Lagere nettowinst De Goudse bij start eeuwfeest

Geert Bouwmeester 2021

De Goudse zag in 2023 de nettowinst dalen van 32,2 naar 16,4 miljoen euro. De dotatie aan voorzieningen bij Leven en de schadelast bij Zaakschade zijn belangrijke oorzaken in de afname van het resultaat. Wel boekte de honderdjarige een omzetgroei met ruim 88 miljoen euro naar ruim 1 miljard euro.

Goudse Schadeverzekeringen behaalde een verzekeringstechnisch resultaat van 37 miljoen euro  (2022: 21,5 miljoen euro). Een stijging die met name het gevolg is van een hogere premie bij de inkomensproducten, lagere schadelast en een hoger beleggingsresultaat.

Het verzekeringstechnisch resultaat van het Levenbedrijf bedroeg -20,6 miljoen euro. (2022: 26,3 miljoen euro). Dit negatieve resultaat is sterk beïnvloed door wijzigingen in de marktwaardevoorzieningen wat resulteerde in een dotatie aan de toetssaldovoorziening als gevolg van de toereikendheidstoets.

De Goudse verwacht dat de omzet in 2024 licht zal dalen.  Dit komt vooral door de verkoop van VLC & Partners welke in 2024 definitief zal worden. Door de grote eenmalige bate die deze transactie met zich meebrengt zal het winstniveau over 2024 een forse stijging laten zien. Ook wijst De Goudse op een aantal onzekerheden, zoals de effecten van de energiecrisis en personeelstekorten op het mkb, de toekomstige wetgeving op de inkomensmarkt, de ontwikkeling van financiële markten in het algemeen, de inflatie en de renteontwikkeling in het bijzonder. Ook de grote impact van regelgeving, variërend van de Pensioenwetgeving, DORA en Sanctiewet/Wwft tot de Privacy- en duurzaamheidwetgeving en de wettelijke rapportageverplichtingen leggen veel druk op organisaties.

Bestuursvoorzitter Geert Bouwmeester: "Essentieel voor onze toekomst is dat we er in blijven slagen om onderscheidend vermogen te koppelen aan een concurrerend kostenniveau. We richten ons daarbij met name op de verdere ontwikkeling van onze brancheproposities en bedieningsconcepten voor adviseurs. We combineren een bedrijfsbreed kostenbesparingsprogramma met investeringen in onderhoud en vernieuwing om ook in de toekomst onze adviseurs en eindklanten goed te kunnen blijven bedienen."

 

Reactie toevoegen

 
Advies met M.I.N.T. voor tweede keer genomineerd voor VVP Advies Award

Advies met M.I.N.T. voor tweede keer genomineerd voor VVP Advies Award

Advies met M.I.N.T. is voor de tweede keer genomineerd voor de VVP Advies Award in de categorie Hypotheek Advies. "Weet je nog dat Advies met M.I.N.T. in 2022 genomineerd...

Van der Doelen trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Van der Doelen trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Trots. Dat is Ruud van der Doelen van Van der Doelen, genomineerd in de categorie Particulier Advies. Het kantoor telt in totaal vijftien medewerkers en heeft...

Dit zijn de 17 genomineerden voor de VVP Advies Award 2024

Dit zijn de 17 genomineerden voor de VVP Advies Award 2024

De jury van de VVP Advies Award 2024 heeft de namen bekend gemaakt van de meest klantgerichte advieskantoren van Nederland in de categorieën Particulier Advies,...

Drie vragen aan Geert Bouwmeester op historische dag voor De Goudse

Drie vragen aan Geert Bouwmeester op historische dag voor De Goudse

De Goudse bestaat dit jaar honderd jaar en viert dit jubileum op 2 april 2024 – de officiële verjaardagsdatum – met een groot aantal met de jubilerende...

Zeeuwse en Goudse zamelen ruim 4 ton in voor Stichting ALS Nederland

Zeeuwse en Goudse zamelen ruim 4 ton in voor Stichting ALS Nederland

De Zeeuwse en De Goudse hebben 404.040 euro ingezameld ten behoeve van de Stichting ALS Nederland. Halverwege 2022 werd bij Leo Remijn, directeur van de Middelburgse...

De Goudse ziet kansen op levenmarkt

De Goudse ziet kansen op levenmarkt

De Goudse heeft de intentie om zelfstandig te blijven, ziet kansen op de levenmarkt waar de verzekeraar zich de komende jaren nadrukkelijk zal laten zien en wil...

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis naar finale VVP Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis naar finale VVP Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior Financieel Advies en Veldhuis Advies zijn de finalisten van de VVP Advies Award 2023. “Deze kantoren – die net als de andere drie...

Zelfwaardering in plaats van zelfontkenning

Zelfwaardering in plaats van zelfontkenning

(Redacteur Toon Berendsen in VVP 2) Wat is hot en wat is not in de actualiteit van financieel adviseurs en verzekeraars? VVP pakt belangrijke actualiteiten op...

Goudse gaat nog meer focussen op ondernemers en zzp'ers

Goudse gaat nog meer focussen op ondernemers en zzp'ers

De Goudse zag in 2022 de netto winst afnemen van 47,4 naar 32,2 miljoen euro, met name als gevolg van een hogere schadelast.  De groepsomzet groeide - als gevolg...

Goudse neemt belang in Midglas en De Glaslijn

Goudse neemt belang in Midglas en De Glaslijn

De Goudse neemt een belang van 35 procent in glasverzekeraar Midglas. Midglas is, met een omzet van 16 miljoen euro (2022) marktleider in deze specifieke niche....