Poliswijzer verwacht grotere verschillen in zorgpremies

zorg

Bij de grotere zorgverzekeraars zal de gemiddelde premiestijging zo'n 10 euro  per maand bedragen. Basisverzekeringen zullen gemiddeld met 7 euro per maand stijgen. Aldus een trendanalyse van Poliswijzer.nl.,

Het kabinet komt elk jaar op Prinsjesdag met een eerste officiële premie indicatie. Aan de hand van deze premievoorspelling heeft Poliswijzer.nl vanaf 2016 uitgerekend in welke mate zorgverzekeraars elk jaar meegaan in deze voorspelling. De jaarlijkse afwijking is vervolgens gebruikt om de zorgpremies voor 2023 te voorspellen. Het is de verwachting dat de premies van de voordeligste basisverzekeringen gemiddeld met bijna 7 euro per maand stijgen. Dat is minder dan het kabinet voorspelt maar wel aanzienlijk meer dan de laatste jaren. De grotere zorgverzekeraars zullen meegaan met de aangekondigde verhoging van het kabinet. De scherper geprijsde naturapolissen blijven naar verwachting enkele euro’s onder de voorspelde 10 euro.

De afgelopen jaren waren de zorgpremies makkelijker te voorspellen en vast te stellen. Vooral het effect van covid-19 leek een onduidelijke variabele. De voorspelling van 2023 hangt echter van veel meer onzekerheden af. Zo is bijvoorbeeld de inflatie al maanden ongekend hoog vergeleken met de laatste jaren. Het is de vraag of het kabinet bij de vaststelling van de verwachte 10 euro premieverhoging genoeg rekening heeft gehouden met deze ontwikkeling. Ook zijn op de beurzen harde klappen gevallen wat een weerslag kan hebben op de reserves die zorgverzekeraars kunnen inzetten om de stijging in zorgpremie te beperken.

En wat gaan zorgverzekeraars doen met het verbod op het geven van collectiviteitskorting op de basisverzekering?  Wordt dit gebruikt om de stijgende premies van de eigen basisverzekeringen te dempen of wordt hiermee extra korting gegeven op de aanvullende verzekeringen? Tot slot wijzigt per 1 januari 2023 de risicoverevening voor zorgverzekeraars met de invoering van een bandbreedteregeling.

Reactie toevoegen

 
Meer over
"Zorgverzekeringslasten stijgen het hardst voor meest zorgbehoevenden"

"Zorgverzekeringslasten stijgen het hardst voor meest zorgbehoevenden"

De stijging van de premie van de zorgverzekering in combinatie met de daling van de zorgtoeslag raakt vooral de meest zorgbehoevenden hard. Aldus Poliswijzer, dat...

Reisverzekeraars weinig oog voor mantelzorgers

Reisverzekeraars weinig oog voor mantelzorgers

"Bijna de helft van de reisverzekeringen keert niet uit als een mantelzorger zijn of haar vakantie moet annuleren om dringende zorg te verlenen", aldus Poliswijzer.nl,...

Zorgtoeslag in 2024 niet meer voldoende om basisverzekering mee te betalen

Zorgtoeslag in 2024 niet meer voldoende om basisverzekering mee te betalen

Dit jaar was het voor groepen met een lager inkomen nog mogelijk om met de goedkoopste zorgpolis van 125 euro per maand, maandelijks 29 euro van de zorgtoeslag over...

Poliswijzer.nl: autoverzekering voor 18-jarige onbetaalbaar

Poliswijzer.nl: autoverzekering voor 18-jarige onbetaalbaar

In grote steden is voor 18-jarigen een autoverzekering onbetaalbaar geworden.  De premie voor de minimale en verplichte WA-autoverzekering bedraagt in een stad...

Poliswijzer.nl: lage tandartskosten verzekeren is niet voordelig

Poliswijzer.nl: lage tandartskosten verzekeren is niet voordelig

Als je een goed gebit hebt is een tandartsverzekering vaak niet nodig. Verwacht je hogere tandartskosten en betaal over je het gehele jaar rond de 500 euro, ook...

Overstappers schrappen massaal de aanvullende verzekeringen

Overstappers schrappen massaal de aanvullende verzekeringen

Overstappers schrappen dit jaar massaal hun aanvullende- en of tandverzekering en verhogen hun eigen risico. Het aantal overstappers dat dit jaar voor een aanvullende-...

Woningbezitters niet op de hoogte van verzekeringsdekking zonnepanelen

Woningbezitters niet op de hoogte van verzekeringsdekking zonnepanelen

Eén op drie woningbezitters weet niet of hun zonnepanelen zijn verzekerd, zo blijkt uit onderzoek van Poliswijzer.nl en Gaslicht.com (beide onderdeel van...

Poliswijzer.nl: coronaproof filter in vergelijking reisverzekering

Poliswijzer.nl: coronaproof filter in vergelijking reisverzekering

Poliswijzer.nl heeft aan zijn vergelijking van reisverzekeringen een  'coronaproof filter' toegevoegd. De vergelijker: "De dekking tussen verzekeraars verschilt...