Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

Extinction Rebellion demonstratie foto Willem

De herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum, geeft een heel bijzonder inkijkje in de keuken van Extincton Rebellion.

In het themanummer Re-Generatie worden Janna Lenders (26) en Tobias Hofland (28) geïnterviewd.  Zij zeggen: “Ons persoonlijke verhaal doet er niet toe. Wel het grote plaatje. Dat we de morele plicht hebben om op te komen voor die miljoenen mensen die als gevolg van de klimaat- en ecologische crisis hun oogst zien mislukken, hun huis kwijtraken, moeten vluchten, in conflicten en oorlogen terechtkomen. Daarnaast wordt één op de vier diersoorten op aarde met uitsterven bedreigd, wat het voortbestaan van het leven op aarde op het spel zet. Het is noodzakelijk dat er een einde komt aan deze vernietiging en onrechtvaardigheid en daarom hebben we ons aangesloten bij Extinction Rebellion."

Een leerzaam gesprek, ook voor diegenen die de acties niet onderschrijven. Hoe de organisatie is ingericht en opgetuigd, biedt namelijk bakken vol inspiratie voor het bedrijfsleven.

In deze editie staat de Re-Generatie centraal (die absoluut niet beperkt is tot een bepaalde leeftijdscategorie). Zo reiken Rineke Dijkinga en Jan Dommerholt een panklaar plan aan om ‘mooi eten uit de lokale keten’ voor iedereen bereikbaar te maken en laat Anne van Leeuwen van Bodemzicht zien hoe regeneratieve landbouw werkt in de praktijk en geeft Wouter Veer een update over Lenteland. Lessen uit de oerwildernis zijn er opnieuw van wildernisgids Alan McSmith. Ook breekt het New Financial Forum graag opnieuw een lans voor het werk van de Stichting ALPA. Zij zetten zich in om de longen van Europa te behouden, voor nu en in de toekomst. Daar is financiële ondersteuning voor nodig, een investering in onze toekomst.

Verder in deze editie een nieuwe aflevering van betekenisvolle bedrijven in de praktijk (het kan wel), krijgen we inzicht in de denkwereld van 'Gen Z' of wel de 'Zoomers', geeft Jeroen de Jong aan waarom vaderschap niet voor watjes is, geeft Boy van Droffelaar zijn natuurvisie op leiderschap en zijn er spraakmakende columns van Kees Klomp, Jack Cox en Matthijs Schouten.

Reactie toevoegen

 

Reacties

Chris de Bruin - Bureau mr. de Bruin - Bureau mr. de Bruin 13 september 2023

Beste Willem, Je weet dat ik je hoog heb staan, al vele jaren en dat dat wat mij betreft nog jaren zal voortduren. Ook het hierna volgende zal daar wat mij betreft niets aan veranderen. Maar wat ik nou in jouw kolommen tegenkom, bevalt mij totaal niet. Het gaat om de kennismaking met twee door jou geïnterviewde personen, die zich vol overtuiging hebben aangesloten bij XR. Dat zij dat doen: prima. We leven in een vrij land en zolang ik er geen last van heb zal het mij een zorg zijn. Dat jij er vervolgens in jouw andere blad, van New Financial Forum aandacht aan wil besteden, is al wat bedenkelijker. Niet omdat je in lijn met de gedachte achter dat laatste blad, de wereld graag een beetje mooier wil maken, want daar zal geen weldenkend mens bezwaar tegen hebben. Maar wel omdat je een podium biedt, hoe je het ook wendt of keert, aan XR dat zich bedient van methoden die uitsluitend kunnen worden gebezigd omdat er een groot tekort is aan handhaving, juridische follow-up daarvan en politieke daadkracht (zowel ten voordele als ten nadele van de activisten). Ze plegen gewoon strafbare feiten om hun doel te bereiken en strafbare feiten zijn niet voor niets strafbaar. Ik heb er moeite genoeg mee dat de cultuur in ons land inmiddels al zo is geworden dat we allerlei normen en waarden die we met elkaar hebben bedacht, alleen nog maar uitvoeren als we daar zin in hebben en anders niet. Iedereen die zich daarmee bezig houdt, wil ik op gepaste afstand houden. En dus wil ik ook niet kennis nemen van allerlei zwetsverhalen over goedbedoelende mensen die op geweldloze wijze hun idealen zouden nastreven, zoals ik in de eerste kolom van het betreffende artikel al tegenkom. Ik wil er geen diep kijkje in hebben, ik wil er niet eens een gewoon kijkje in hebben, ik wil er gewoon van verschoond blijven. Waar zit nou voor mij de bottleneck? Die zit hem er primair in dat je deze groep een podium geeft binnen het blad van NFF. Hoe je het ook zult kunnen uitleggen en verdedigen. Maar wat ik verafschuw is dat je voor datzelfde artikel reclame maakt in de kolommen van VVP online. Daar hoort dit soort nieuws wat mij betreft echt niet. VVP-online houdt zich bezig met nieuws in en voor de wereld van financieel dienstverleners, niet met nieuws uit allerlei andere terreinen, helemaal niet als daar elementen van ontwrichting van de samenleving in zitten. Als jij je daarmee wilt bezig houden, stap dan in de redactie van een club die zich daar bewust mee bezig wil houden, die is er vast wel. Je zou mij (en misschien wel veel lezers) een groot plezier doen als je zou willen aangeven dat je bij nader inzien in elk geval de kolommen van VVP niet voor dit doel had moeten gebruiken. Met ongewijzigd hartelijke groet, Chris de Bruin.

Meer over
Column Jack Cox over de economologische schuldenparadox

Column Jack Cox over de economologische schuldenparadox

"In een recent uitgegeven rapport waarschuwt het IMF dat de staatsschuld van landen stevig wordt opgejaagd door de 'radicaal economische transformatie' die nodig...

"Armoede de wereld uit, te beginnen in Rotterdam"

"Armoede de wereld uit, te beginnen in Rotterdam"

“Armoede is onrechtvaardig en onnodig. Je moet het alleen samen willen oplossen. Niet door erover te praten, maar door verantwoordelijkheid te nemen en in...

Jessica den Outer: "Hoogste tijd voor een ecocentrisch wereldbeeld"

Jessica den Outer: "Hoogste tijd voor een ecocentrisch wereldbeeld"

“Niemand betwist het recht van een mens om te leven, maar waarom geldt dit dan niet voor andere levende wezens?”, zo zegt milieujurist Jessica den Outer...

Veerkracht thema wintereditie New Financial Magazine

Veerkracht thema wintereditie New Financial Magazine

Veerkracht. Dat is het thema van de wintereditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum.  Een themanummer...

Robert van den Broek: "Kiezen voor brede welvaart"

Robert van den Broek: "Kiezen voor brede welvaart"

"In geouwehoer kun je niet wonen. Deze quote is van PvdA wethouder Jan Schaeffer ten tijde van de woningnood eind jaren zeventig van de vorige eeuw. De tijd lijkt...

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

"Als we het over de economie hebben, dan hebben we het over de zaken die we tijdens het alledaagse leven over economie horen en zien: inflatie, koopkracht, belastingdruk...

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

"Stel je voor dat er door heel Nederland een mozaïek patroon zou liggen van akkertjes, zo tussen de 2,5 en 5 hectare waar ‘gezondheid per hectare’...

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

Re-Generatie. Dat is het thema van de herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum.  Een themanummer...

Steward-ownership als bedrijfsmodel van de toekomst

Steward-ownership als bedrijfsmodel van de toekomst

September vorig jaar maakte outdoor kledingmerk Patagonia bekend dat oprichter en eigenaar Yvon Chouinard al zijn aandelen in het bedrijf aan twee goede doelen...

Marijke Kodden: "Alle wijsheid en kennis is al aanwezig"

Marijke Kodden: "Alle wijsheid en kennis is al aanwezig"

Steeds meer mensen staan op om de aarde gezonder te maken. Met belangrijke initiatieven herstellen zij wat eerder door de mens stuk is gemaakt. De aarde zal het...