Ontwikkeling rente van grote invloed op resultaat Scildon

Scildon logo

Scildon zag het bruto premie-inkomen vorig jaar stijgen van 267 miljoen euro naar 282 miljoen. Deze stijging, leest het jaarverslag, is het gevolg van zowel hogere koopsommen als een grotere portefeuille door toename van het aantal polissen.

Wel staat de markt voor ORV structureel onder druk. Scildon: “Het risicobewustzijn bij consumenten lijkt onvoldoende, hetgeen wij zorgwekkend vinden. Binnen de verzekeringsindustrie wordt dit probleem onderkend, maar een oplossing is niet eenvoudig.”

Het financieel resultaat over 2022 bedraagt 52,5 miljoen negatief voor belastingen. Dit resultaat is grotendeels veroorzaakt door ongerealiseerde resultaten op staatsobligaties en beleggingen voor risico van polishouders, als gevolg van rente- en spread ontwikkelingen op de financiële markt.

De solvabiliteit van Scildon is met 188 procent per einde jaar licht gedaald ten opzichte van eind 2021 (192 procent). Naast de versterking van de technische voorzieningen voor onder andere kosten, als gevolg van de toegenomen inflatie, en sterfte heeft Scildon wijzigingen aangebracht in de beleggingsmix waardoor meer kapitaal moet worden aangehouden. De verwachting is dat deze beleggingen naar de toekomst een hoger rendement opleveren.

Retailmarkt

Ondanks de diverse onzekerheden in de wereld kijkt Scildon met vertrouwen naar de toekomst: “Klanten hebben aandacht voor hun financiële toekomst en er is meer behoefte aan financieel advies. Hoewel klanten zich steeds vaker online oriënteren zijn financieel adviseurs het belangrijkste kanaal voor de advisering en bemiddeling van verzekeringen. Dit geldt zowel voor advies over overlijdensrisico en vermogensopbouw als in nog grotere mate voor pensioenvoorzieningen.

“Scildon volgt de ontwikkelingen in haar distributiekanaal met aandacht. De concentratietendens die de afgelopen jaren in de markt van de verzekeraars zichtbaar was is uitgebreid naar het intermediaire kanaal. Organisaties met veel investeringskracht kopen grootschalig bestaande kantoren op om deze vervolgens, afhankelijk van de onderliggende strategie, in bepaalde mate te integreren. Scildon verwacht dat deze ontwikkeling voor sommige productlijnen zal leiden tot een ‘retailmarkt’ en bereidt zich daarop voor. Niet alleen door te zorgen voor een breder productassortiment maar ook door een soepele en snelle systeemomgeving.

“Scildon zal zich in 2023 nog nadrukkelijker positioneren als een verzekeraar die het leven van mensen een beetje zorgelozer wil maken. Want veel mensen snappen financiële producten niet. Scildon gelooft dat veel zaken in de financiële wereld simpeler kunnen. En dat dit leidt tot meer grip en rust bij mensen. De payoff ’Scildon. Zo simpel kan het zijn’ moet uiteindelijk staan voor het wegnemen van onzekerheid als gevolg van onduidelijkheid. Een taak die Scildon nadrukkelijk ziet in samenhang met de keuze voor onafhankelijke en deskundige adviseurs.”

Reactie toevoegen

 
ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis naar finale VVP Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior en Veldhuis naar finale VVP Advies Award 2023

ABC Pensioen, Sinior Financieel Advies en Veldhuis Advies zijn de finalisten van de VVP Advies Award 2023. “Deze kantoren – die net als de andere drie...

Halve finale Advies Award 2023 in beeld…

Halve finale Advies Award 2023 in beeld…

De drie finalisten van de Advies Award 2023 zijn inmiddels bekend. Van de spannende halve finale, die 6 september werd gehouden, heeft Jeffrey Korte een korte sfeerimpressie...

En de categoriewinnaars van de VVP Advies Award 2023 zijn...

En de categoriewinnaars van de VVP Advies Award 2023 zijn...

Buro Philip van den Hurk (Particulier), Veldhuis Advies (Zakelijk), Sinior Financieel Advies (Hypotheken), ABC Pensioen (Pensioen), Noventas (Niche) en Van Steensel...

ABC Pensioen wint VVP Advies Award 2023 Pensioen

ABC Pensioen wint VVP Advies Award 2023 Pensioen

ABC Pensioen heeft de VVP Advies Award 2023 Categorie Pensioen gewonnen. Jurylid Bob Klijn (Söderberg & Partners) overhandigde persoonlijk namens de jury...

Dit zijn de 21 meest klantgerichte kantoren van Nederland

Dit zijn de 21 meest klantgerichte kantoren van Nederland

De jury van de VVP Advies Award 2023 heeft de namen bekend gemaakt van de meest klantgerichte advieskantoren van Nederland in de categorieën Particulier Advies,...

Met elkaar het verschil maken

Met elkaar het verschil maken

De intermediairverzekeraars Nh1816 en Scildon organiseerden onlangs een bijeenkomst voor een geselecteerde groep financieel adviseurs met als thema ‘loyaliteit’....

Sinior trots op nominatie VVP Advies Award 2023

Sinior trots op nominatie VVP Advies Award 2023

Ninorta Demir van Sinior Financieel Advies en Hypotheken is supertrots op de nominatie voor de Advies Award 2023 in de categorie Hypotheken en dat staalt ze samen...

Noventas:  nominatie VVP Advies Award 2023 is belangrijke erkenning

Noventas: nominatie VVP Advies Award 2023 is belangrijke erkenning

"Wij zijn erg blij en trots te zijn erkend als een van de meest klantgerichte financiële advieskantoren van Nederland", zegt Gabri Hessels, oprichter van...

By Annelies trots op nominatie Advies Award 2023

By Annelies trots op nominatie Advies Award 2023

Annelies Schoonderbeek van By Annelies uit Zwolle, één van de drie genomineerden in de categorie Hypotheek Advies, is blij met de nominatie voor...

MKB is groeimarkt voor financieel advieskantoren

MKB is groeimarkt voor financieel advieskantoren

(Partner in Kennis Scildon in VVP 2) Paul Klomberg Assurantiën is gevestigd in het landelijk gelegen Silvolde (Gelderland). In deze aflevering geeft Scildon...