Drie vragen aan Geert Bouwmeester op historische dag voor De Goudse

Geert-Bouwmeester bij honderdjarig bestaan Goudse-2000x1400

De Goudse bestaat dit jaar honderd jaar en viert dit jubileum op 2 april 2024 – de officiële verjaardagsdatum – met een groot aantal met de jubilerende verzekeraar samenwerkende adviseurs in Gouda. Drie vragen aan ceo Geert Bouwmeester, de derde generatie Bouwmeester die aan het roer staat van het familiebedrijf, op deze voor De Goudse historische dag.

Hoe vieren jullie het honderdjarige bestaan? Wie gaat dat merken, wie wordt getrakteerd?

“We hebben uiteenlopende evenementen gepland. Te beginnen met een grote receptie op 2 april - onze officiële verjaardagsdatum - in de Sint-Janskerk in ‘ons eigen’ Gouda. Hier ontvangen we uiteraard een groot aantal adviseurs. Tenslotte zijn zij het met wie we de afgelopen eeuw samenwerkten en nog steeds samenwerken in het bedienen van de markt. Daarnaast ontvangen we vertegenwoordigers van uiteenlopende organisaties, van Sparta Rotterdam tot het Verbond van Verzekeraars, van de AFM tot de gemeente Gouda. Ook verwachten we oud-medewerkers. Voor adviseurs vindt in oktober ook onze jaarlijkse Kennisdag plaats, en daar gaan we een echte jubileumeditie van maken. En er komt, halverwege het jaar, natuurlijk nog een spetterend feest voor onze eigen medewerkers. De rest van Nederland gaat ook van ons horen en zien, dankzij onze jubileumcampagne dit jaar, met onder meer online video’s en ads, radiospots en billboards. In die campagne voeren we ondernemers op die hun eigen koers durven varen, net zoals mijn grootvader en naamgenoot dat deed in 1924. We sluiten telkens af met dezelfde vier woorden: ‘Lang leve jouw manier’. Daarmee beloven we onze klanten dat we hen van dienst willen zijn op de manier die aansluit op hun wensen en ambities en hun manier van leven, werken en ondernemen.”

Hoe kijkt een honderdjarige naar de toekomst? (uitdagingen, kansen voor De Goudse en het intermediair)

“In principe kijken we naar de toekomst met dezelfde ondernemersblik als Geert Bouwmeester in 1924. Met dat verschil dat het in ons geval niet alleen gaat om het zien en benutten van kansen, maar ook om consolidatie en versterking van alles wat de afgelopen eeuw al tot stand is gebracht. Als honderdjarige heb je nu eenmaal meer verantwoordelijkheden dan als startend ondernemer. We hebben te maken met verzekerden toezichthouders, adviseurs, andere zakelijke partners, medewerkers… allemaal partijen die belang hebben bij de continuïteit en financiële gezondheid van De Goudse. Met die blik kijken we vooruit en besloten we bijvoorbeeld in 2021 tot de overname van Leidsche Verzekering Maatschappij, als belangrijke versterking van onze positie in de Levenmarkt. Ook in de markten voor Zaakschade en Inkomen wil ik de stappen zetten die nodig zijn om De Goudse klaar te maken voor de toekomst. We zien daarbij een aantal belangrijke thema’s. Zo willen we ons steeds meer ontwikkelen als een partij die niet alleen verzekeringen levert, maar ook diensten die daarmee samenhangen. We doen dat nu al op het gebied van verzuim, met preventie- en re-integratiediensten. Of door ondernemers te helpen met kennis op het gebied van sociale wetgeving, waardoor ze financiële voordelen kunnen behalen.

Daarnaast zien we veel kansen op het gebied van digitalisering en data. Daarmee kunnen we zowel adviseurs als verzekerden meer administratief gemak bieden of hun inzicht in hun risicomanagement verbeteren. Een derde thema betreft het zetten van nieuwe stappen op het gebied van duurzaamheid en klimaatverandering. Het gaat dan bijvoorbeeld om de vraag hoe we kunnen bijdragen aan duurzamer schadeherstel. Of hoe we als verzekeraar omgaan met de toenemende kans op schaderisico’s als gevolg van extreme weersomstandigheden.”

Noem een aantal highlights uit het honderdjarig bestaan? Waar ben je trots op?

“Trots ben ik op al die momenten in onze geschiedenis waarop we de markt wisten te verrassen en onszelf te overtreffen. Ik denk dan bijvoorbeeld aan de zorgverzekering die we na de oorlog introduceerden en die niet door ons eenzijdig kon worden opgezegd. Een voor die tijd unieke garantie. Zulke primeurs hadden en hebben we vaker. In de jaren ’90 waren we de eerste die een verzekering voor het WAO-gat konden aanbieden. Dat was toen een compleet nieuw en bovendien zeer complex risico. De grote maatschappijen wisten daar toen nog geen raad mee. In zo’n situatie beschikken wij, ook geholpen door onze relatief kleine omvang, over een grote  wendbaarheid en bewegingsvrijheid.

We zagen dat ook in 2021, na de overstromingen in Valkenburg. Hier konden we snel acteren en onze klanten zekerheid bieden. Een enorme opluchting voor al die ondernemers die dachten dat ze hun faillissement wel konden gaan aanvragen. Dat is denk ik de ultieme vaktrots voor ons als verzekeraar, dat we betrouwbaar zijn en dat ook bewijzen. Ook onze consequente keus voor samenwerking met de onafhankelijk adviseur beschouw ik daarom als bijzonder waardevol. We hebben ooit gekozen voor die samenwerking en wijken daar niet van af. De adviseurs weten dat.

O ja, er is nog één vorm van trots die ik wil noemen en dat betreft onze verhouding met de stad Gouda en de regio daaromheen. Zowel door onze naam als door de locatie van ons kantoor, zijn we daar nauw mee verbonden. We dragen dan ook op allerlei manieren bij aan het welzijn en het culturele erfgoed hier. Denk aan projecten als de Weekendschool, bedoeld om de horizon van kinderen te verbreden, maar ook aan onze bijdrage aan het behoud en onderhoud van waardevolle monumenten. Het geeft ons veel voldoening om ook in die rol als sponsor een betrouwbare partner te zijn.”

Luister ook naar Geert Bouwmeester in de recente podcastserie 'De rol van van financiële dienstverleners in transitietijd van de stichting New Financial Forum.,

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Ruim achthonderd vakgenoten en andere gasten vieren 100e verjaardag De Goudse

Ruim achthonderd vakgenoten en andere gasten vieren 100e verjaardag De Goudse

De Goudse Verzekeringen vierde dinsdag met zo'n 800 gasten haar eeuwfeest. Ze deed dat op een locatie die bij uitstek bij dat historische moment past, de Sint-Janskerk...

Nieuwe positionering 100-jarige Goudse: ‘Lang leve jouw manier’

Nieuwe positionering 100-jarige Goudse: ‘Lang leve jouw manier’

De Goudse Verzekeringen bestaat 100 jaar en grijpt haar eeuwfeest aan voor een eerbetoon aan het Nederlandse mkb. In de loop van 2024 rolt het familiebedrijf een...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

Geert Bouwmeester, sinds 2017 bestuursvoorzitter van De Goudse, staat centraal in de vierde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...

ZLM hoogste Net Promoter Score autoverzekeraars

ZLM hoogste Net Promoter Score autoverzekeraars

Nederlandse autoverzekeraars scoren gemiddeld een NPS (Net Promoter Score) van +58. ZLM krijgt de hoogste NPS (+96). Jongeren zijn het meest kritisch en geven een...

De Goudse: gratis e-book fitte en gezonde medewerkers

De Goudse: gratis e-book fitte en gezonde medewerkers

De Goudse heeft een gratis e-book fitte en gezonde medewerkers gepubliceerd. De Goudse: "Het e-book is een goed startpunt voor iedere werkgever die de volgende stappen...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

(Uit VVP 5-2023) Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De...

De Goudse, Nh1816 en Voordegroei introduceren overnamefonds voor advieskantoren

De Goudse, Nh1816 en Voordegroei introduceren overnamefonds voor advieskantoren

De Goudse en Nh1816 lanceren samen met financieringsplatform Voordegroei een fonds voor het intermediair onder de naam: VoordeAdviseur. "Veel advieskantoren willen...

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Finale VVP Advies Award 2023 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2023 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies wint finale VVP Advies Award 2023

Veldhuis Advies heeft de finale gewonnen van de VVP Advies Award 2023. De andere finalisten waren ABC Pensioen en Sinior Financieel Advies. De drie finalisten waren...

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk en bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2023 wint

Kijk vandaag om 16.00 uur naar de live-uitzending van de finale van de Advies Award 2023 en bepaal wie zich het komende jaar het meest klantgerichte advieskantoor...