NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (3): Ron Bavelaar

Ron Bavelaar Podcastserie 2024

Ron Bavelaar, voorzitter Raad van Bestuur Univé, staat centraal in de derde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners in transitietijd’. Willem Vreeswijk (stichting New Financial Forum) en Ron van Es (School for Purpose Leadership) gaan met hem in gesprek over waarden als menselijkheid, solidariteit, behulpzaamheid en toegankelijkheid. “Alles wat ik doe moet Daan proof zijn.”

Daan is de nog hele jonge kleinzoon van Ron Bavelaar en staat symbool voor een nieuwe generatie. “Ik behoor tot een generatie die het verkloot heeft en dus de verantwoordelijkheid heeft om het de goede kant op te duwen. Dat is wat mij drijft. Ik voelde me erg aangesproken door de speech van Gretha Thunberg in 2019 voor de Verenigde Naties. Met de woorden ‘how dare you?’ sprak zij daar alle wereldleiders aan. Maar, zo voelde ik het, haar woorden waren ook gericht aan alle leiders in het bedrijfsleven. Omdat de nieuwe generatie de gevolgen ondervinden van ons falen, zullen wij ons moeten toeleggen op die jonge generatie. Elke dag denk ik in wat voor wereld zetten wij deze kinderen neer en wat kunnen wij doen om ook hen een goede toekomst te bieden. Alles wat ik doe moet daarom Daan proof zijn.”

Ron Bavelaar is sinds 2019 bestuursvoorzitter bij Univé. Daarvoor was hij vijf jaar directievoorzitter bij Yarden en daar weer voor directievoorzitter van De Hypotheekshop, waar hij onder meer pleitbezorger was voor een provisieverbod. Eerder werkte hij bij de politie en was hij twintig jaar werkzaam bij een reclamebureau. Zijn missie is, waar hij ook werkte, altijd helder geweest. Als bedrijf moet je van betekenis zijn en het klantbelang dienen. “Alles was niet bijdraagt aan je missie, past niet en moet je dus laten”, zo zei hij ooit in een interview in het New Financial Magazine.

In deze podcast zegt hij onder meer: “Solidariteit staat hoog in het vaandel bij een organisatie als Univé. Maar als je kritisch naar jezelf kijkt, kom je erachter dat ook wij onbedoeld en onbewust groepen mensen uitsluiten. Denk aan laaggeletterden of mensen met een migratieachtergrond. Als we dit inzien, voelen we ons enorm aangesproken. En daarom is het een speerpunt voor de komende jaren: hoe gaan wij deze mensen bereiken.“

Luister HIER naar de podcast met Ron Bavelaar.

Luister ook naar eerdere afleveringen in deze podcastserie. In deel 1 spraken Ron van Es en Willem Vreeswijk met Peter van Geijtenbeek van Turien & Co./AnsvarIdéa) over onder meer duurzaamheid en solidariteit en in deel 2 met Faisal Setoe (HDI Global Specialty) over diversiteit en inclusie.

In deze serie gaat we in gesprek met gepassioneerde beleidsbepalers uit de financiële sector waarbij wezenlijke vragen worden gesteld over de rol van financiële dienstverleners in de samenleving. Niet om definitieve antwoorden te geven, maar om met elkaar oplossingsrichtingen te verkennen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

Geert Bouwmeester, sinds 2017 bestuursvoorzitter van De Goudse, staat centraal in de vierde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"De uitdagingen van deze tijd vragen om allianties waarin begrip, gelijkgerichte doelstellingen en het gezamenlijke grotere belang vooropstaan. Als tegengif voor...

ZLM hoogste Net Promoter Score autoverzekeraars

ZLM hoogste Net Promoter Score autoverzekeraars

Nederlandse autoverzekeraars scoren gemiddeld een NPS (Net Promoter Score) van +58. ZLM krijgt de hoogste NPS (+96). Jongeren zijn het meest kritisch en geven een...

It's the economy stupid...

It's the economy stupid...

"Waar sommigen de schuld geven aan de economie en de macht van het geld, schuilt daarin ook juist de oplossing", zo betoogt Robert van den Broek van Financieel Zeker...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (2): Faisal Setoe

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (2): Faisal Setoe

In deel 2 van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners in transitietijd’ gaan Willem Vreeswijk (stichting New Financial Forum) en...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (1): Peter van Geijtenbeek

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (1): Peter van Geijtenbeek

De stichting New Financial Forum start het nieuwe jaar goed met de eigen podcastserie: de rol van financiële dienstverleners in transitietijd. In deze...

Column Jack Cox over de economologische schuldenparadox

Column Jack Cox over de economologische schuldenparadox

"In een recent uitgegeven rapport waarschuwt het IMF dat de staatsschuld van landen stevig wordt opgejaagd door de 'radicaal economische transformatie' die nodig...

"Armoede de wereld uit, te beginnen in Rotterdam"

"Armoede de wereld uit, te beginnen in Rotterdam"

“Armoede is onrechtvaardig en onnodig. Je moet het alleen samen willen oplossen. Niet door erover te praten, maar door verantwoordelijkheid te nemen en in...

Wie zijn de Erics binnen de financiële sector?

Wie zijn de Erics binnen de financiële sector?

"Eric van 't Zelfde, schoolleider in het bekende tv programma 'Dreamschool' is een inspirerend voorbeeld voor de financiële sector", aldus adviseur Maurice...

Jessica den Outer: "Hoogste tijd voor een ecocentrisch wereldbeeld"

Jessica den Outer: "Hoogste tijd voor een ecocentrisch wereldbeeld"

“Niemand betwist het recht van een mens om te leven, maar waarom geldt dit dan niet voor andere levende wezens?”, zo zegt milieujurist Jessica den Outer...