Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

NFM 45-23 herfst 2023  cover

Re-Generatie. Dat is het thema van de herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum.  Een themanummer met aansprekende voorbeelden hoe er al gebouwd wordt aan een nieuwe economie, goed voor mens, dier en aarde.

"Re-Generatie is een nieuw woord dat twee belangrijke perspectieven in zich heeft: aan de ene kant een gezonde veerkrachtige aarde goed voor boer, natuur en samenleving en aan de andere kant een generatie die samen wil bouwen aan een socialere, eerlijkere en duurzamere samenleving", aldus Willem Vreeswijk in zijn voorwoord. "Een gezonde aarde vergt een algehele duurzame transitie van de Nederlandse landbouw. Omdat de associatie vervolgens is dat dit ten koste zou gaan van onze welvaart en van de boer schieten veel mensen meteen in de weerstand. Niet nodig, want iedereen, ook de boer, heeft baat bij een andere manier van landbouw."

Vreeswijk verwijst naar het boek van Thomas Oudman: Uit de shit; een pleidooi voor meer boeren en minder vee. "Hij geeft een fantastische oplossingsrichting. De stikstofuitstoot is namelijk niet het probleem, hooguit een symptoom. Het echte probleem is dat de huidige landbouw zich heeft losgeweekt van het ecosysteem. Als we dit systeem weer centraal stellen, zijn er juist meer boeren nodig, wordt het boerenvak weer aantrekkelijker voor jongeren, groeit de economische waarde en is de voedselzekerheid gegarandeerd. Er is een zak subsidiegeld beschikbaar van maar liefst 24,3 miljard euro om te verduurzamen. Die zou dan gebruikt kunnen worden om deze transitie mogelijk te maken."

In deze editie veel aandacht voor de Re-Generatie (die absoluut niet beperkt is tot een leeftijdscategorie). Zo reiken Rineke Dijkinga en Jan Dommerholt een panklaar plan aan om ‘mooi eten uit de lokale keten’ voor iedereen bereikbaar te maken en laat Anne van Leeuwen van Bodemzicht zien hoe regeneratieve landbouw werkt in de praktijk en geeft Wouter Veer een update over Lenteland. Lessen uit de oerwildernis zijn er opnieuw van wildernisgids Alan McSmith. Ook breekt het New Financial Forum graag opnieuw een lans voor het werk van de Stichting ALPA. Zij zetten zich in om de longen van Europa te behouden, voor nu en in de toekomst. Daar is financiële ondersteuning voor nodig, een investering in onze toekomst.

Verder in deze editie een nieuwe aflevering van betekenisvolle bedrijven in de praktijk (het kan wel), krijgen we inzicht in de denkwereld van 'Gen Z' of wel de 'Zoomers', geeft Jeroen de Jong aan waarom vaderschap niet voor watjes is, geeft Boy van Droffelaar zijn natuurvisie op leiderschap en zijn er spraakmakende columns van Kees Klomp, Jack Cox en Matthijs Schouten.

Heel bijzonder is ten slotte het kijkje in de keuken van Exctinction Rebellion.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Duurzaamheid en betekenis

Duurzaamheid en betekenis

(Karin Kasdorp en Erik Friedeberg in VVP-special Duurzaam Advies 2024) Het is een mooie term – duurzaamheid. Maar wat verstaan we er eigenlijk onder? Voor...

Betekeniseconomie nu ook in stripvorm

Betekeniseconomie nu ook in stripvorm

'Alles naar de tyfus; een verhaal over hoop'. Dat is de titel van een strip/werkboek over de betekeniseconomie voor studenten aan de hogeschool van Windesheim....

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Karin Bos, sinds 2022 verantwoordelijk voor Schade & Inkomen bij Achmea, staat centraal in de zesde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

Carola Wijkamp-Hermsen, sinds 1 november 2023 directievoorzitter van de Vereende, staat centraal in de vijfde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

Geert Bouwmeester, sinds 2017 bestuursvoorzitter van De Goudse, staat centraal in de vierde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (3): Ron Bavelaar

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (3): Ron Bavelaar

Ron Bavelaar, voorzitter Raad van Bestuur Univé, staat centraal in de derde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (2): Faisal Setoe

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (2): Faisal Setoe

In deel 2 van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners in transitietijd’ gaan Willem Vreeswijk (stichting New Financial Forum) en...

Column Jack Cox over de economologische schuldenparadox

Column Jack Cox over de economologische schuldenparadox

"In een recent uitgegeven rapport waarschuwt het IMF dat de staatsschuld van landen stevig wordt opgejaagd door de 'radicaal economische transformatie' die nodig...

"Armoede de wereld uit, te beginnen in Rotterdam"

"Armoede de wereld uit, te beginnen in Rotterdam"

“Armoede is onrechtvaardig en onnodig. Je moet het alleen samen willen oplossen. Niet door erover te praten, maar door verantwoordelijkheid te nemen en in...

Jessica den Outer: "Hoogste tijd voor een ecocentrisch wereldbeeld"

Jessica den Outer: "Hoogste tijd voor een ecocentrisch wereldbeeld"

“Niemand betwist het recht van een mens om te leven, maar waarom geldt dit dan niet voor andere levende wezens?”, zo zegt milieujurist Jessica den Outer...