NNEK: FD schetst misleidend frame

FD arikel 2024

"Een misleidend frame over vergoeding adviseur, provisies en toegevoegde waarde." Dat is de reactie van NNEK op het FD-artikel waarin 'tussenpersonen' ervan worden beticht gemakkelijk geld te willen verdienen met beleggingsadvies. NNEK beticht de ChristenUnie en Brand New Day ervan deze hetze te hebben opgezet.

NNEK zegt samen met OAKK contact te hebben gehad met de journalist, die volgens hen een onsamenhangend en feitelijk onjuist beeld in zijn hoofd had. Dat hebben OAKK en NNEK helaas niet kunnen bijstellen, want het online artikel is met dezelfde boodschap ook in print verschenen. NNEK noemt het onbegrijpelijk dat dit misleidende frame, ondersteund door Kamerlid Grinwis van de ChristenUnie, dan toch is gepubliceerd. Behoefte is er dus aan reactie.

"De adviseur legt in het artikel netjes uit dat onder de dienstverlening onder andere financiële planning, beheer van beleggingen en gespreksvoering onder valt. In onze ogen een perfecte vorm van dienstverlening die iedere klant zou moeten krijgen in plaats van proberen zelf te beleggen om zo goedkoper uit te zijn. Steeds meer onderzoek wijst uit dat goede begeleiding in gedrag, beleggingskeuzes, portefeuilleopbouw, periodieke herbalancering en fiscale planning veel toegevoegde waarde heeft bovenop het rendement van de markt. En ja, hier worden natuurlijk kosten voor gemaakt. Wij kennen de genoemde adviseur dan ook als een serieuze vermogensplanner met een mooi bedrijf in het oosten van het land."

"Gelukkig mogen sinds de invoering MiFID en een, door de Nederlandse wetgever aangepast Nationaal Regime, financiële dienstverleners klanten adviseren binnen de financiële planning. Niet alleen in hypotheken maar ook in beleggingen. Uiteraard mits deze adviseurs over de juiste bekwaamheid beschikken. Was deze wet er niet geweest dan zou er destijds een enorme verschraling hebben plaats gevonden in de beleggingsdienstverlening. Zeker doordat onze banken deze dienstverlening alleen maar aan de allerrijksten aanbiedt."

"De journalist had duidelijk geen verstand van hoe financiële wetgeving in Nederland werkt. We hebben hem dit gelukkig goed kunnen uitleggen waardoor het verhaal feitelijk iets meer hout ging snijden. De klant heeft de vergoeding rechtstreeks met de adviseur afgesproken dient dit ook rechtstreeks aan de adviseur te betalen. Het feit dat fondsenplatform toestaat dat de klant de adviseur betaald vanuit zijn beleggingen maakt het geen provisie en zeker niet ondoorzichtig."

NNEK wijst erop dat de AFM hetzelfde in het artikel zegt en dat het ministerie van Financiën al in 2016 met zoveel woorden heeft beslist dat het laten incasseren van de adviseurs fee van de beleggingsrekening niet in strijd is met het provisieverbod.

En tenslotte: "Brand New Day richt zich sterk op de markt voor de pensioenpotjes, heel bekend Nederland laat ons dat weten. De klant heeft echter sterke behoefte aan keuzebegeleiding in dit pensioendossier. Adviseurs negatief neerzetten is hierin niet de juiste strategie."

Reactie toevoegen

 
Kijk op inkomensactualiteiten op VVP-event Inkomen

Kijk op inkomensactualiteiten op VVP-event Inkomen

VVP organiseert op dinsdagmiddag 2 juli haar zesde vakevent Inkomen. Dit met Janthony Wielink (Enkwest) en Annemieke Postema (AOVdokter, RADI AOV) als plenaire sprekers....

Zekerheuts trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Zekerheuts trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Medewerkers van Zekerheuts tonen trots de poster van  de VVP Advies Award 2024, nadat het kantoor is genomineerd in de categorie Zakelijk Advies. Johan van...

Advies met M.I.N.T. voor tweede keer genomineerd voor VVP Advies Award

Advies met M.I.N.T. voor tweede keer genomineerd voor VVP Advies Award

Advies met M.I.N.T. is voor de tweede keer genomineerd voor de VVP Advies Award in de categorie Hypotheek Advies. "Weet je nog dat Advies met M.I.N.T. in 2022 genomineerd...

Van der Doelen trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Van der Doelen trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Trots. Dat is Ruud van der Doelen van Van der Doelen, genomineerd in de categorie Particulier Advies. Het kantoor telt in totaal vijftien medewerkers en heeft...

Nominatie 123Advies voor Advies Award enthousiast ontvangen

Nominatie 123Advies voor Advies Award enthousiast ontvangen

Feest bij 123Advies. Het team van 123Advies, in totaal bestaande uit zes hypotheekadviseurs, acht assistent hypotheekadviseurs en één verzekeringsadviseur,...

Bewustzijn cruciaal

Bewustzijn cruciaal

(Uit katern Pensioen & Vermogen, VVP 2-2024) Daalt de waarde van de belegging, dan is de klant meer verzekerd en andersom. Dat is de korte samenvatting van...

Parkstad Adviesgroep blij met nominatie VVP Advies Award 2024

Parkstad Adviesgroep blij met nominatie VVP Advies Award 2024

"Super blij dat we zijn uitgeroepen tot een van de beste advieskantoren van Nederland”, aldus Kim Cremers van Parkstad Adviesgroep. Dit adviesbedrijf is...

DuGardijn zet Advies Award in op stagemarkt Hogeschool

DuGardijn zet Advies Award in op stagemarkt Hogeschool

"Twee van onze collega's hebben de raamposter ingelijst meegenomen naar de stagemarkt van Hogeschool Saxion in Enschede", aldus Rowan du Gardijn van duGardijn,...

PensioenVizier trots op nominatie VVP Advies Award 2024

PensioenVizier trots op nominatie VVP Advies Award 2024

“We zijn ontzettend blij en voelen ons vereerd dat wij genomineerd zijn voor de VVP Advies Award 2024 in de categorie Pensioen. Het bedrijf is de afgelopen...

Dit zijn de 17 genomineerden voor de VVP Advies Award 2024

Dit zijn de 17 genomineerden voor de VVP Advies Award 2024

De jury van de VVP Advies Award 2024 heeft de namen bekend gemaakt van de meest klantgerichte advieskantoren van Nederland in de categorieën Particulier Advies,...