Re-Generatie thema herfsteditie New Financial Magazine

NFM 45-23 herfst 2023  cover

Re-Generatie. Dat is het thema van de herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum.  Een themanummer met aansprekende voorbeelden hoe er al gebouwd wordt aan een nieuwe economie, goed voor mens, dier en aarde.

"Re-Generatie is een nieuw woord dat twee belangrijke perspectieven in zich heeft: aan de ene kant een gezonde veerkrachtige aarde goed voor boer, natuur en samenleving en aan de andere kant een generatie die samen wil bouwen aan een socialere, eerlijkere en duurzamere samenleving", aldus Willem Vreeswijk in zijn voorwoord. "Een gezonde aarde vergt een algehele duurzame transitie van de Nederlandse landbouw. Omdat de associatie vervolgens is dat dit ten koste zou gaan van onze welvaart en van de boer schieten veel mensen meteen in de weerstand. Niet nodig, want iedereen, ook de boer, heeft baat bij een andere manier van landbouw."

Vreeswijk verwijst naar het boek van Thomas Oudman: Uit de shit; een pleidooi voor meer boeren en minder vee. "Hij geeft een fantastische oplossingsrichting. De stikstofuitstoot is namelijk niet het probleem, hooguit een symptoom. Het echte probleem is dat de huidige landbouw zich heeft losgeweekt van het ecosysteem. Als we dit systeem weer centraal stellen, zijn er juist meer boeren nodig, wordt het boerenvak weer aantrekkelijker voor jongeren, groeit de economische waarde en is de voedselzekerheid gegarandeerd. Er is een zak subsidiegeld beschikbaar van maar liefst 24,3 miljard euro om te verduurzamen. Die zou dan gebruikt kunnen worden om deze transitie mogelijk te maken."

In deze editie veel aandacht voor de Re-Generatie (die absoluut niet beperkt is tot een leeftijdscategorie). Zo reiken Rineke Dijkinga en Jan Dommerholt een panklaar plan aan om ‘mooi eten uit de lokale keten’ voor iedereen bereikbaar te maken en laat Anne van Leeuwen van Bodemzicht zien hoe regeneratieve landbouw werkt in de praktijk en geeft Wouter Veer een update over Lenteland. Lessen uit de oerwildernis zijn er opnieuw van wildernisgids Alan McSmith. Ook breekt het New Financial Forum graag opnieuw een lans voor het werk van de Stichting ALPA. Zij zetten zich in om de longen van Europa te behouden, voor nu en in de toekomst. Daar is financiële ondersteuning voor nodig, een investering in onze toekomst.

Verder in deze editie een nieuwe aflevering van betekenisvolle bedrijven in de praktijk (het kan wel), krijgen we inzicht in de denkwereld van 'Gen Z' of wel de 'Zoomers', geeft Jeroen de Jong aan waarom vaderschap niet voor watjes is, geeft Boy van Droffelaar zijn natuurvisie op leiderschap en zijn er spraakmakende columns van Kees Klomp, Jack Cox en Matthijs Schouten.

Heel bijzonder is ten slotte het kijkje in de keuken van Exctinction Rebellion.

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Robert van den Broek: "Kiezen voor brede welvaart"

Robert van den Broek: "Kiezen voor brede welvaart"

"In geouwehoer kun je niet wonen. Deze quote is van PvdA wethouder Jan Schaeffer ten tijde van de woningnood eind jaren zeventig van de vorige eeuw. De tijd lijkt...

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

Kees Klomp: "Economie als gedachtegoed"

"Als we het over de economie hebben, dan hebben we het over de zaken die we tijdens het alledaagse leven over economie horen en zien: inflatie, koopkracht, belastingdruk...

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

Oproep Rineke Dijkinga: "Steun mooi eten uit de lokale keten"

"Stel je voor dat er door heel Nederland een mozaïek patroon zou liggen van akkertjes, zo tussen de 2,5 en 5 hectare waar ‘gezondheid per hectare’...

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

Diep kijkje in de keuken van Extincion Rebellion

De herfsteditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum, geeft een heel bijzonder inkijkje in de keuken van Extincton...

Doe zelf normaal

Doe zelf normaal

(Ron van Es in VVP-special Digitale Innovatie 2023) In de zomer van 2021 werd het coronatoegangsbewijs ingevoerd en op 25 september verplicht als je naar een café...

Steward-ownership als bedrijfsmodel van de toekomst

Steward-ownership als bedrijfsmodel van de toekomst

September vorig jaar maakte outdoor kledingmerk Patagonia bekend dat oprichter en eigenaar Yvon Chouinard al zijn aandelen in het bedrijf aan twee goede doelen...

Marijke Kodden: "Alle wijsheid en kennis is al aanwezig"

Marijke Kodden: "Alle wijsheid en kennis is al aanwezig"

Steeds meer mensen staan op om de aarde gezonder te maken. Met belangrijke initiatieven herstellen zij wat eerder door de mens stuk is gemaakt. De aarde zal het...

Vermogensbeheerder Jack Cox:  "Een gouden aandeel voor onze aarde"

Vermogensbeheerder Jack Cox: "Een gouden aandeel voor onze aarde"

Het vooropstellen van het belang van de aandeelhouder is nog altijd de kern van ons huidige financieel economisch systeem. Dat moet en kan anders, betoogt Jack...

NRC-journalist Wouter van Noort: "Stop met versimpeling'

NRC-journalist Wouter van Noort: "Stop met versimpeling'

“Wat er in mijn ogen misgaat, is de aanname dat je de realiteit kunt controleren, dat er een bepaalde maakbaarheid is van complexiteit. Ik denk dat dat fundamenteel...

Jaap Fris: financiële sector dient ook andere vragen te stellen

Jaap Fris: financiële sector dient ook andere vragen te stellen

"Gesprekken met financieel dienstverleners gingen altijd over opschalen, rendement en aflossingen, maar nooit over de inhoud. Uiteraard zijn ook wij voor zwarte...