NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

Carola Wijkamp podcast

Carola Wijkamp-Hermsen, sinds 1 november 2023 directievoorzitter van de Vereende, staat centraal in de vijfde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners in transitietijd’. Willem Vreeswijk (stichting New Financial Forum) en Ron van Es (School for Purpose Leadership) gaan in gesprek met een maatschappelijk betrokken financieel dienstverlener. “Mijn oproep is om de komende jaren nog meer te kijken hoe we als sector nog beter opkomen voor de zwakkeren in de samenleving.”

Sociale duurzaamheid is voor Carola altijd een groot thema geweest. “Hoe zorgen we ervoor dat het eerlijker wordt in de samenleving, dat iedereen mee kan doen en dat de kloof tussen arm en rijk weer overbrugbaar wordt. In een rijk land als Nederland zou iedereen dezelfde kansen moeten hebben.”

Carola heeft ruim 32 jaar ervaring in de verzekeringssector. Zij werkte tot eind oktober 2023 als Directeur Commercie, Marketing en Verzekeringen bij ARAG. Daarvoor had zij diverse directie-en managementfuncties onder andere bij OHRA, Delta Lloyd en Vivat.

Bij de Vereende komen haar jarenlange ervaring in de verzekeringswereld en haar maatschappelijke betrokkenheid mooi samen. De Vereende is vooral bekend als vangnet voor al die mensen die zich niet meer kunnen verzekeren bij een reguliere schadeverzekeraar. De Vereende doet echter veel meer.Het is een koepel waar bijvoorbeeld ook het Waarborgfonds en het Nederlands Bureau Motorrijtuigverzekeraars is ondergebracht. Tevens worden hier via pools atoom- en terrorismerisico’s ondergebracht. Daarnaast   biedt de Vereende een beroepsaansprakelijkheidsverzekering voor assurantie-adviseurs en makelaars.

“We zijn er voor mensen die zich (tijdelijk) niet kunnen verzekeren in de reguliere markt. De meeste mensen willen niet in zo’n positie terechtkomen. Zo kiest bv nagenoeg niemand bewust voor wanbetaling. Er zit altijd een bepaalde problematiek achter. Ons doel is om deze mensen op te vangen en samen met onze assurantie adviseurs zo snel mogelijk weer onder te brengen bij een reguliere verzekeraar. Simpelweg omdat het dan beter met ze gaat.”

De Vereende heeft een belangrijke maatschappelijke functie, maar mensen betalen wel een hogere premie dan in de reguliere markt. “Als sector zouden we veel meer moeten willen voorkomen dat deze mensen überhaupt bij de Vereende terechtkomen. We zullen als sector meer in gesprek moeten gaan met deze mensen en vragen wat ze nodig hebben om weer uit hun nare situatie te kunnen komen. En ja, daar hoort ook bij dat je als sector moet gaan accepteren dat je op bepaalde groepen klanten minder marge realiseert.”

Wat niet onvermeld mag blijven, is de favoriete muziekstijl van Carola. “Ik houd niet bepaald van het zachte getingeltangelmuziek, wel van onder andere Rammstein en Metallica. Met het hele gezin gaan we naar hun concerten. Van deze muziek krijg ik energie.”

Luister HIER naar de podcast met Carola Wijkamp-Hermsen.

Luister ook naar eerdere afleveringen in deze podcastserie.

  • Deel 1: Peter van Geijtenbeek van Turien & Co./AnsvarIdéa) over onder meer duurzaamheid en solidariteit.
  • Deel 2: Faisal Setoe (HDI Global Specialty) over diversiteit en inclusie.
  • Deel 3: Ron Bavelaar (Univé) over waarden als menselijkheid, solidariteit, behulpzaamheid en toegankelijkheid.
  • Deel 4 Geert Bouwmeester (De Goudse) over de kracht van familiebedrijven en hun intrinsieke maatschappelijke verantwoordelijkheid.

In deze serie gaat we in gesprek met gepassioneerde beleidsbepalers uit de financiële sector waarbij wezenlijke vragen worden gesteld over de rol van financiële dienstverleners in de samenleving. Niet om definitieve antwoorden te geven, maar om met elkaar oplossingsrichtingen te verkennen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Event Waarborgfonds als startpunt van meer internationale samenwerking

Event Waarborgfonds als startpunt van meer internationale samenwerking

“Het verkeer wordt steeds internationaler en intensiever en op het moment dat de intensiteit toeneemt, de landsgrenzen er minder toe doen, is het des te relevanter...

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

"In december deelde de stichting New Financial Forum een artikel van mijn hand op LinkedIn. In dit artikel hield ik een pleidooi om na jaren van aandacht voor de...

Duurzaamheid draait om duurzame relaties

Duurzaamheid draait om duurzame relaties

(Uit VVP-special Duurzaam Advies 2024) “Duurzaamheid draait om duurzame relaties”, aldus Mieke Dadema van Soepel BV en Soepel Assuradeuren. “Wij...

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Karin Bos, sinds 2022 verantwoordelijk voor Schade & Inkomen bij Achmea, staat centraal in de zesde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

"Tien jaar geleden werd vernieuwing in de verzekeringswereld vooral aangejaagd door de schijnbaar onbegrensde mogelijkheden van technologie. Nu is er een fundamentelere...

“Beslis niet voor een ander”

“Beslis niet voor een ander”

(Uit VVP 1-2024) In de rubriek Vrouw en Advies laat VVP vrouwelijke financieel adviseurs aan het woord over vrouwelijke waarden (en die dragen mannen ook in zich)...

Karin Polman: "Hollandse blue zones"

Karin Polman: "Hollandse blue zones"

"Mensen in blue zones doen veel samen, verbouwen deels hun eigen voedsel en hebben taken die bijdragen aan de gemeenschap. Met andere woorden: ze hebben een reden...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

Geert Bouwmeester, sinds 2017 bestuursvoorzitter van De Goudse, staat centraal in de vierde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...

Mooie grote woorden

Mooie grote woorden

(Mieke Dadema, Soepel, in Ken je vak! in VVP 1-2024) Veel mensen denken dat ik niet van ingewikkelde woorden hou, dat het altijd maar makkelijk moet. Dat is niet...

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"De uitdagingen van deze tijd vragen om allianties waarin begrip, gelijkgerichte doelstellingen en het gezamenlijke grotere belang vooropstaan. Als tegengif voor...