Event Waarborgfonds als startpunt van meer internationale samenwerking

Vereende Symposium

“Het verkeer wordt steeds internationaler en intensiever en op het moment dat de intensiteit toeneemt, de landsgrenzen er minder toe doen, is het des te relevanter dat je niet alleen in Nederland gaat kijken hoe we het geregeld hebben, maar ook kijkt hoe dat op Europese basis is gedaan", aldus Thom Mallant, voorzitter van zowel het Waarborgfonds als het Nederlands Bureau, in een terugblik op het Event 'The Future of Mobility' van het Waarborgfonds. Mallant is tevens CEO van Allianz.

Volgens Mallant is het mooie van het internationale congres dat er inzicht is dat het Waarborgfonds en het Groene Kaartbureau niet op zichzelf staan, maar onderdeel uitmaken van een netwerk van Guarantee funds en dat er met de blik van nu  naar 2034 wordt gekeken, waarbij alle ontwikkelingen onder de loep worden genomen. "Met dit congres kijken we naar het Europees verband, daar help je namelijk alle burgers mee. De presentaties van de sprekers, met allen een ander perspectief op de toekomst, kwamen goed samen. Johannes Kester, van Oxford University vertelde ons: het hart van de technologie is human centered, het gaat uit van de mens. Daarbij roept hij verzekeraars op dat ze een rol hebben in de transitie en deze rol ook te pakken."

Geeke Feiter van het Verbond van Verzekeraars sprak vanuit een Nederlands perspectief en maakt zich hard voor verkeersslachtoffers. "In het aantal slachtoffers zien we nog steeds een onbevredigende ontwikkeling. Dit gaat over mensen die overlijden, maar ook over slachtoffers die in meer of mindere mate gevolgen hebben door een ongeval. Hoe kunnen we dit verminderen en terugbrengen? De goede ontwikkeling is dat de aandacht meer naar de mens toe gaat en minder naar het voertuig. Het is belangrijk de reizende mens centraal te stellen, de mens zal altijd blijven reizen, dat is onveranderd. Maar door ontwikkelingen als elektrische voertuigen, deelmobiliteit, mobility as a service, verandert de manier van reizen en daarmee de risico’s wel. Ik vind het belangrijk om de maatschappelijke impact op verkeersslachtoffers te verminderen en de mens centraal te stellen en roep andere verzekeraars op dit ook te doen."

Hansruedi Urech en Miguel Estela van Swiss Re gaven bijvoorbeeld een ‘kijkje in de keuken’ van een herverzekeraar. "Zij lieten zien hoe belangrijk data is. Zo viel op dat er grote verschillen zijn tussen landen. De zorguitgaven in letselclaims in de UK zijn bijna twee keer zo hoog als in Nederland of België. Hoe zij met data omgaan en dit vertalen naar hun klanten, de verzekeraars, vond ik een eyeopener om te zien."

Mallant: "De waarde zit niet alleen in deze dag, maar juist in het opvolgen van alles wat er besproken en bediscussieerd is. Ik wil meegeven dat vandaag een startpunt moet zijn. De noodzaak zit in de samenwerking en dit geeft een push om die op te blijven zoeken. Mijn oproep is om de samenwerking actief op te zoeken en dit jaarlijks te doen en niet te wachten tot 2034.”

Reactie toevoegen

 
Pieter Feenstra nieuwe CFRO de Vereende

Pieter Feenstra nieuwe CFRO de Vereende

Pieter Feenstra start 9 september als CFRO bij de Vereende. Hij volgt Harmen Ettema op, die zich gaat richten op het geven van managementadvies en het lesgeven aan...

De Vereende: "Geef kinderen geen fatbike"

De Vereende: "Geef kinderen geen fatbike"

In een opinie roept de Vereende adviseurs op ouders te wijzen op de gevaren als zij hun kinderen een fatbike geven.  Carola Wijkamp-Hermsen, directievoorzitter:...

Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Met VVP biedt Vreeswijk de adviseur een podium. Wil hij laten zien hoe mooi het adviesvak is en hoe trots we daarop mogen zijn. Bijvoorbeeld met de jaarlijkse Advies...

De Vereende: minder premie uit taxi's en grotere (bezorg)brommers

De Vereende: minder premie uit taxi's en grotere (bezorg)brommers

De Vereende zag het bruto premie-inkomen vorig jaar iets teruglopen van 60,2 miljoen euro naar 59,3 miljoen. Carola Wijkamp-Hermsen, op 1 november 2023 gestart als...

De Vereende verhuisd

De Vereende verhuisd

Er kwamen waterschade en een brand tussendoor, maar de Vereende heeft nu dan toch haar intrek genomen bovenin het gebouw van het Verbond van Verzekeraars. Carola...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

Carola Wijkamp-Hermsen, sinds 1 november 2023 directievoorzitter van de Vereende, staat centraal in de vijfde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Mobiliteit en schadepreventie horen één te zijn

Mobiliteit en schadepreventie horen één te zijn

Stimuleer bedrijven dat ze hun medewerkers laten zien dat schadepreventie belangrijk is, dat ze de cultuur van veiligheid uitstralen. Dat was een van de tips voor...

Kifid: fraude bewezen, toch verkorting opname persoonsgegevens in EVR

Kifid: fraude bewezen, toch verkorting opname persoonsgegevens in EVR

(Kifid-uitspraak GC 2024-0007, bindend) Consumenten claimen in 2022 stormschade aan boeidelen aan de gevel van hun woning bij Nh1816. De verzekeraar heeft op basis...

Carola Wijkamp-Hermsen nieuwe directievoorzitter de Vereende

Carola Wijkamp-Hermsen nieuwe directievoorzitter de Vereende

Carola Wijkamp-Hermsen wordt per 1 november 2023 de opvolger van Ingrid Visscher als directievoorzitter van de Vereende. Ze vormt dan samen met CFRO Harmen Ettema...

Independer: steeds meer mensen rijden weg na verkeersongeval

Independer: steeds meer mensen rijden weg na verkeersongeval

In Nederland rijden dagelijks minstens 200 weggebruikers weg na een ongeval. In totaal werd vorig jaar bijna 80.000 keer een proces-verbaal opgemaakt voor dit strafbare...