Ouderen nemen nauwelijks actie om volgende woonstap te realiseren

Karin Polman 2020 (deze svp gebruiken!!!)

Het merendeel van de 55-plussers heeft weleens nagedacht over een woning waarin ze willen wonen, ook als ze ouder worden (53 procent). Toch heeft meer dan de helft van deze groep (56 procdent) geen actie ondernomen om de volgende woonstap te realiseren. Dit blijkt uit onderzoek dat Florius door PanelWizard liet uitvoeren onder bijna 1.100 55-plussers.

Voor 20 procent van de 55-plussers die al hebben nagedacht over hun volgende woonstap was het bereiken van een bepaalde leeftijd de aanleiding. Voor 19 procent was dat de eigen gezondheid of die van de partner óf het plan nu alvast levensloopbestendig te gaan wonen, zodat men later niet meer hoeft te verhuizen.

“Dat laatste is een goed idee”, aldus Karin Polman, directeur van Florius. “Als je niet wacht totdat je móet verhuizen, heb je vaak meer te kiezen. Het aanbod is beperkt en het realiseren van sommige woonplannen – zoals wonen in een complex voor gelijkgestemden – kan veel tijd in beslag nemen. Bovendien is plannen maken voor de toekomst ook gewoon leuk!”

Gevraagd naar hun woonwensen voor de toekomst, geven 55-plussers aan nog weleens een stap naar een andere omgeving te willen maken. Bijvoorbeeld naar een groene omgeving, met de natuur, de kust of het bos om de hoek (14 procent). Of dichter bij de (klein)kinderen (11 procent). Anderen zoeken het nog verder van huis: 7 procent zou wel een vakantiehuis willen en eenzelfde percentage ziet zichzelf nog weleens verhuizen naar het buitenland.

Meer dan de helft (56 procent) van de 55-plussers die weleens nadenkt over een volgende woonstap, heeft nog geen concrete stappen gezet om deze te realiseren. Ze geven aan dat zij graag in hun vertrouwde omgeving willen blijven wonen (36 procent) en/of graag de eigen tuin/buitenruimte willen behouden (31 procent). Sommigen voelen zich nog te jong om tot actie over te gaan (24 procent). Ook het willen behouden van privacy (14 procent) en vrijheid (17 procent) speelt een rol.

“Bij veel nieuwe woonvormen woon je zelfstandig, maar wel in de buurt van anderen”, vertelt Polman. “Denk bijvoorbeeld aan een hofje of een kangoeroewoning. Voor de gezelligheid én voor een oogje in het zeil, mocht dat ooit nodig zijn. Zeker met alle nieuwe woonvormen is bezig zijn met je volgende woonplan leuk en allesbehalve saai.”

Reactie toevoegen

 

Reacties

Fred van den Broek - Van den Broek Hypotheken & Assurantiën BV 20 januari 2023

Leuk bedacht allemaal, maar de overheid en de projectontwikkelaars hebben al jaren zitten slapen of alleen maar naar de opbrengstenkant gekeken. Ouderen willen best verhuizen, maar vertrekken uit je sociale omgeving is niet voor iedereen vanzelfsprekend. En een kangoeroewoning kan alleen als je kinderen hebt. Ben je (on)gewild kinderloos dan lukt dat zeker niet. En een appartement is ook niet voor iedereen de eerste optie. Een optie zoals 'ons dorp' in Auckland NZ waar men in een eigen vrijstaand huisje samen woont met mede-senioren een Carecenter is en een winkeltje voor de dagelijkse zaken kent men hier nog veel te weinig.

Zekerheuts trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Zekerheuts trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Medewerkers van Zekerheuts tonen trots de poster van  de VVP Advies Award 2024, nadat het kantoor is genomineerd in de categorie Zakelijk Advies. Johan van...

Advies met M.I.N.T. voor tweede keer genomineerd voor VVP Advies Award

Advies met M.I.N.T. voor tweede keer genomineerd voor VVP Advies Award

Advies met M.I.N.T. is voor de tweede keer genomineerd voor de VVP Advies Award in de categorie Hypotheek Advies. "Weet je nog dat Advies met M.I.N.T. in 2022 genomineerd...

Van der Doelen trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Van der Doelen trots op nominatie VVP Advies Award 2024

Trots. Dat is Ruud van der Doelen van Van der Doelen, genomineerd in de categorie Particulier Advies. Het kantoor telt in totaal vijftien medewerkers en heeft...

Nominatie 123Advies voor Advies Award enthousiast ontvangen

Nominatie 123Advies voor Advies Award enthousiast ontvangen

Feest bij 123Advies. Het team van 123Advies, in totaal bestaande uit zes hypotheekadviseurs, acht assistent hypotheekadviseurs en één verzekeringsadviseur,...

Parkstad Adviesgroep blij met nominatie VVP Advies Award 2024

Parkstad Adviesgroep blij met nominatie VVP Advies Award 2024

"Super blij dat we zijn uitgeroepen tot een van de beste advieskantoren van Nederland”, aldus Kim Cremers van Parkstad Adviesgroep. Dit adviesbedrijf is...

DuGardijn zet Advies Award in op stagemarkt Hogeschool

DuGardijn zet Advies Award in op stagemarkt Hogeschool

"Twee van onze collega's hebben de raamposter ingelijst meegenomen naar de stagemarkt van Hogeschool Saxion in Enschede", aldus Rowan du Gardijn van duGardijn,...

PensioenVizier trots op nominatie VVP Advies Award 2024

PensioenVizier trots op nominatie VVP Advies Award 2024

“We zijn ontzettend blij en voelen ons vereerd dat wij genomineerd zijn voor de VVP Advies Award 2024 in de categorie Pensioen. Het bedrijf is de afgelopen...

Dit zijn de 17 genomineerden voor de VVP Advies Award 2024

Dit zijn de 17 genomineerden voor de VVP Advies Award 2024

De jury van de VVP Advies Award 2024 heeft de namen bekend gemaakt van de meest klantgerichte advieskantoren van Nederland in de categorieën Particulier Advies,...

Florius van start met brondatacoach

Florius van start met brondatacoach

Florius is gestart met een brondatacoach die hypotheekadviseurs ondersteunt bij het gebruik van brondata voor een snellere verwerking van hypotheekaanvragen.Dit...

Special Duurzaam Advies VVP en INSVER: winst in alle opzichten

Special Duurzaam Advies VVP en INSVER: winst in alle opzichten

Duurzaamheid is een onderdeel van modern ondernemerschap. Iedere adviseur zal actie moeten ondernemen. Aldus Kees Dullemond (INSVER) in de special Duurzaam Advies...