NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (2): Faisal Setoe

Podcast Faisal Setoe

In deel 2 van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners in transitietijd’ gaan Willem Vreeswijk (stichting New Financial Forum) en Ron van Es (School for Purpose Leadership) in gesprek met Faisal Setoe (managing director HDI Global Specialty). Een gesprek over onder meer inclusie en diversiteit. "Doe het gewoon, je krijgt er namelijk ene leuker en succesvoller bedrijf door."

Faisal - gepokt en gemazeld in het verzekeringsbedrijf - is sinds 2020 werkzaam voor HDI Global Specialty. Hij kreeg de opdracht om een nieuwe verzekeraar de grond uit te stampen. Dat is goed gelukt. Maar de manier waarop is binnen de financiële sector nog niet zo gebruikelijk. “Alle medewerkers zijn even belangrijk, er zijn geen lagen van belangrijkheid. Van mijn ouders heb ik meegekregen dat je elkaar moet helpen, dat je er voor elkaar moet zijn. Dit is wat ik deze organisatie ook heb willen meegeven: iedereen doet ertoe, iedereen wordt gewaardeerd. Succesvol ben je immers nooit alleen.”

Diversiteit en inclusie – iets wat in de financiële sector nog altijd ver te zoeken is – is belangrijk voor Faisal. “Ik zet dit op de kaart, maak het bespreekbaar en laat ook zien hoe het anders kan. Bij HDI hebben we bijvoorbeeld een all female leadership, niet omdat het vrouwen zijn, maar omdat het de besten zijn. In onze sector wordt de diversiteitdiscussie vaak als zwaar gezien. Daarom benader ik het positief. Doe het gewoon. Je krijgt er namelijk een leuker en succesvoller bedrijf door.”

Over de betekeniseconomie zegt Faisal: “We zitten in de transitie naar een betekeniseconomie. In de financiële sector maken we momenteel de overstap van shareholdership naar stakeholdership met als een van de belangrijkste drivers klimaatverandering. De paradox is dat wie zijn stakeholders tevreden wil stellen, zich wel zal moeten focussen op de belangen van de shareholders: hoe ga ik me inzetten voor mens, milieu en maatschappij.”

Luister HIER naar het open en boeiende gesprek met Faisal Setoe in deel 2 van deze podcastserie.

En luister HIER naar het open en eerlijke gesprek met Peter van Geijtenbeek in deel 1 van deze podcastserie.

In deze serie gaat we in gesprek met gepassioneerde beleidsbepalers uit de financiële sector waarbij wezenlijke vragen worden gesteld over de rol van financiële dienstverleners in de samenleving. Niet om definitieve antwoorden te geven, maar om met elkaar oplossingsrichtingen te verkennen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Duurzaamheid en betekenis

Duurzaamheid en betekenis

(Karin Kasdorp en Erik Friedeberg in VVP-special Duurzaam Advies 2024) Het is een mooie term – duurzaamheid. Maar wat verstaan we er eigenlijk onder? Voor...

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

Roy van den Anker: "Andere knoppen voor een ander resultaat"

"In december deelde de stichting New Financial Forum een artikel van mijn hand op LinkedIn. In dit artikel hield ik een pleidooi om na jaren van aandacht voor de...

Betekeniseconomie nu ook in stripvorm

Betekeniseconomie nu ook in stripvorm

'Alles naar de tyfus; een verhaal over hoop'. Dat is de titel van een strip/werkboek over de betekeniseconomie voor studenten aan de hogeschool van Windesheim....

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Financiële dienstverleners in transitietijd (6): Karin Bos

Karin Bos, sinds 2022 verantwoordelijk voor Schade & Inkomen bij Achmea, staat centraal in de zesde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

Van polis naar preventie: de duurzame toekomst van verzekeren

"Tien jaar geleden werd vernieuwing in de verzekeringswereld vooral aangejaagd door de schijnbaar onbegrensde mogelijkheden van technologie. Nu is er een fundamentelere...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (5): Carola Wijkamp-Hermsen

Carola Wijkamp-Hermsen, sinds 1 november 2023 directievoorzitter van de Vereende, staat centraal in de vijfde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële...

Karin Polman: "Hollandse blue zones"

Karin Polman: "Hollandse blue zones"

"Mensen in blue zones doen veel samen, verbouwen deels hun eigen voedsel en hebben taken die bijdragen aan de gemeenschap. Met andere woorden: ze hebben een reden...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (4): Geert Bouwmeester

Geert Bouwmeester, sinds 2017 bestuursvoorzitter van De Goudse, staat centraal in de vierde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"Uitdagingen van deze tijd vragen om allianties"

"De uitdagingen van deze tijd vragen om allianties waarin begrip, gelijkgerichte doelstellingen en het gezamenlijke grotere belang vooropstaan. Als tegengif voor...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (3): Ron Bavelaar

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (3): Ron Bavelaar

Ron Bavelaar, voorzitter Raad van Bestuur Univé, staat centraal in de derde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...