Janthony Wielink likes & unlikes

Janthony Wielink

"Risicomanagement betekent dat er meer kennis van de (steeds wijzigende) materie moet zijn en dan volstaat helaas Wft Inkomen niet." Aldus Janthony Wielink (Enkwest en hoofdspreker op het VVP Event Inkomen op 19 september) in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief van VVP Online.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?

"Adviseurs doen goed hun best om de wijzigingen in de sociale wetgeving bij te houden. Nieuwe ontwikkelingen worden op de voet gevolgd, omdat deze vaak een gevolg hebben voor een verzekeringspolis. Denk aan diverse punten in het Regeerakkoord van Rutte III; de loondoorbetaling voor MKB-werkgevers, het terugbrengen van de WGA-toerekening van 10 naar 5 jaar, WIA-beoordelingen die anders gaan worden, etcetera. Diverse marktpartijen ondersteunen de adviseurs en werkgevers met passende producten en slimme processen voor de verzuimbegeleiding. Rond opleidingen zit iedere adviseur minimaal op Wft-niveau."

Wat kan er beter in de financiële sector?

"Het dagelijkse beheer bij de werkgever zelf. Vele adviseurs houden zich momenteel bezig met risicomanagement, maar het managen van het risico van de werknemers(risico’s) krijgt onvoldoende aandacht. Bij een gemiddelde werkgever gebeurt iedere maand wel wat dat relevant kan zijn voor ‘het risico’. En dat hoeft dan geen verzekeringsrisico te zijn. Wie houdt dit voor de werkgever in de gaten? Denk aan een tijdelijk contract dat een vast contract wordt (ZW-risico wordt risico van loondoorbetaling), een oudere werknemer gaat uit dienst en er komt een veel jongere voor in de plaats (premieconsequenties), een nieuwe werknemer kan een no-risk’er zijn (loonkostenvoordeel), er komt familie van de werkgever in dienst (verzekeringsplicht), of een zzp’er verricht werkzaamheden voor de werkgever. Het bedrijf wordt intern anders georganiseerd (gevolgen RI&E). Zomaar wat voorbeelden waar vaak slechts aandacht aan wordt besteed tijdens de jaarlijkse naverrekening of een jaarlijks bezoek. Dat kun je geen risicomanagement noemen. Op dit punt valt nog veel te verbeteren, maar levert ook een verdienmodel op. Dit betekent echter wel dat er meer kennis van de (steeds wijzigende) materie moet zijn en dan volstaat helaas Wft Inkomen niet."

Reactie toevoegen

 
Meer over
André van Luijk likes & unlikes

André van Luijk likes & unlikes

"De hypotheekrenteaftrek is inmiddels een gedrocht geworden." Dat stelt Financieel Planner André van Luijk (Woonvisie en WoonGold) in de rubriek Like &...

Dorine van Basten likes & unlikes

Dorine van Basten likes & unlikes

"De communicatie van hypotheekaanbieders en adviseurs met hun bestaande klanten kan écht veel beter." Aldus Dorine van Basten, voorzitter Stichting Nationaal...

Ron Gardenier likes & unlikes

Ron Gardenier likes & unlikes

"We moeten meer mét en minder afzonderlijk van elkaar doen." Aldus NVGA-voorzitter Ron Gardenier (Aon) in de rubriek Like & Unlike van VVP Online. Gardenier...

Wim Vonk likes & unlikes

Wim Vonk likes & unlikes

"CRM 2.0 gaat over de ‘nieuwe adviseur’: hij/zij die een hoge mate van inleving laat zien." Dat zegt Wim Vonk (SparklingCRM) in de rubriek Like &...

Tony Dingemanse likes & unlikes

Tony Dingemanse likes & unlikes

"De financiële sector luistert naar de klant van 10 jaar geleden en niet naar de klant van nu." Dat zegt Tony Dingemanse (Projectmanager RISK en InsureApp)...

Wim Heeres likes & unlikes

Wim Heeres likes & unlikes

Adviseurs en verzekeraars moeten nóg meer investeren in de onderlinge samenwerking. Dat vindt Adfiz-voorzitter Wim Heeres in de rubriek Like & Unlike...

Bob Stehmann likes & unlikes

Bob Stehmann likes & unlikes

"Technologie en financiële dienstverlening worden steeds vaker gecombineerd met als gevolg directe voordelen in dagelijkse situaties." Dat zegt Bob Stehmann...

Bernardo Walta likes & unlikes

Bernardo Walta likes & unlikes

"Wij, als intermediaire verzekeraar, en de adviseur moeten nog beter gebruikmaken van big data." Aldus Bernardo Walta (De Goudse) in de rubriek Like & Unlike...

Gérard Teurlings likes & unlikes

Gérard Teurlings likes & unlikes

“De vakmens krijgt steeds meer directe invloed bij branche- en beroepsverenigingen. Dat is een goede ontwikkeling”. Aldus Gérard Teurlings, voorzitter...

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

"Inactiviteit wordt beloond. En iedereen weet: hoe langer uit het arbeidsproces, hoe moeilijker het wordt weer aan de slag te gaan." Aldus Marjol Nikkels en...