Kabinet gunt kredietunies meer tijd

Mona Keijzer nieuw

Het kabinet continueert de financiële ondersteuning aan de Vereniging Samenwerkende Kredietunies (VSK) in 2019 en in 2020. Uit onderzoek blijkt dat kredietunies tot nu toe een beperkte rol spelen. Staatssecretaris Keijzer gunt VSK "meer tijd en ruimte om haar eigen inkomsten te organiseren en het potentieel van kredietunies als jonge financieringsvorm voor het MKB met een beter toekomstperspectief waar te maken".

Het onderzoek concludeert dat op basis van de ontwikkeling die kredietunies sinds de opstart hebben meegemaakt, het niet aannemelijk is dat kredietunies in de komende vijf jaar een grote impact zullen maken op het financieringslandschap voor het MKB. De onderzoekers verwachten dat wanneer kredietunies op de huidige voet doorgaan, zij over vijf jaar ongeveer 30-40 miljoen euro in totaal verstrekt hebben bovenop de huidige 12,5 miljoen.

De beperkte rol van kredietunies tot op heden heeft onder meer te maken met de beperkte bekendheid en beperkt bereik van kredietunies in (lokale) netwerken van ondernemers met kredietaanvragen. Kredietunies ontvangen hierdoor onvoldoende (kwalitatief goede) aanvragen.

Reactie toevoegen

 
Meer over
"Einde verpandingsverbod maakt mkb beter financierbaar"

"Einde verpandingsverbod maakt mkb beter financierbaar"

De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) is blij met de aankondiging dat het kabinet snel een einde gaat maken aan verpandingsverboden. De NVB pleit al langer...

Stijging huizenprijs schrikt koper nog niet af

Stijging huizenprijs schrikt koper nog niet af

Ondanks een steeds schaarser wordend woningaanbod en verder stijgende huizenprijzen hebben kopers volgens de Eigen Huis Marktindicator nog steeds vertrouwen in de...

Rabobank biedt ondernemers financiering binnen één dag

Rabobank biedt ondernemers financiering binnen één dag

Rabobank biedt mkb-ondernemers met een goed plan binnen één dag duidelijkheid over hun financieringsaanvraag. Zakelijke klanten die vóór...

Kredietunies willen zich meer laten zien

Kredietunies willen zich meer laten zien

De kredietunies gaan harder aan de weg timmeren om bekender te worden. Dat kondigde 'Samenwerkende kredietunies' aan tijdens de dinsdag in Bunnik gehouden Dag van...

Cda: oprichten kredietunies eenvoudiger

Cda: oprichten kredietunies eenvoudiger

Eddy van Hijum en Agnes Mulder (CDA) komen met een wetsvoorstel om de oprichting van kredietunies eenvoudiger te maken. Kredietunies zijn instellingen voor en door...