Ouderen nemen nauwelijks actie om volgende woonstap te realiseren

Karin Polman 2020 (deze svp gebruiken!!!)

Het merendeel van de 55-plussers heeft weleens nagedacht over een woning waarin ze willen wonen, ook als ze ouder worden (53 procent). Toch heeft meer dan de helft van deze groep (56 procdent) geen actie ondernomen om de volgende woonstap te realiseren. Dit blijkt uit onderzoek dat Florius door PanelWizard liet uitvoeren onder bijna 1.100 55-plussers.

Voor 20 procent van de 55-plussers die al hebben nagedacht over hun volgende woonstap was het bereiken van een bepaalde leeftijd de aanleiding. Voor 19 procent was dat de eigen gezondheid of die van de partner óf het plan nu alvast levensloopbestendig te gaan wonen, zodat men later niet meer hoeft te verhuizen.

“Dat laatste is een goed idee”, aldus Karin Polman, directeur van Florius. “Als je niet wacht totdat je móet verhuizen, heb je vaak meer te kiezen. Het aanbod is beperkt en het realiseren van sommige woonplannen – zoals wonen in een complex voor gelijkgestemden – kan veel tijd in beslag nemen. Bovendien is plannen maken voor de toekomst ook gewoon leuk!”

Gevraagd naar hun woonwensen voor de toekomst, geven 55-plussers aan nog weleens een stap naar een andere omgeving te willen maken. Bijvoorbeeld naar een groene omgeving, met de natuur, de kust of het bos om de hoek (14 procent). Of dichter bij de (klein)kinderen (11 procent). Anderen zoeken het nog verder van huis: 7 procent zou wel een vakantiehuis willen en eenzelfde percentage ziet zichzelf nog weleens verhuizen naar het buitenland.

Meer dan de helft (56 procent) van de 55-plussers die weleens nadenkt over een volgende woonstap, heeft nog geen concrete stappen gezet om deze te realiseren. Ze geven aan dat zij graag in hun vertrouwde omgeving willen blijven wonen (36 procent) en/of graag de eigen tuin/buitenruimte willen behouden (31 procent). Sommigen voelen zich nog te jong om tot actie over te gaan (24 procent). Ook het willen behouden van privacy (14 procent) en vrijheid (17 procent) speelt een rol.

“Bij veel nieuwe woonvormen woon je zelfstandig, maar wel in de buurt van anderen”, vertelt Polman. “Denk bijvoorbeeld aan een hofje of een kangoeroewoning. Voor de gezelligheid én voor een oogje in het zeil, mocht dat ooit nodig zijn. Zeker met alle nieuwe woonvormen is bezig zijn met je volgende woonplan leuk en allesbehalve saai.”

Reactie toevoegen

 

Reacties

Fred van den Broek - Van den Broek Hypotheken & Assurantiën BV 20 januari 2023

Leuk bedacht allemaal, maar de overheid en de projectontwikkelaars hebben al jaren zitten slapen of alleen maar naar de opbrengstenkant gekeken. Ouderen willen best verhuizen, maar vertrekken uit je sociale omgeving is niet voor iedereen vanzelfsprekend. En een kangoeroewoning kan alleen als je kinderen hebt. Ben je (on)gewild kinderloos dan lukt dat zeker niet. En een appartement is ook niet voor iedereen de eerste optie. Een optie zoals 'ons dorp' in Auckland NZ waar men in een eigen vrijstaand huisje samen woont met mede-senioren een Carecenter is en een winkeltje voor de dagelijkse zaken kent men hier nog veel te weinig.

Kifid wijst klacht over boeterente af

Kifid wijst klacht over boeterente af

(Kifid-uitspraak GC 2023-0134, bindend) De consumenten hebben Florius verzocht om de lopende rentevastperiode open te breken, waarna zij een aanbod is gedaan. De...

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

En de winnaar is... de onafhankelijke adviseur!

(Finale VVP Advies Award 2022 in VVP 5) Jähnig + Ter Braak is de winnaar van de VVP Advies Award 2022, de jaarlijkse prijs van vvp voor het meest klantgerichte...

Florius krijgt weer maximaal aantal sterren van MoneyView

Florius krijgt weer maximaal aantal sterren van MoneyView

Florius heeft voor het vijfde jaar op rij de maximale score van MoneyView gekregen voor haar Profijt twaalf Hypotheek. Dit product scoort ook nu weer voor alle drie...

Finale VVP Advies Award 2022 in beeld

Finale VVP Advies Award 2022 in beeld

Bekijk de beeldimpressie van Jeffrey Korte van de zinderende finale van de VVP Advies Award 2022 in de belevingsstudio’s van First Impression in Tilburg. [object...

Jähnig + Ter Braak wint VVP Advies Award 2022

Jähnig + Ter Braak wint VVP Advies Award 2022

Jähnig + Ter Braak is de winnaar van de Advies Award 2022, de jaarlijkse prijs van VVP voor het meest klantgerichte advieskantoor. “Wij bouwen met onze...

Bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2022 wint!

Bepaal vanmiddag wie de VVP Advies Award 2022 wint!

Woon vanmiddag de spectaculaire, korte live-uitzending van de finale van de VVP Advies Award 2022 bij en bepaal wie zich het meest klantgerichte advieskantoor...

Halve finale Advies Award 2022 in beeld…

Halve finale Advies Award 2022 in beeld…

De drie finalisten van de Advies Award 2022 zijn bekend. Van de spannende halve finale, die 7 september werd gehouden, heeft Jeffrey Korte een korte sfeerimpressie...

Expat Mortgages, Jähnig + Ter Braak en L&B Adviesgroep finalisten Advies Award 2022

Expat Mortgages, Jähnig + Ter Braak en L&B Adviesgroep finalisten Advies Award 2022

“Expat Mortgages, Jähnig + Ter Braak en L&B Adviesgroep zijn de finalisten van de VVP Advies Award 2022. Deze kantoren, die net als de andere drie...

Halve finalisten Advies Award 2022 aan het woord

Halve finalisten Advies Award 2022 aan het woord

De zes halve finalisten van de VVP Advies Award 2022 hebben afgelopen woensdag hun pitch gehouden voor de jury van de Advies Award 2022. De zes halve finalisten...

Florius breidt aanbod voor 55-plussers uit

Florius breidt aanbod voor 55-plussers uit

Florius financiert voortaan ook kangoeroe- en mantelzorgwoningen. Daarnaast introduceert Florius een nieuwe online omgeving om 55-plussers te stimuleren om aan de...