Universele toegang tot het recht centraal op ARAG Congres

ARAG VERB

"Een van de grootste uitdagingen, nu we het tijdperk van AI binnengaan, is dat technologische sprongen maar al te vaak vooral ten goede komen aan degenen die de technologie bezitten of die er platforms omheen bouwen. Dat moet veranderen!”, aldus futurist Gerd Leonhard tijdens het internationale ARAG Access to Justice Congres in Amsterdam.

Na welkomstwoorden van Renko Dirksen (ARAG SE) en Marc van Erven (ARAG Nederland)

Dagvoorzitter Rick Nieman gaf leiding bij het uitdiepen van de centrale vraag van de dag: hoe empoweren we mensen, de maatschappij en organisaties om ook in de toekomst toegang tot het recht te verkrijgen?

Het snijvlak tussen technologie en mensenrechten werd onder de loep gelegd tijdens een enerverende discussie tussen Zack Kass, voormalig head of go-to-market bij Chat GPT en Mutale Nkonde, CEO van AI for the People.

Naast technologische innovatie onderstreepte de conferentie het belang van internationale rechtsstructuren voor het scheppen van meer gelijkheid in de samenleving. De wereldwijd bekende advocate en human rights activist Amal Clooney, liet een diepe indruk achter met praktijkvoorbeelden uit haar carrière, waarmee ze de noodzaak van rechtsbescherming een concreet gezicht gaf: "Zonder toegang tot het recht zijn de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens slechts woorden op een bladzijde. En toegang tot het recht begint met mensen die om je geven."

Vervolgens vond er een online gesprek plaats met de winnaressen van de International Children’s Peace Prize 2023. Deze Oekraïense meisjes willen vluchtelingenkinderen helpen die ver van huis moeten leven vanwege de oorlog. Tijdens de interviews vertelden de meisjes hoe ze technologie gebruiken om de rechten te handhaven van vluchtelingenkinderen. Een perfect voorbeeld van toegang geven tot het recht.

Slotakkoord kwam van Ayo Tometi, medeoprichter van de Black Lives Matter beweging: "Martin Luther King Jr. zei ooit: de boog van het morele universum is lang, maar hij buigt naar rechtvaardigheid. Alleen buigt hij niet vanzelf. We moeten samenwerken, met vaardigheid, principes en overtuiging, om de boog naar rechtvaardigheid te buigen."

Reactie toevoegen

 
En de categoriewinnaars van de VVP Advies Award 2024 zijn...

En de categoriewinnaars van de VVP Advies Award 2024 zijn...

Adviesgroep Het Raadhuis (categorie Particulier Advies), duGardijn (Zakelijk Advies), Advies met M.I.N.T. (Hypotheek Advies, De Regt Adviesgroep (Pensioen Advies)...

Vijfde official voor Oranjefans geïntroduceerd bij EK 2024 door ARAG

Vijfde official voor Oranjefans geïntroduceerd bij EK 2024 door ARAG

Om Oranjefans handvatten te geven als zich juridische problemen voordoen rondom het Europees Kampioenschap voetbal, heeft ARAG voor het eerst een eigen vijfde official...

ARAG en KNLTB zetten samenwerking voort

ARAG en KNLTB zetten samenwerking voort

De samenwerking tussen ARAG en KNLTB krijgt een vervolg.  Na een pilot wordt de juridische ondersteuningsdienst  'Even sparren met ARAG' voor tennis- en...

Nederlanders geen oog voor privacyregels met slimme deurbel

Nederlanders geen oog voor privacyregels met slimme deurbel

Nederlanders houden zich vaak (onbewust) door het gebruik van een slimme deurbel niet aan privacyregels, zo blijkt uit onderzoek van ARAG onder 1.500 respondenten....

Zekerheuts trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Zekerheuts trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Medewerkers van Zekerheuts tonen trots de poster van  de VVP Advies Award 2024, nadat het kantoor is genomineerd in de categorie Zakelijk Advies. Johan van...

Advies met M.I.N.T. voor tweede keer genomineerd voor VVP Advies Award

Advies met M.I.N.T. voor tweede keer genomineerd voor VVP Advies Award

Advies met M.I.N.T. is voor de tweede keer genomineerd voor de VVP Advies Award in de categorie Hypotheek Advies. "Weet je nog dat Advies met M.I.N.T. in 2022 genomineerd...

Van der Doelen trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Van der Doelen trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Trots. Dat is Ruud van der Doelen van Van der Doelen, genomineerd in de categorie Particulier Advies. Het kantoor telt in totaal vijftien medewerkers en heeft...

Nominatie 123Advies voor Advies Award enthousiast ontvangen

Nominatie 123Advies voor Advies Award enthousiast ontvangen

Feest bij 123Advies. Het team van 123Advies, in totaal bestaande uit zes hypotheekadviseurs, acht assistent hypotheekadviseurs en één verzekeringsadviseur,...

Parkstad Adviesgroep blij met nominatie VVP Advies Award 2024

Parkstad Adviesgroep blij met nominatie VVP Advies Award 2024

"Super blij dat we zijn uitgeroepen tot een van de beste advieskantoren van Nederland”, aldus Kim Cremers van Parkstad Adviesgroep. Dit adviesbedrijf is...

DuGardijn zet Advies Award in op stagemarkt Hogeschool

DuGardijn zet Advies Award in op stagemarkt Hogeschool

"Twee van onze collega's hebben de raamposter ingelijst meegenomen naar de stagemarkt van Hogeschool Saxion in Enschede", aldus Rowan du Gardijn van duGardijn,...