NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

Podcast Geert Bouwmeester

Geert Bouwmeester, sinds 2017 bestuursvoorzitter van De Goudse, staat centraal in de vierde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners in transitietijd’. Willem Vreeswijk (stichting New Financial Forum) en Ron van Es (School for Purpose Leadership) gaan met hem in gesprek over de kracht van familiebedrijven en hun intrinsieke maatschappelijke verantwoordelijkheid.

Familiebedrijf De Goudse viert dit jaar haar honderdjarig bestaan. Geert Bouwmeester (55) is er “extreem” trots op. Hij is de derde generatie Bouwmeester die aan het roer staat van De Goudse en wat hem betreft komt er vroeg of laat een vierde generatie. “De Goudse is in het verleden een jaar of tien niet door een Bouwmeester bestuurd en dat is uiteraard prima. Ook in de toekomst zal dat ongetwijfeld weer voorkomen. Wil je de waarden van een echt familiebedrijf niet verliezen dan zullen niet alleen maar externe bestuurders aan het roer moeten staan. Ik zie wel potentieel binnen onze familie, ook al is het aan hen en aan De Goudse om op termijn de juiste afwegingen te maken.”

Bouwmeester trad in 2005 in dienst bij De Goudse. Daarvoor maakte hij – na de studie Verzekeringseconomie aan de Erasmus Universiteit – carrière bij Stad Rotterdam (tegenwoordig a.s.r.). Sinds 2009 maakt hij deel uit van de Raad van Bestuur en sinds 2017 is hij bestuursvoorzitter. “Een familiebedrijf is per definitie een duurzaam bedrijf. Bij De Goudse focussen we ons niet op kortetermijngewin, zoals beursgenoteerde bedrijven wel vaak doen, maar sturen we op klanttevredenheid en op klantrelevantie. Uiteraard moet je geld verdienen, anders kun je niet leven, maar het is niet onze primaire drijfveer. Voor familiebedrijven is het doodnormaal om ook goed voor je omgeving te zorgen. Het is zelfs zo vanzelfsprekend dat familiebedrijven het er vaak niet eens over hebben. Dat geldt ook voor ons. Medewerkers stellen nog wel eens de vraag: wat doen we eigenlijk op maatschappelijk gebied? De Goudse doet ongelooflijk veel, we schreeuwen het alleen niet van de daken, zelfs niet naar onze eigen medewerkers.” 

Luis in de pels. Zo betitelt Bouwmeester De Goudse graag in de verzekeringsbranche. “Heerlijk om de strijd aan te binden met beursgenoteerde verzekeraars als a.s.r. en Nationale-Nederlanden. En in de meeste sectoren lukt ons dat vrij goed en maken we het hen erg lastig. Met ons zaakschadebedrijf zie ik echter nog wel uitdagingen.”

Bouwmeester is groot fan van Sparta. De vergelijking met De Goudse is snel gemaakt. “Ook Sparta maakt het de grote clubs vaak knap lastig.” En met een glimlach. “Zeker sinds wij weer hoofdsponsor zijn. En wie weet. In Engeland is het Leicester ook gelukt om kampioen te worden.”  

Luister HIER naar de podcast met Geert Bouwmeester.

Luister ook naar eerdere afleveringen in deze podcastserie. In deel 1 spraken Ron van Es en Willem Vreeswijk met Peter van Geijtenbeek van Turien & Co./AnsvarIdéa) over onder meer duurzaamheid en solidariteit, in deel 2 met Faisal Setoe (HDI Global Specialty) over diversiteit en inclusie en deel 3 met Ron Bavelaar (Univé) over waarden als menselijkheid, solidariteit, behulpzaamheid en toegankelijkheid.

In deze serie gaat we in gesprek met gepassioneerde beleidsbepalers uit de financiële sector waarbij wezenlijke vragen worden gesteld over de rol van financiële dienstverleners in de samenleving. Niet om definitieve antwoorden te geven, maar om met elkaar oplossingsrichtingen te verkennen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
De Goudse verdubbelt belang in mkb-financier Voordegroei

De Goudse verdubbelt belang in mkb-financier Voordegroei

De Goudse verhoogt haar belang in Voordegroei van tien naar 22 procent. CFRO Pieter de Frel van De Goudsel. “De verhoging van ons belang in Voordegroei onderstreept...

Het Raadhuis wint categorie Particulier Advies VVP Advies Award 2024

Het Raadhuis wint categorie Particulier Advies VVP Advies Award 2024

Adviesgroep Het Raadhuis heeft de VVP Advies Award 2024 Categorie Particulier Advies gewonnen. Jurylid Ingrid Oudhuis (Scildon) overhandigde persoonlijk namens...

Du Gardijn winnaar categorie Zakelijk Advies VVP Advies Award 2024

Du Gardijn winnaar categorie Zakelijk Advies VVP Advies Award 2024

Du Gardijn heeft de VVP Advies Award 2024 Categorie Zakelijk Advies gewonnen. Jurylid Edwin Bosma (BHB Dullemond) overhandigde persoonlijk namens de jury de award,...

Ferzekerd wint startersprijs VVP Advies Award 2024

Ferzekerd wint startersprijs VVP Advies Award 2024

Ferzekerd heeft de startersprijs gewonnen van de VVP Advies Award 2024. Jurylid Ingrid Oudhuis (Scildon) overhandigde persoonlijk namens de jury de award, de bloemen...

De Goudse: gratis radiozendtijd voor mkb-ondernemingen

De Goudse: gratis radiozendtijd voor mkb-ondernemingen

De honderdjarige De Goudse trakteert zestien ondernemers op gratis radiozendtijd. De radiocommercials zijn vanaf 1 juli te horen op zes grote zenders. De afgelopen...

Babette Porcelijn: samen op weg naar een happy 2050

Babette Porcelijn: samen op weg naar een happy 2050

Het happy 2050 scenario van Babette Porcelijn is een masterplan voor een veilige en fijne toekomst. Alles wat invloed heeft op ons geluk komt in samenhang voorbij:...

Edward Zeevat op de bres voor het ALS Financieel Diner

Edward Zeevat op de bres voor het ALS Financieel Diner

Op donderdag 7 november 2024 organiseren Nationale Waarborg, Dazure en Zeevat Hypotheken & Verzekeringen samen met Stichting ALS Nederland, de tweede editie...

Wij Zijn Loek categoriewinnaar Niche VVP Advies Award 2024

Wij Zijn Loek categoriewinnaar Niche VVP Advies Award 2024

Wij Zijn Loek heeft de VVP Advies Award 2024 Categorie Niche gewonnen. Jurylid Kenneth Leenders (Expat Mortgages) overhandigde persoonlijk namens de jury de award,...

Eva Rovers: doorbreek met burgerberaden de politieke impasses

Eva Rovers: doorbreek met burgerberaden de politieke impasses

“Geef burgers het vertrouwen. Zij zijn in staat met elkaar complexe vraagstukken op te lossen, mits aan een aantal belangrijke spelregels is voldaan. In Nederland...

Verliefd op de toekomst centraal in zomereditie New Financial Magazine

Verliefd op de toekomst centraal in zomereditie New Financial Magazine

Verliefd op de toekomst! Dat is het thema van de superdikke zomereditie van het New Financial Magazine, een van de uitingen van de stichting New Financial Forum....