Ruim achthonderd vakgenoten en andere gasten vieren 100e verjaardag De Goudse

Jubileum De Goudse St. Janskerk

De Goudse Verzekeringen vierde dinsdag met zo'n 800 gasten haar eeuwfeest. Ze deed dat op een locatie die bij uitstek bij dat historische moment past, de Sint-Janskerk te Gouda. Tenslotte is de geschiedenis van De Goudse nauw verbonden met de stad Gouda.

Naast bestuur en management van De Goudse waren adviseurs, certificaathouders, commissarissen en oud-medewerkers aanwezig, evenals vertegenwoordigers van diverse (maatschappelijke) organisaties, variërend van de gemeente Gouda tot eredivisieclub Sparta Rotterdam, en vele andere relaties. Samen hieven zij het glas op dit bijzondere moment in de tijd. Op de dag af honderd jaar na die gedenkwaardige 2 april in 1924 waarop Geert Bouwmeester - de toen 22-jarige oprichter - de eerste polis opmaakte.

Felicitaties kwamen ook van Adfiz. Enno Wiertsema, directeur van de vereniging, sprak namens de adviseurs waardering uit voor de rotsvaste overtuiging waarmee De Goudse kiest voor samenwerking met de onafhankelijk adviseur. "Dat is een keus voor de samenleving", aldus Wiertsema. "Een keus om huishoudens en bedrijven veiligheid en zekerheid te bieden bij het managen van hun risico’s en financiën. De behoefte daaraan is enorm."

Springlevend

Het was Geert Bouwmeester, alleen dan de derde generatie en huidige bestuursvoorzitter, die de aanwezigen welkom heette. In een zeer persoonlijke toespraak deelde hij met de aanwezigen welke grote betekenis deze dag voor hem heeft. En bedankte hij "de vele duizenden medewerkers en adviseurs die de afgelopen honderd jaar bijdroegen aan de marktpositie die we vandaag innemen. Nog altijd een familiebedrijf, nog altijd zelfstandig en onafhankelijk. In de huidige verzekeringsmarkt is dat allesbehalve vanzelfsprekend".

Na deze introductie klonk het speciaal voor dit jubileumjaar geschreven ‘Goudse lied’, alleen dan wel in een unieke, eenmalige uitvoering. Compleet met muzikale intermezzo’s, theatrale verrassingen en nóg twee toespraken, allemaal geïntegreerd tot één schouwspel van licht, geluid, woord en beeld. Pieter Verhoeve, burgemeester van Gouda, feliciteerde familie, bestuur en medewerkers, en benadrukte de lange dienstverbanden die De Goudse met haar werknemers onderhoudt. "Een goed bedrijf is in de eerste plaats ook een goed werkgever." Hij noemde paars, de huisstijlkleur van De Goudse, een kleur van feest en eigenzinnigheid. "Vastgeroest zijn jullie nooit", concludeerde hij. "Integendeel: het
bedrijf is springlevend."

Reactie toevoegen

 
Meer over
Drie vragen aan Geert Bouwmeester op historische dag voor De Goudse

Drie vragen aan Geert Bouwmeester op historische dag voor De Goudse

De Goudse bestaat dit jaar honderd jaar en viert dit jubileum op 2 april 2024 – de officiële verjaardagsdatum – met een groot aantal met de jubilerende...

Nieuwe positionering 100-jarige Goudse: ‘Lang leve jouw manier’

Nieuwe positionering 100-jarige Goudse: ‘Lang leve jouw manier’

De Goudse Verzekeringen bestaat 100 jaar en grijpt haar eeuwfeest aan voor een eerbetoon aan het Nederlandse mkb. In de loop van 2024 rolt het familiebedrijf een...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

Geert Bouwmeester, sinds 2017 bestuursvoorzitter van De Goudse, staat centraal in de vierde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...

ZLM hoogste Net Promoter Score autoverzekeraars

ZLM hoogste Net Promoter Score autoverzekeraars

Nederlandse autoverzekeraars scoren gemiddeld een NPS (Net Promoter Score) van +58. ZLM krijgt de hoogste NPS (+96). Jongeren zijn het meest kritisch en geven een...

De Goudse: gratis e-book fitte en gezonde medewerkers

De Goudse: gratis e-book fitte en gezonde medewerkers

De Goudse heeft een gratis e-book fitte en gezonde medewerkers gepubliceerd. De Goudse: "Het e-book is een goed startpunt voor iedere werkgever die de volgende stappen...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

(Uit VVP 5-2023) Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De...

De Goudse, Nh1816 en Voordegroei introduceren overnamefonds voor advieskantoren

De Goudse, Nh1816 en Voordegroei introduceren overnamefonds voor advieskantoren

De Goudse en Nh1816 lanceren samen met financieringsplatform Voordegroei een fonds voor het intermediair onder de naam: VoordeAdviseur. "Veel advieskantoren willen...

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2023 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De drie finalisten waren...

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk vandaag om 16.00 uur naar de live-uitzending van de finale van de Advies Award 2023 en bepaal wie zich het komende jaar het meest klantgerichte advieskantoor...