NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

Podcast Geert Bouwmeester

Geert Bouwmeester, sinds 2017 bestuursvoorzitter van De Goudse, staat centraal in de vierde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners in transitietijd’. Willem Vreeswijk (stichting New Financial Forum) en Ron van Es (School for Purpose Leadership) gaan met hem in gesprek over de kracht van familiebedrijven en hun intrinsieke maatschappelijke verantwoordelijkheid.

Familiebedrijf De Goudse viert dit jaar haar honderdjarig bestaan. Geert Bouwmeester (55) is er “extreem” trots op. Hij is de derde generatie Bouwmeester die aan het roer staat van De Goudse en wat hem betreft komt er vroeg of laat een vierde generatie. “De Goudse is in het verleden een jaar of tien niet door een Bouwmeester bestuurd en dat is uiteraard prima. Ook in de toekomst zal dat ongetwijfeld weer voorkomen. Wil je de waarden van een echt familiebedrijf niet verliezen dan zullen niet alleen maar externe bestuurders aan het roer moeten staan. Ik zie wel potentieel binnen onze familie, ook al is het aan hen en aan De Goudse om op termijn de juiste afwegingen te maken.”

Bouwmeester trad in 2005 in dienst bij De Goudse. Daarvoor maakte hij – na de studie Verzekeringseconomie aan de Erasmus Universiteit – carrière bij Stad Rotterdam (tegenwoordig a.s.r.). Sinds 2009 maakt hij deel uit van de Raad van Bestuur en sinds 2017 is hij bestuursvoorzitter. “Een familiebedrijf is per definitie een duurzaam bedrijf. Bij De Goudse focussen we ons niet op kortetermijngewin, zoals beursgenoteerde bedrijven wel vaak doen, maar sturen we op klanttevredenheid en op klantrelevantie. Uiteraard moet je geld verdienen, anders kun je niet leven, maar het is niet onze primaire drijfveer. Voor familiebedrijven is het doodnormaal om ook goed voor je omgeving te zorgen. Het is zelfs zo vanzelfsprekend dat familiebedrijven het er vaak niet eens over hebben. Dat geldt ook voor ons. Medewerkers stellen nog wel eens de vraag: wat doen we eigenlijk op maatschappelijk gebied? De Goudse doet ongelooflijk veel, we schreeuwen het alleen niet van de daken, zelfs niet naar onze eigen medewerkers.” 

Luis in de pels. Zo betitelt Bouwmeester De Goudse graag in de verzekeringsbranche. “Heerlijk om de strijd aan te binden met beursgenoteerde verzekeraars als a.s.r. en Nationale-Nederlanden. En in de meeste sectoren lukt ons dat vrij goed en maken we het hen erg lastig. Met ons zaakschadebedrijf zie ik echter nog wel uitdagingen.”

Bouwmeester is groot fan van Sparta. De vergelijking met De Goudse is snel gemaakt. “Ook Sparta maakt het de grote clubs vaak knap lastig.” En met een glimlach. “Zeker sinds wij weer hoofdsponsor zijn. En wie weet. In Engeland is het Leicester ook gelukt om kampioen te worden.”  

Luister HIER naar de podcast met Geert Bouwmeester.

Luister ook naar eerdere afleveringen in deze podcastserie. In deel 1 spraken Ron van Es en Willem Vreeswijk met Peter van Geijtenbeek van Turien & Co./AnsvarIdéa) over onder meer duurzaamheid en solidariteit, in deel 2 met Faisal Setoe (HDI Global Specialty) over diversiteit en inclusie en deel 3 met Ron Bavelaar (Univé) over waarden als menselijkheid, solidariteit, behulpzaamheid en toegankelijkheid.

In deze serie gaat we in gesprek met gepassioneerde beleidsbepalers uit de financiële sector waarbij wezenlijke vragen worden gesteld over de rol van financiële dienstverleners in de samenleving. Niet om definitieve antwoorden te geven, maar om met elkaar oplossingsrichtingen te verkennen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Ruim achthonderd vakgenoten en andere gasten vieren 100e verjaardag De Goudse

Ruim achthonderd vakgenoten en andere gasten vieren 100e verjaardag De Goudse

De Goudse Verzekeringen vierde dinsdag met zo'n 800 gasten haar eeuwfeest. Ze deed dat op een locatie die bij uitstek bij dat historische moment past, de Sint-Janskerk...

Drie vragen aan Geert Bouwmeester op historische dag voor De Goudse

Drie vragen aan Geert Bouwmeester op historische dag voor De Goudse

De Goudse bestaat dit jaar honderd jaar en viert dit jubileum op 2 april 2024 – de officiële verjaardagsdatum – met een groot aantal met de jubilerende...

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

"In december deelde de stichting New Financial Forum een artikel van mijn hand op LinkedIn. In dit artikel hield ik een pleidooi om na jaren van aandacht voor de...

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Karin Bos, sinds 2022 verantwoordelijk voor Schade & Inkomen bij Achmea, staat centraal in de zesde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

"Tien jaar geleden werd vernieuwing in de verzekeringswereld vooral aangejaagd door de schijnbaar onbegrensde mogelijkheden van technologie. Nu is er een fundamentelere...

Nieuwe positionering 100-jarige Goudse: ‘Lang leve jouw manier’

Nieuwe positionering 100-jarige Goudse: ‘Lang leve jouw manier’

De Goudse Verzekeringen bestaat 100 jaar en grijpt haar eeuwfeest aan voor een eerbetoon aan het Nederlandse mkb. In de loop van 2024 rolt het familiebedrijf een...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

Carola Wijkamp-Hermsen, sinds 1 november 2023 directievoorzitter van de Vereende, staat centraal in de vijfde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Karin Polman: "Hollandse blue zones"

Karin Polman: "Hollandse blue zones"

"Mensen in blue zones doen veel samen, verbouwen deels hun eigen voedsel en hebben taken die bijdragen aan de gemeenschap. Met andere woorden: ze hebben een reden...

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"De uitdagingen van deze tijd vragen om allianties waarin begrip, gelijkgerichte doelstellingen en het gezamenlijke grotere belang vooropstaan. Als tegengif voor...

ZLM hoogste Net Promoter Score autoverzekeraars

ZLM hoogste Net Promoter Score autoverzekeraars

Nederlandse autoverzekeraars scoren gemiddeld een NPS (Net Promoter Score) van +58. ZLM krijgt de hoogste NPS (+96). Jongeren zijn het meest kritisch en geven een...