen, wat is de functie van financieel dienstverleners en welke stappen gaan we zetten? Laat je inspireren door sprekers en deelnemers en zoek met elkaar naar antwoorden tijdens deze interactieve zesde editie van de Positive Finance Day.

Programma 8 november 2023

12.30    Ontvangst bij ARAG, Kastanjelaan 2, Leusden

13.00    Welkom Bernard Goede (ARAG)

13.10    Opening dagvoorzitter indra Frishert (Dazure)

13.20    Update stichting New Financial Forum, Willem Vreeswijk

13.30    Doorbreek de verbubbeling, Christine Boland

Hoe kan innovatie bijdragen om de verbubbeling te doorbeken en de verbinding tussen mensen onderling, culturen, systemen, organisaties te herstellen? Christine analyseert wat er nu gebeurt, waarom het gebeurt en wat de impact is op de toekomst. Door de tijdgeest te doorgronden en te begrijpen helpt ze mensen, merken en organisaties om de juiste stappen te zetten. Broodnodig omdat we in een doorslaggevend decennium leven. Christine adviseeert topondernemers, organisaties en overheden en is verbonden aan de UVA Academy bij het executive programma The Future of Strategy. Laat je inspireren door haar scherpe en hoopgevende analyse, eerder dit jaar hogelijk gewaardeerd door de 700 bezoekers van het VIP-congres van VVP en CGA.

14.15   BlueCity, pionier van een duurzame toekomst, Jan Jongert

Superuse is als architectenbureau een wereldwijde pionier in het toepassen van hergebruik in de bouw. Sinds 1997 zijn bekende voorbeelden gerealiseerd waaronder een speeltuin van afgedankte windmolenwieken en een villa die voor ongeveer 60 procent uit restmateriaal bestaat. Wereldberoemd is BlueCity in Rotterdam, dat zich ontwikkelde van leeg zwembad tot spil van de circulaire economie in Rotterdam en omstreken. Jan Jongers is dit jaar curator van het Nederlands paviljoen van de Architectuurbiennale in Venetië waarin de (beperkende) invloed van onze economie op duurzaam bouwen het hoofdthema is. Laat je meeslepen door het ondernemersverhaal van Superuse met tal van tips voor bedrijven die in hun sector voorop willen lopen met innovaties. Ga mee op reis naar een duurzame toekomst.

15.00    Nieuwe ondernemingsvormen: purpose en praktijk, Gijsbert Koren (We Are Stewards) en Michael van Loenen (YouBeDo)

Het model van steward-ownership helpt ondernemers om de focus op de missie en langetermijnswaarde in hun onderneming te borgen. Hoe ziet dit model eruit?  Wat zijn de voordelen voor bestaande en nieuwe bedrijven? Wat levert het de samenleving op? En hoe werkt het in de praktijk? Tips en ervaringen waar iedere organisatie zijn voordeel mee kan doen.

15.30    Emma at Work, Mark Boskamp (Dukers & Baelemans)

16.15    Breakout-sessies

1. Regeneratieve bedrijfsvoering:  Tools en stappenplan voor een ethsiche bedrijfsvoering, goed voor mens, dier en aarde. Door Jan Jongert (Superuse)

2. Steward-ownership: hoe kan in het DNA van een bedrijf verankerd worden dat de missie centraal staat? Door Gijsbert Koren en Michael van Loenen

3. Betekenisvol werken in de financiële sector. Door Prya Biharie, Sanne Koolen en Arthur Dekker (resp. voorzitter en leden Young ARAG)

4. Gelijkwaardigheid op de werkvloer aan de hand van het bordspel Let's play equal - The most unfair game in the world. Door Kim Cramer (BR-ND People en Let's play equal)

17.00.   De oogst van de dag

17.15   Dining & Networking

Locatie

ARAG, Kastanjelaan 2, Leusden

Kosten

De entree bedraagt 75 euro, inclusief btw. Leden van de stichting New Financial Forum en genodigden van Dazure, YouBeDo, We Are Stewards en ARAG hebben gratis toegang. Bij een ‘no show’ zonder afmelding volgt een factuur van 75 euro inclusief btw  ten behoeve van de Stichting ALS Nederland.

Inschrijven kan hier.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Kijk op inkomensactualiteiten op VVP-event Inkomen

Kijk op inkomensactualiteiten op VVP-event Inkomen

VVP organiseert op dinsdagmiddag 2 juli haar zesde vakevent Inkomen. Dit met Janthony Wielink (Enkwest) en Annemieke Postema (AOVdokter, RADI AOV) als plenaire sprekers....

Zekerheuts trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Zekerheuts trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Medewerkers van Zekerheuts tonen trots de poster van  de VVP Advies Award 2024, nadat het kantoor is genomineerd in de categorie Zakelijk Advies. Johan van...

Advies met M.I.N.T. voor tweede keer genomineerd voor VVP Advies Award

Advies met M.I.N.T. voor tweede keer genomineerd voor VVP Advies Award

Advies met M.I.N.T. is voor de tweede keer genomineerd voor de VVP Advies Award in de categorie Hypotheek Advies. "Weet je nog dat Advies met M.I.N.T. in 2022 genomineerd...

Van der Doelen trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Van der Doelen trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Trots. Dat is Ruud van der Doelen van Van der Doelen, genomineerd in de categorie Particulier Advies. Het kantoor telt in totaal vijftien medewerkers en heeft...

Nominatie 123Advies voor Advies Award enthousiast ontvangen

Nominatie 123Advies voor Advies Award enthousiast ontvangen

Feest bij 123Advies. Het team van 123Advies, in totaal bestaande uit zes hypotheekadviseurs, acht assistent hypotheekadviseurs en één verzekeringsadviseur,...

Bewustzijn cruciaal

Bewustzijn cruciaal

(Uit katern Pensioen & Vermogen, VVP 2-2024) Daalt de waarde van de belegging, dan is de klant meer verzekerd en andersom. Dat is de korte samenvatting van...

Parkstad Adviesgroep blij met nominatie VVP Advies Award 2024

Parkstad Adviesgroep blij met nominatie VVP Advies Award 2024

"Super blij dat we zijn uitgeroepen tot een van de beste advieskantoren van Nederland”, aldus Kim Cremers van Parkstad Adviesgroep. Dit adviesbedrijf is...

DuGardijn zet Advies Award in op stagemarkt Hogeschool

DuGardijn zet Advies Award in op stagemarkt Hogeschool

"Twee van onze collega's hebben de raamposter ingelijst meegenomen naar de stagemarkt van Hogeschool Saxion in Enschede", aldus Rowan du Gardijn van duGardijn,...

PensioenVizier trots op nominatie VVP Advies Award 2024

PensioenVizier trots op nominatie VVP Advies Award 2024

“We zijn ontzettend blij en voelen ons vereerd dat wij genomineerd zijn voor de VVP Advies Award 2024 in de categorie Pensioen. Het bedrijf is de afgelopen...

Universele toegang tot het recht centraal op ARAG Congres

Universele toegang tot het recht centraal op ARAG Congres

"Een van de grootste uitdagingen, nu we het tijdperk van AI binnengaan, is dat technologische sprongen maar al te vaak vooral ten goede komen aan degenen die de...