Ruim achthonderd vakgenoten en andere gasten vieren 100e verjaardag De Goudse

Jubileum De Goudse St. Janskerk

De Goudse Verzekeringen vierde dinsdag met zo'n 800 gasten haar eeuwfeest. Ze deed dat op een locatie die bij uitstek bij dat historische moment past, de Sint-Janskerk te Gouda. Tenslotte is de geschiedenis van De Goudse nauw verbonden met de stad Gouda.

Naast bestuur en management van De Goudse waren adviseurs, certificaathouders, commissarissen en oud-medewerkers aanwezig, evenals vertegenwoordigers van diverse (maatschappelijke) organisaties, variërend van de gemeente Gouda tot eredivisieclub Sparta Rotterdam, en vele andere relaties. Samen hieven zij het glas op dit bijzondere moment in de tijd. Op de dag af honderd jaar na die gedenkwaardige 2 april in 1924 waarop Geert Bouwmeester - de toen 22-jarige oprichter - de eerste polis opmaakte.

Felicitaties kwamen ook van Adfiz. Enno Wiertsema, directeur van de vereniging, sprak namens de adviseurs waardering uit voor de rotsvaste overtuiging waarmee De Goudse kiest voor samenwerking met de onafhankelijk adviseur. "Dat is een keus voor de samenleving", aldus Wiertsema. "Een keus om huishoudens en bedrijven veiligheid en zekerheid te bieden bij het managen van hun risico’s en financiën. De behoefte daaraan is enorm."

Springlevend

Het was Geert Bouwmeester, alleen dan de derde generatie en huidige bestuursvoorzitter, die de aanwezigen welkom heette. In een zeer persoonlijke toespraak deelde hij met de aanwezigen welke grote betekenis deze dag voor hem heeft. En bedankte hij "de vele duizenden medewerkers en adviseurs die de afgelopen honderd jaar bijdroegen aan de marktpositie die we vandaag innemen. Nog altijd een familiebedrijf, nog altijd zelfstandig en onafhankelijk. In de huidige verzekeringsmarkt is dat allesbehalve vanzelfsprekend".

Na deze introductie klonk het speciaal voor dit jubileumjaar geschreven ‘Goudse lied’, alleen dan wel in een unieke, eenmalige uitvoering. Compleet met muzikale intermezzo’s, theatrale verrassingen en nóg twee toespraken, allemaal geïntegreerd tot één schouwspel van licht, geluid, woord en beeld. Pieter Verhoeve, burgemeester van Gouda, feliciteerde familie, bestuur en medewerkers, en benadrukte de lange dienstverbanden die De Goudse met haar werknemers onderhoudt. "Een goed bedrijf is in de eerste plaats ook een goed werkgever." Hij noemde paars, de huisstijlkleur van De Goudse, een kleur van feest en eigenzinnigheid. "Vastgeroest zijn jullie nooit", concludeerde hij. "Integendeel: het
bedrijf is springlevend."

Reactie toevoegen

 
Meer over
De Goudse verdubbelt belang in mkb-financier Voordegroei

De Goudse verdubbelt belang in mkb-financier Voordegroei

De Goudse verhoogt haar belang in Voordegroei van tien naar 22 procent. CFRO Pieter de Frel van De Goudsel. “De verhoging van ons belang in Voordegroei onderstreept...

Het Raadhuis wint categorie Particulier Advies VVP Advies Award 2024

Het Raadhuis wint categorie Particulier Advies VVP Advies Award 2024

Adviesgroep Het Raadhuis heeft de VVP Advies Award 2024 Categorie Particulier Advies gewonnen. Jurylid Ingrid Oudhuis (Scildon) overhandigde persoonlijk namens...

Du Gardijn winnaar categorie Zakelijk Advies VVP Advies Award 2024

Du Gardijn winnaar categorie Zakelijk Advies VVP Advies Award 2024

Du Gardijn heeft de VVP Advies Award 2024 Categorie Zakelijk Advies gewonnen. Jurylid Edwin Bosma (BHB Dullemond) overhandigde persoonlijk namens de jury de award,...

Ferzekerd wint startersprijs VVP Advies Award 2024

Ferzekerd wint startersprijs VVP Advies Award 2024

Ferzekerd heeft de startersprijs gewonnen van de VVP Advies Award 2024. Jurylid Ingrid Oudhuis (Scildon) overhandigde persoonlijk namens de jury de award, de bloemen...

De Goudse: gratis radiozendtijd voor mkb-ondernemingen

De Goudse: gratis radiozendtijd voor mkb-ondernemingen

De honderdjarige De Goudse trakteert zestien ondernemers op gratis radiozendtijd. De radiocommercials zijn vanaf 1 juli te horen op zes grote zenders. De afgelopen...

Edward Zeevat op de bres voor het ALS Financieel Diner

Edward Zeevat op de bres voor het ALS Financieel Diner

Op donderdag 7 november 2024 organiseren Nationale Waarborg, Dazure en Zeevat Hypotheken & Verzekeringen samen met Stichting ALS Nederland, de tweede editie...

Wij Zijn Loek categoriewinnaar Niche VVP Advies Award 2024

Wij Zijn Loek categoriewinnaar Niche VVP Advies Award 2024

Wij Zijn Loek heeft de VVP Advies Award 2024 Categorie Niche gewonnen. Jurylid Kenneth Leenders (Expat Mortgages) overhandigde persoonlijk namens de jury de award,...

De Regt Adviesgroep winnaar categorie Pensioen Advies van VVP Advies Award 2024

De Regt Adviesgroep winnaar categorie Pensioen Advies van VVP Advies Award 2024

De Regt Adviesgroep heeft de VVP Advies Award 2024 categorie Pensioen Advies gewonnen. Jurylid Edwin Bosma (BHB Dullemond) overhandigde persoonlijk namens de jury...

Advies met M.I.N.T. wint VVP Advies Award 2024 Hypotheek Advies

Advies met M.I.N.T. wint VVP Advies Award 2024 Hypotheek Advies

Advies met M.I.N.T. heeft de VVP Advies Award 2024 Categorie Hypotheek Advies gewonnen. Juryvoorzitter Odette Bakker (Dazure) overhandigde persoonlijk namens de...

En de categoriewinnaars van de VVP Advies Award 2024 zijn...

En de categoriewinnaars van de VVP Advies Award 2024 zijn...

Adviesgroep Het Raadhuis (categorie Particulier Advies), duGardijn (Zakelijk Advies), Advies met M.I.N.T. (Hypotheek Advies, De Regt Adviesgroep (Pensioen Advies)...