ING Woonindex: vertrouwen in woningmarkt stijgt

Wim Flikweert 2016

Het afgelopen kwartaal is het vertrouwen in de woningmarkt verder gestegen, zo laat het ING Woningbericht weten. Wel beïnvloedt de verwachting dat de hypotheekrente weer zou kunnen gaan stijgen de ING Woonindex negatief. Ook wordt de koopwoningmarkt op dit moment als erg duur ervaren en is er te weinig aanbod. Als positief worden de lage hypotheekrente en het snel kunnen verkopen van je huis ervaren.

Uit de Woonindex blijkt onder meer dat mensen die verhuizen naar een andere woonplaats zich vaak niet meteen thuis voelen. Een een kwart van de mensen voelt zich pas thuis na meer dan één jaar, sommigen pas na vier jaar (3%) of nog steeds niet (5%). Het niet meteen thuis voelen komt met name doordat men een andere mentaliteit ervaart (38%). Ook groepsvorming (25%) en meer afstandelijkheid (21%) worden genoemd als redenen waarom iemand  zich niet direct thuis voelt. Wim Flikweert, manager Wonen ING: “Verhuizers’ naar een andere woonplaats missen niet zozeer de stenen maar vooral de sociale contacten van hun oude omgeving, zoals vrienden, familie, buren, verenigingen, kerk en kroeg. Maar 16 procent van de ‘verhuizers’ geeft aan de oude woning te missen. Verhuizen is daarmee voor velen een ingrijpende gebeurtenis.”
 
Slechts 17 procent van de respondenten geeft aan dat woningen vooral door mensen van buiten de regio worden gekocht. Deze minderheid neemt het nieuwkomers overigens niet kwalijk; 40 procent hiervan vindt nieuwe buren van buiten de regio een verrijking voor de buurt tegen slechts 17 procent die negatief is.

Bijna de helft van de ondervraagden is het eens met de stelling dat huidige bewoners van een woonplaats geen woning meer kunnen kopen doordat mensen van buiten de woonplaats vaker meebieden. Een minderheid (43%) vindt dan ook dat de huidige bewoners van een woonplaats voorrang moeten krijgen op aangeboden huizen in de eigen woonplaats.

Reactie toevoegen

 
Groen energielabel grote meerwaarde voor woning

Groen energielabel grote meerwaarde voor woning

Een woning met groen energielabel is voor velen meer geld waard dan een woning zonder, voor sommigen zelfs meer dan tien procent, zo blijkt uit het ING Woonbericht....

NHG en vijf marktpartijen stoppen met pilot 'Duurhuur’

NHG en vijf marktpartijen stoppen met pilot 'Duurhuur’

De pilot ‘Duurhuur’, van NHG, Aegon, BLG Wonen, Florius, ING en Vereniging Eigen Huis is geen succes geworden en is beëindigd. Er was onvoldoende...

Vraag naar energiebesparende werkzaamheden over top heen

Vraag naar energiebesparende werkzaamheden over top heen

De vraag naar energiebesparende maatregelen is nog relatief hoog, maar de enorme groei lijkt er volgens ING Research uit. Hierdoor valt deze steunpilaar, die tegenwicht...

ING van start met Woningcheck

ING van start met Woningcheck

ING is van start gegaan met de Woningcheck. Dit is een rapport dat inzicht geeft in omgevingsfactoren en toekomstige risico’s zoals overstromingsrisico en...

ING: aantrekkingskracht nieuwbouw neemt af

ING: aantrekkingskracht nieuwbouw neemt af

De aantrekkingskracht van nieuwbouw neemt af, zo blijkt uit het ING Woonbericht. Ruim een derde van de respondenten geeft aan dat een nieuwbouwwoning op dit moment...

By Annelies trots op nominatie Advies Award 2023

By Annelies trots op nominatie Advies Award 2023

Annelies Schoonderbeek van By Annelies uit Zwolle, één van de drie genomineerden in de categorie Hypotheek Advies, is blij met de nominatie voor...

Eindbod cao ING: De Unie geeft leden negatief stemadvies

Eindbod cao ING: De Unie geeft leden negatief stemadvies

De Unie legt het eindbod van ING voor een nieuwe cao alsnog ter stemming voor aan de leden. Dit met een negatief stemadvies. Tegelijkertijd erkent De Unie dat het...

ING brengt emotie terug in merk

ING brengt emotie terug in merk

ING lanceerde maandag een nieuwe campagne waarmee de bank de emotionele connectie met het merk wil verstevigen. De campagne benadrukt dat mensen zelf het beste weten...

FNV-leden stemmen in met eindbod ING Bank

FNV-leden stemmen in met eindbod ING Bank

Medewerkers van ING hebben een nieuwe cao. De leden van de FNV stemden de afgelopen weken in meerderheid (55 procent) voor het eindbod van hun werkgever waardoor...

ING: verduurzaming Nederlandse bedrijfsleven is aan het versnellen

ING: verduurzaming Nederlandse bedrijfsleven is aan het versnellen

De verduurzaming in het Nederlandse bedrijfsleven versnelt: tweederde van de bedrijven verwacht dat de eigen verduurzaming dit jaar accelereert in vergelijking met...