ConsumentenClaim start nieuwe actie tegen GroeiVermogen

Stef Smit 2023

ConsumentenClaim start een nieuwe actie op basis van no cure no pay tegen GroeiVermogen. Dit omdat consumenten die eind jaren negentig een aandelenleaseovereenkomst van Fortis GroeiVermogen afsloten, recht hebben op compensatie. Zij kunnen volgens de rechter aanspraak maken op vergoeding van 2/3 deel van de door hen betaalde restschuld. Ook hebben zij recht op vergoeding van wettelijke rente waarmee de vergoeding bijna op het dubbele uitkomt. Volgens ConsumentenClaim wil GroeiVermogen echter niet over de brug komen.

Het gaat om de producten ‘GroeiVermogen’ en ‘Vermogensversneller’ waarbij een restschuld kon ontstaan. In totaal werden naar schatting zo’n 40.000 van deze producten verkocht, vooral via de bankkantoren van VSB, het latere Fortis. De gemiddelde schadevergoeding bedraagt circa 1.000 euro, maar kan als het contract was afgesloten via een tussenpersoon oplopen tot 10.000 euro.

Stef Smit, directeur van ConsumentenClaim: “Na 20 jaar procederen is volkomen duidelijk dat GroeiVermogen moet betalen. De zaak die nu bij de Hoge Raad loopt, is de spreekwoordelijke laatste strohalm, maar naar onze inschatting volstrekt kansloos. Wij doen dan ook een beroep op GroeiVermogen om de zaak niet langer te rekken en gedupeerde klanten eindelijk de compensatie uit te keren waar zij recht op hebben.”

 

Consumenten met een aandelenleaseproduct ‘GroeiVermogen’of ‘Vermogensversneller’ afgesloten tussen 1997 en 2001 kunnen zich gratis aanmelden bij ConsumentenClaim voor de actie. De no cure no pay vergoeding bedraagt 25% en is uitsluitend verschuldigd bij succes. 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Burgerinitiatief tegen "schimmige kosten" kapitaalverzekeringen

Burgerinitiatief tegen "schimmige kosten" kapitaalverzekeringen

ConsumentenClaim is samen met Consumentenbond, Vereniging Woekerpolis.nl en Stichting Woekerpolisproces een burgerinitiatief gestart om kapitaalverzekeringen "transparanter...

"Voorbeeldscenario's Tiel Utrecht hebben geen invloed op uitkering"

"Voorbeeldscenario's Tiel Utrecht hebben geen invloed op uitkering"

"Welk voorbeeldscenario is gebruikt", aldus De Goudse in reactie op de aantijging van ConsumentenClaim en Radar, "heeft geen invloed op de uiteindelijke uitkering....

Tiel Utrecht zou onjuiste offertes hebben afgegeven

Tiel Utrecht zou onjuiste offertes hebben afgegeven

ConsumentenClaim en Radar menen dat Tiel Utrecht "jarenlang te rooskleurige offertes voor beleggingsverzekeringen heeft afgegeven. Doordat met verkeerde sterftetafels...

Claimstichtingen supertrots op eerste grote succes

Claimstichtingen supertrots op eerste grote succes

"Dit is het eerste grote succes voor de belangenorganisaties die al jarenlang strijden voor een oplossing." Dit schrijven Woekerpolis.nl, Consumentenclaim...

Allianz bereikt akkoord met claimstichtingen

Allianz bereikt akkoord met claimstichtingen

Allianz heeft een akkoord bereikt met Woekerpolis.nl, Consumentenclaim en Stichting Woekerpolisproces over het tegemoetkomen van polishouders van beleggingsverzekeringen...

Kantelpunt in woekerpolisaffaire?

Kantelpunt in woekerpolisaffaire?

Het gerechtshof Den Bosch heeft bepaald dat ASR door haar ingehouden kosten op een woekerpolis aan de klant moet terugbetalen.    Het gaat om de eerste...

Consumentenclaim start afhandeling letselschade

Consumentenclaim start afhandeling letselschade

ConsumentenClaim start met het verlenen van juridische bijstand voor gedupeerden met letselschade. Dit zijn voornamelijk slachtoffers die gewond zijn geraakt in...

Oosterbaan kraakt spotje ConsumentenClaim

Oosterbaan kraakt spotje ConsumentenClaim

"Het jaar is nog jong. Maar deze reclame nomineer ik al vast voor de domste (radio-) reclame van 2015." Dat tweet Jurjen Oosterbaan (Bureau D&O) over...