Dag van het Topadvies: ga het gewoon doen

Dag van het Topadvies 2019 Bierhaalder

Consumenten weten financieel adviseurs goed te vinden voor pensioenen en hypotheken. Voor andere toekomstige financiële vraagstukken is dat anders. “Moeten we dat als individuele adviseurs onder de aandacht brengen? Of hebben we daar hulp van bijvoorbeeld de overheid bij nodig?”, waren vragen tijdens de mede door Scildon mogelijk gemaakte kennissessie van Björn Bierhaalder (MCH Consultancy) op de VVP Dag van het Topadvies.

Congreszaal Maitland op Landgoed De Horst in Driebergen heeft de vorm van een amfitheater waar de wijze Griekse filosofen bij elkaar kwamen om met elkaar in discussie en debat te gaan over de grotere vraagstukken van het leven. Er ontwikkelde zich een levendig gesprek met 40 deelnemers over de rol van financieel adviseurs richting consumenten en de grotere maatschappelijke vraagstukken. Het gesprek in combinatie met de omgeving kon de vergelijking met de Griekse debatten doorstaan: fundamenteel, uiteenlopende meningen en inspelend op de grote relevante vraagstukken van deze tijd.

Het consumentenonderzoek Klantgerichtheid verzilveren toont aan dat 70 procent van de consumenten zich zorgen maakt over de financiële toekomst. Financieel adviseurs spelen een beperkte rol om de zorgen van consumenten op te lossen. Dat daar kansen liggen, was iedereen het snel over eens. Over de hoe-vraag liepen de meningen sterk uiteen.

Voorsprong

Adviseurs met een hypotheekpraktijk lijken een voorsprong te hebben om met klanten in gesprek te gaan over de totale financiële gezondheid. “Als ik met mijn klanten praat, heb ik het ook over arbeidsongeschiktheid, overlijden en wat te doen bij scheiding. Maar dat is met de klanten die al bij mij aan tafel zitten. Hoe maak ik de mensen die niet bij mij aan tafel zitten bewust van wat wij als adviseurs kunnen bieden?”.

Op dit moment acteren intermediairs vooral solistisch om klanten attent te maken op de financiële mogelijkheden voor bijvoorbeeld de energietransitie of zorginkoop. “Ik ga niet zitten wachten tot anderen besloten hebben om hier mee aan de slag te gaan, die tijd hebben we niet. Ik doe het zelf”. Desondanks werd in de zaal de oproep gedaan om met elkaar aan de slag te gaan. “We zitten hier vandaag met topadviseurs. Allemaal mensen die vooruit willen en hiermee aan de slag willen gaan. Is dit niet een mooie kans?”.

Verandering zelf maken

Daar waar hypotheekadviseurs zich al op het pad van financieel gids bewegen, hebben allround adviseurs hier meer moeite mee. “Onze klanten zien ons nu vooral als de partij voor verzekeringen. Wij hebben een grote stap te zetten om ook over de lange termijn vraagstukken in gesprek te gaan.” In de eerlijke reflectie kwam naar voren dat adviseurs daar zelf een verandering in moeten maken. “Hoe kun je aan deze andere vorm van dienstverlening geld verdienen? Wat is het verdienmodel?”. “Ga het gewoon doen”, was de reactie. Met deze reactie werd het meest concrete antwoord op de hoe-vraag gegeven. 

TEKST Björn Bierhaalder, MCH Consultancy FOTO Jari Mulder

Reactie toevoegen

 
Meer over
Eerlijk Verzekerd trots op nominatie Advies Award 2020

Eerlijk Verzekerd trots op nominatie Advies Award 2020

Jantiena Ritskes van het advieskantoor Eerlijk Verzekerd uit Drachten is trots op de nominatie voor de VVP Advies Award 2020. Ritskes is één van de...

Team KOK Advies viert nominatie Advies Award 2020

Team KOK Advies viert nominatie Advies Award 2020

Het team van KOK Advies uit Amstelveen een van de 35 genomineerden voor de Advies Award 2020. KOK Advies behoort tot de top 3 van meest klantvriendelijke advieskantoren...

Deterink Financiële Diensten blij met nominatie Advies Award

Deterink Financiële Diensten blij met nominatie Advies Award

Deterink Financiële Diensten uit Tubbergen (Overijssel) is trots op de nominatie voor de Advies Award 2020. Kantooreigenaar Jean Paul Deterink en alle medewerkers...

Backx Assurantiën trots op nominatie Advies Award 2020

Backx Assurantiën trots op nominatie Advies Award 2020

Backx Assurantiën uit Rucphen is een van de 35 advieskantoren die genomineerd zijn voor de VVP Advies Award 2020. Het kantoor van Frank Backx behoort tot de...

Future skills in de adviespraktijk: Harvard onderhandelen

Future skills in de adviespraktijk: Harvard onderhandelen

Een veranderende maatschappij vraagt om veranderende competenties. Dat geldt voor professionals in het algemeen, maar vooral voor professionals in de financiële...

Jury Advies Award 2020: dit zijn de 35 meest klantgerichte kantoren van Nederland

Jury Advies Award 2020: dit zijn de 35 meest klantgerichte kantoren van Nederland

De jury van de Advies Award 2020 heeft de namen bekend gemaakt van de 35 meest klantgerichte advieskantoren van Nederland. Met ondersteuning van maar liefst 22...

Pak financiële onzekerheid consument aan

Pak financiële onzekerheid consument aan

(door Björn Bierhaalder van MCH Consultancy en Dick de Kruijk van Scildon) Adviseurs hebben een vertrouwensrelatie met hun particuliere klanten. Klanten hebben...

Vakmanschap en enthousiasme

Vakmanschap en enthousiasme

(door Björn Bierhaalder, MCH Consultancy) We moeten meer vertellen over hoe we als branche oplossingen bedenken waardoor mensen en bedrijven dingen kunnen...

Zesde Dag van het Topadvies: de adviessector als great place to work

Zesde Dag van het Topadvies: de adviessector als great place to work

De zesde Dag van het Topadvies heeft als missie het adviesvak een welverdiend podium te geven én een bijdrage te leveren aan het verder future proof maken...

Maak kennis met het advieskantoor anno 2025

Maak kennis met het advieskantoor anno 2025

De digitale revolutie heeft op alle sectoren in de maatschappij een enorme invloed, maar naast de technologische veranderingen verandert ook het gedrag...