NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (3): Ron Bavelaar

Ron Bavelaar Podcastserie 2024

Ron Bavelaar, voorzitter Raad van Bestuur Univé, staat centraal in de derde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners in transitietijd’. Willem Vreeswijk (stichting New Financial Forum) en Ron van Es (School for Purpose Leadership) gaan met hem in gesprek over waarden als menselijkheid, solidariteit, behulpzaamheid en toegankelijkheid. “Alles wat ik doe moet Daan proof zijn.”

Daan is de nog hele jonge kleinzoon van Ron Bavelaar en staat symbool voor een nieuwe generatie. “Ik behoor tot een generatie die het verkloot heeft en dus de verantwoordelijkheid heeft om het de goede kant op te duwen. Dat is wat mij drijft. Ik voelde me erg aangesproken door de speech van Gretha Thunberg in 2019 voor de Verenigde Naties. Met de woorden ‘how dare you?’ sprak zij daar alle wereldleiders aan. Maar, zo voelde ik het, haar woorden waren ook gericht aan alle leiders in het bedrijfsleven. Omdat de nieuwe generatie de gevolgen ondervinden van ons falen, zullen wij ons moeten toeleggen op die jonge generatie. Elke dag denk ik in wat voor wereld zetten wij deze kinderen neer en wat kunnen wij doen om ook hen een goede toekomst te bieden. Alles wat ik doe moet daarom Daan proof zijn.”

Ron Bavelaar is sinds 2019 bestuursvoorzitter bij Univé. Daarvoor was hij vijf jaar directievoorzitter bij Yarden en daar weer voor directievoorzitter van De Hypotheekshop, waar hij onder meer pleitbezorger was voor een provisieverbod. Eerder werkte hij bij de politie en was hij twintig jaar werkzaam bij een reclamebureau. Zijn missie is, waar hij ook werkte, altijd helder geweest. Als bedrijf moet je van betekenis zijn en het klantbelang dienen. “Alles was niet bijdraagt aan je missie, past niet en moet je dus laten”, zo zei hij ooit in een interview in het New Financial Magazine.

In deze podcast zegt hij onder meer: “Solidariteit staat hoog in het vaandel bij een organisatie als Univé. Maar als je kritisch naar jezelf kijkt, kom je erachter dat ook wij onbedoeld en onbewust groepen mensen uitsluiten. Denk aan laaggeletterden of mensen met een migratieachtergrond. Als we dit inzien, voelen we ons enorm aangesproken. En daarom is het een speerpunt voor de komende jaren: hoe gaan wij deze mensen bereiken.“

Luister HIER naar de podcast met Ron Bavelaar.

Luister ook naar eerdere afleveringen in deze podcastserie. In deel 1 spraken Ron van Es en Willem Vreeswijk met Peter van Geijtenbeek van Turien & Co./AnsvarIdéa) over onder meer duurzaamheid en solidariteit en in deel 2 met Faisal Setoe (HDI Global Specialty) over diversiteit en inclusie.

In deze serie gaat we in gesprek met gepassioneerde beleidsbepalers uit de financiële sector waarbij wezenlijke vragen worden gesteld over de rol van financiële dienstverleners in de samenleving. Niet om definitieve antwoorden te geven, maar om met elkaar oplossingsrichtingen te verkennen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Vreeswijk in interview met Vereende: "Next step New Financial Forum"

Met VVP biedt Vreeswijk de adviseur een podium. Wil hij laten zien hoe mooi het adviesvak is en hoe trots we daarop mogen zijn. Bijvoorbeeld met de jaarlijkse Advies...

Univé groeit naar 1,8 miljoen leden

Univé groeit naar 1,8 miljoen leden

Coöperatie Univé heeft het jaar 2023 afgesloten met een winst voor belasting van 16 miljoen euro. Het technisch resultaat na toerekening van beleggingsopbrengsten...

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

"In december deelde de stichting New Financial Forum een artikel van mijn hand op LinkedIn. In dit artikel hield ik een pleidooi om na jaren van aandacht voor de...

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Karin Bos, sinds 2022 verantwoordelijk voor Schade & Inkomen bij Achmea, staat centraal in de zesde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

"Tien jaar geleden werd vernieuwing in de verzekeringswereld vooral aangejaagd door de schijnbaar onbegrensde mogelijkheden van technologie. Nu is er een fundamentelere...

Brigitte Arts benoemd tot voorzitter RvB Univé Zuid-Nederland

Brigitte Arts benoemd tot voorzitter RvB Univé Zuid-Nederland

Brigitte Arts is benoemd als nieuwe voorzitter Raad van Bestuur. Samen met Francis Pickott vormt zij de Raad van Bestuur. Arts is afkomstig van Nationale-Nederland...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

Carola Wijkamp-Hermsen, sinds 1 november 2023 directievoorzitter van de Vereende, staat centraal in de vijfde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Karin Polman: "Hollandse blue zones"

Karin Polman: "Hollandse blue zones"

"Mensen in blue zones doen veel samen, verbouwen deels hun eigen voedsel en hebben taken die bijdragen aan de gemeenschap. Met andere woorden: ze hebben een reden...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

Geert Bouwmeester, sinds 2017 bestuursvoorzitter van De Goudse, staat centraal in de vierde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"De uitdagingen van deze tijd vragen om allianties waarin begrip, gelijkgerichte doelstellingen en het gezamenlijke grotere belang vooropstaan. Als tegengif voor...