Franchiseformule finzie uit startblokken

Paul van der Meijs

Niet 'Julia' maar 'Finzie' is de naam van de nieuwe franchiseformule van Romeo Financiële Diensten. Doel is consumenten beter en voordeliger te bedienen vanuit een kostenefficiënte en relatiegerichte centrale organisatie. Finzie werkt met een 'full service prijs' van 1.399 euro. Hierbij is de prijs van het hypotheekadvies inbegrepen.

De nieuwe franchisformule gaat deze maand van start en richt zich naar eigen zeggen "op het doorlopend optimaliseren van de grote en kleine geldzaken van consumenten. Met een combinatie van lokale franchisenemers, slimme systemen, een centraal klantenteam en zeer lage kosten gaat Finzie voor extreem tevreden klanten."

 

Provisieloos werken

"We weten dat consumenten gelukkiger leven als hun geldzaken op orde zijn. Tegelijkertijd kun je constateren dat ze daar niet of nauwelijk inspanning voor willen verrichten. Daar ligt onze taak", vertelde directeur Paul van der Meijs tijdens de lancering van de nieuwe franchiseformule. "Hoewel onze relatie met klanten vaak op het hypotheekmoment zal beginnen, optimaliseren we als onafhankelijk financieel coach meteen alle verzekeringen en maken deze provisieloos. Vervolgens checken we iedere maand of onze klanten nog wel het beste uit zijn, berichten hen daarover en ondernemen actie als dat nodig is."

Voor het eerste jaar is deze service bij de prijs van het hypotheekadvies inbegrepen. "Omdat we zeer efficiënt georganiseerd zijn, kunnen we deze dienstverlening voor 1.399 euro bieden. Daar zit alles bij inbegrepen, want de klant houdt niet van onduidelijkheid", aldus Van der Meijs.

 

Scheiding bemiddeling en advies

Finzie wil zeer tevreden klanten kostenefficiënt bedienen en datzelfde geldt voor haar franchisenemers. Van der Meijs: "Bij de ontwikkeling van de formule zijn we niet over één nacht ijs gegaan. Zo hebben we neuromarketing-onderzoek ingezet om de formule op cruciale punten zo goed mogelijk aan te laten sluiten bij de behoeften en verwachtingen van de consument. Verder houdt Finzie alle overbodige kosten buiten de deur. We werken alleen in de cloud, opereren niet vanuit een winkellocatie en hebben een centraal klantenteam dat de bemiddeling doet en alle werkzaamheden voor niet-complexe producten uit handen neemt. De franchisenemer kan zich volledig concentreren op het geven van advies en het bewerken van zijn gebied."

Volgens Van der Meijs kunnen de investeringen en de formulekosten voor franchisenemers hierdoor laag blijven. "Wij denken een nieuwe generatie franchisenemers aan ons te binden. Financieel coaches die zich willen focussen op een goede en lange adviesrelatie met hun klant en alle andere werkzaamheden graag uitbesteden."

 

Op beperkte schaal beginnen
Deze maand gaan de eerste franchisenemers aan de slag. Voor 2017 is een groeispurt voorzien. "We kiezen ervoor op beperkte schaal onze processen en systemen te testen. Er valt ongetwijfeld nog wat te verbeteren, maar de basis staat als een huis", aldus Van der Meijs.

Reactie toevoegen

 
Blauwtrust breidt belang in ROMEO uit, De Graaf vertrekt

Blauwtrust breidt belang in ROMEO uit, De Graaf vertrekt

Na ongeveer één jaar geleden een minderheidsbelang te hebben genomen in ROMEO, heeft Blauwtrust Groep dit belang op 7 juni uitgebreid tot een meerderheidsbelang....

Geen zorgen over AFM-onderzoek naar hypotheekadvies

Geen zorgen over AFM-onderzoek naar hypotheekadvies

Brancheverenigingen maken zich geen zorgen over het door de AFM aangekondigde onderzoek naar de werkpraktijk van hypotheekadviseurs. De NVHP, Adfiz en OvFD laten...

Independer en Van Bruggen Adviesgroep werken samen bij hypotheekadvies

Independer en Van Bruggen Adviesgroep werken samen bij hypotheekadvies

Vergelijkingsplatform Independer gaat samenwerken met Van Bruggen Adviesgroep. Naast dat de consument bij Independer online zelf een hypotheek kan afsluiten, kan...

Klanten niet gediend van 'even brutale' hypotheekadviseur

Klanten niet gediend van 'even brutale' hypotheekadviseur

(Kifid-uitspraak GC 2022-0547) De herhaalde opmerking dat hij even brutaal zou zijn tegen de consumenten en niet reageren op de klacht hierover, kost een hypotheekadviseur...

Minderheidsbelang Blauwtrust Groep in Romeo FD

Minderheidsbelang Blauwtrust Groep in Romeo FD

Blauwtrust Groep (BTG) verwerft een minderheidsbelang in Romeo FD door het belang van Aegon Growth Capital Fund over te nemen.  Financiële voorwaarden...

Figlo en Yellowtail lanceren vergaande hypotheek pre-indicatie

Figlo en Yellowtail lanceren vergaande hypotheek pre-indicatie

Figlo en Yellowtail hebben in samenwerking met Rulecube een pre-indicatie ontwikkeld voor hypotheken. Deze innovatie geeft vanuit elke fase in het adviesproces direct...

Hidde Coebergh (ING): “Klant op tijd aan tafel hypotheekadviseur krijgen”

Hidde Coebergh (ING): “Klant op tijd aan tafel hypotheekadviseur krijgen”

De Intermediair Index die ING woensdag heeft gelanceerd, benadrukt het belang van goed en zeker ook tijdig advies, stelt directeur Hidde Coebergh van Wonen ING....

Kifid past leer van de kansschade toe

Kifid past leer van de kansschade toe

(Kifid-uitspraak GC 2021-0609) De consument heeft zich tot de adviseur gewend voor advies en bemiddeling bij het verkrijgen van een financiering voor een nieuwbouwwoning....

Finzie plant voor iedere nieuwe klant een boom

Finzie plant voor iedere nieuwe klant een boom

Finzie gaat vanaf 1 juli 2021voor iedere nieuwe klant een boom om zo CO2 te compenseren. Finzie gaat samen met Trees for all de komende twee jaar zo veel mogelijk...

Gemiddeld kunnen consumenten 7.655 euro besparen met onafhankelijk hypotheekadvies

Gemiddeld kunnen consumenten 7.655 euro besparen met onafhankelijk hypotheekadvies

Gemiddeld kan een consument 7.655 euro besparen aan rente door onafhankelijk hypotheekadvies in te winnen. Dat stelt ikbenfrits.nl. Benine Bijleveld van Ikbenfrits:...