Ouderen nemen nauwelijks actie om volgende woonstap te realiseren

Karin Polman 2020 (deze svp gebruiken!!!)

Het merendeel van de 55-plussers heeft weleens nagedacht over een woning waarin ze willen wonen, ook als ze ouder worden (53 procent). Toch heeft meer dan de helft van deze groep (56 procdent) geen actie ondernomen om de volgende woonstap te realiseren. Dit blijkt uit onderzoek dat Florius door PanelWizard liet uitvoeren onder bijna 1.100 55-plussers.

Voor 20 procent van de 55-plussers die al hebben nagedacht over hun volgende woonstap was het bereiken van een bepaalde leeftijd de aanleiding. Voor 19 procent was dat de eigen gezondheid of die van de partner óf het plan nu alvast levensloopbestendig te gaan wonen, zodat men later niet meer hoeft te verhuizen.

“Dat laatste is een goed idee”, aldus Karin Polman, directeur van Florius. “Als je niet wacht totdat je móet verhuizen, heb je vaak meer te kiezen. Het aanbod is beperkt en het realiseren van sommige woonplannen – zoals wonen in een complex voor gelijkgestemden – kan veel tijd in beslag nemen. Bovendien is plannen maken voor de toekomst ook gewoon leuk!”

Gevraagd naar hun woonwensen voor de toekomst, geven 55-plussers aan nog weleens een stap naar een andere omgeving te willen maken. Bijvoorbeeld naar een groene omgeving, met de natuur, de kust of het bos om de hoek (14 procent). Of dichter bij de (klein)kinderen (11 procent). Anderen zoeken het nog verder van huis: 7 procent zou wel een vakantiehuis willen en eenzelfde percentage ziet zichzelf nog weleens verhuizen naar het buitenland.

Meer dan de helft (56 procent) van de 55-plussers die weleens nadenkt over een volgende woonstap, heeft nog geen concrete stappen gezet om deze te realiseren. Ze geven aan dat zij graag in hun vertrouwde omgeving willen blijven wonen (36 procent) en/of graag de eigen tuin/buitenruimte willen behouden (31 procent). Sommigen voelen zich nog te jong om tot actie over te gaan (24 procent). Ook het willen behouden van privacy (14 procent) en vrijheid (17 procent) speelt een rol.

“Bij veel nieuwe woonvormen woon je zelfstandig, maar wel in de buurt van anderen”, vertelt Polman. “Denk bijvoorbeeld aan een hofje of een kangoeroewoning. Voor de gezelligheid én voor een oogje in het zeil, mocht dat ooit nodig zijn. Zeker met alle nieuwe woonvormen is bezig zijn met je volgende woonplan leuk en allesbehalve saai.”

Reactie toevoegen

 

Reacties

Fred van den Broek - Van den Broek Hypotheken & Assurantiën BV 20 januari 2023

Leuk bedacht allemaal, maar de overheid en de projectontwikkelaars hebben al jaren zitten slapen of alleen maar naar de opbrengstenkant gekeken. Ouderen willen best verhuizen, maar vertrekken uit je sociale omgeving is niet voor iedereen vanzelfsprekend. En een kangoeroewoning kan alleen als je kinderen hebt. Ben je (on)gewild kinderloos dan lukt dat zeker niet. En een appartement is ook niet voor iedereen de eerste optie. Een optie zoals 'ons dorp' in Auckland NZ waar men in een eigen vrijstaand huisje samen woont met mede-senioren een Carecenter is en een winkeltje voor de dagelijkse zaken kent men hier nog veel te weinig.

Florius wint drie Gouden Lotus Awards

Florius wint drie Gouden Lotus Awards

Florius heeft drie Gouden Lotus Awards - een initiatief van het vakblad InFinance en Hypotheek Business Club - in de wacht gesleept. Niet alleen werd Florius door...

Vanuit eigen adviespakket actuele leninggegevens opvragen bij Florius

Vanuit eigen adviespakket actuele leninggegevens opvragen bij Florius

Florius implementeert een nieuwe mogelijkheid via HDN waarmee de adviseur de actuele leninggegevens van Florius-klanten direct kan opvragen in zijn eigen adviespakket....

Sinior trots op nominatie VVP Advies Award 2023

Sinior trots op nominatie VVP Advies Award 2023

Ninorta Demir van Sinior Financieel Advies en Hypotheken is supertrots op de nominatie voor de Advies Award 2023 in de categorie Hypotheken en dat staalt ze samen...

Rondetafel duurzaamheid: Versnellen verduurzaming kan alleen gezamenlijk

Rondetafel duurzaamheid: Versnellen verduurzaming kan alleen gezamenlijk

Hoe kunnen we als financiële sector verduurzaming versnellen? Dat was de hamvraag tijdens het door Financieel Zeker georganiseerde rondetafelgesprek in Cultuur...

By Annelies trots op nominatie Advies Award 2023

By Annelies trots op nominatie Advies Award 2023

Annelies Schoonderbeek van By Annelies uit Zwolle, één van de drie genomineerden in de categorie Hypotheek Advies, is blij met de nominatie voor...

Ook vestiging Arnhem van Buro Philip van den Hurk viert nominatie Advies Award

Ook vestiging Arnhem van Buro Philip van den Hurk viert nominatie Advies Award

Nadat eerder het team van Buro Philip van den Hurk vestiging Eindhoven de redactie van VVP liet weten blij te zijn met de nominatie voor de Advies Award 2023 in...

Veldhuis Advies trakteert op taart na nominatie VVP Advies Award

Veldhuis Advies trakteert op taart na nominatie VVP Advies Award

Veldhuis Advies trakteert op taart nadat ze - samen met twee andere kantoren - zijn genomineerd in de categorie Zakelijk Advies van de VVP Advies Award 2023. Het...

Thomas verzekert genomineerd in categorie Starters VVP Advies Award 2023

Thomas verzekert genomineerd in categorie Starters VVP Advies Award 2023

Thomas van Uunen van Thomas verzekert, één van de drie genomineerden in de categorie Starters, is verheugd met zijn nominatie voor de VVP Advies...

T&W Tilburg viert nominatie Advies Award 2023

T&W Tilburg viert nominatie Advies Award 2023

T&W Tilburg, één van de drie genomineerden in de categorie Zakelijk Advies, is blij met de nominatie voor de VVP Advies Award 2023. Het adviesbedrijf...

Buro Philip van den Hurk viert nominatie VVP Advies Award 2023

Buro Philip van den Hurk viert nominatie VVP Advies Award 2023

Het team van Buro Philip van den Hurk viert de nominatie voor de Advies Award 2023 in de categorie Particulier Advies. Het advieskantoor is een van de drie genomineerden...