Univé sluit zich aan bij Nederlandse Schuldhulproute

Robert de Ruiter

Univé heeft zich aangesloten bij de Nederlandse Schulphulproute (NSR). Met de samenwerking wil de coöperatie leden met geldzorgen zo vroeg mogelijk passende hulp bieden om schulden te beperken of zelfs te voorkomen.

Op maandag 31 mei ontvingen commercieel directeur Robert de Ruiter en formulemanager Michelle Rienks van Univé in Zwolle directeur Martin Suithoff en strategisch adviseur Paul Bakker van de NSR om de samenwerking te beklinken. "Door de landelijke expertise van de NSR en de lokale betrokkenheid van Univé als coöperatie te combineren binnen één hulproute, leiden we samen steeds meer mensen naar een toekomst zonder schuldzorgen", aldus Bakker.

Volgens de NSR zijn de financiële problemen als gevolg van de coronacrisis voor huishoudens en ondernemers niet gering. Het aantal mensen dat al hulp zocht via de test op Geldfit.nl kwam in 2020 uit op meer dan 190.000, bijna een verviervoudiging van de 54.000 in het ‘normale’ jaar ervoor. Tot dusver staat het groeiend aantal hulpzoekenden dat de NSR in 2021 via het platform op weg hielp naar hulp bij geldzorgen op 170.000.

Vanwege schuldschaamte is het voor de NSR niet eenvoudig om dreigende schuldproblemen vroegtijdig te signaleren en mensen te activeren richting de hulp die ze nodig hebben.  "Van oudsher is Univé een coöperatie die op lokaal-regionaal niveau erg betrokken is. Haar relatie met haar leden geeft ingangen om kennis te nemen van hun persoonlijke situatie en waar nodig te wijzen op mogelijkheden die in een persoonlijk en passend hulpaanbod voorzien", zegt Bakker.

Robert de Ruiter (foto) bevestigt de noodzaak van samenwerking om schuldschaamte te doorbreken. "In persoonlijke gesprekken krijgen onze adviseurs een goed beeld van de situatie bij mensen thuis. We weten daardoor dat lokale ondernemers snakken naar hulp en dat behalve de financiële gevolgen ook de psychologische effecten van geldzorgen allerminst onderschat moeten worden’, aldus de commercieel directeur. ‘Door de samenwerking met de NSR bundelen we landelijke en lokale netwerken om mensen eerder in beeld te krijgen en persoonlijk en laagdrempelig te bereiken. Vanuit een vertrouwelijke adviseur-klant-relatie kunnen we hun situatie op waarde schatten en ze doorverwijzen naar de hulploketten binnen de NSR die voor hen relevant zijn. Zo voorkomen en beperken we financiële risico’s en werken we samen aan een toekomst zonder schuldzorgen."

Reactie toevoegen

 
Meer over
ZLM hoogste Net Promoter Score autoverzekeraars

ZLM hoogste Net Promoter Score autoverzekeraars

Nederlandse autoverzekeraars scoren gemiddeld een NPS (Net Promoter Score) van +58. ZLM krijgt de hoogste NPS (+96). Jongeren zijn het meest kritisch en geven een...

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (3): Ron Bavelaar

NFF podcastserie Financiële dienstverleners in transitietijd (3): Ron Bavelaar

Ron Bavelaar, voorzitter Raad van Bestuur Univé, staat centraal in de derde aflevering van de podcastserie ‘De rol van financiële dienstverleners...

Annette Veenstra en Fred Dukel in RvT NSR

Annette Veenstra en Fred Dukel in RvT NSR

Stichting Nederlandse Schuldhulproute (NSR) heeft Annette Veenstra en Fred Dukel benoemd tot leden van de Raad van Toezicht. Veenstra is directeur dienstverlening...

Univé 65 miljoen in het rood

Univé 65 miljoen in het rood

Coöperatie Univé heeft het jaar 2022 afgesloten met een nettoverlies van 65 miljoen euro. Tegenvallende (niet-gerealiseerde) beleggingsresultaten door...

Univé: zonder winstoogmerk naar meer positieve impact

Univé: zonder winstoogmerk naar meer positieve impact

Coöperatie Univé zag in 2021 de nettowinst stijgen van 37 naar 60 miljoen euro.  De verdiende bruto premie steeg met 26 miljoen euro naar 549 miljoen...

Recordaantal schademeldingen Dudley en Eunice

Recordaantal schademeldingen Dudley en Eunice

Het Verbond van Verzekeraars verwacht een recordaantal schademeldingen als gevolg van de stormen Dudley en Eunice. Eunice staat in de top-3 van zwaarste stormen...

Univé steunt studenten bij beperken en aflossen studieschuld

Univé steunt studenten bij beperken en aflossen studieschuld

Univé zet 'Toekomstgericht Studeren' in om studenten met een lening te helpen bij het beheersbaar houden en aflossen van hun studieschuld. Studenten kunnen...

Ron Steenkuijl benoemd tot RvT Nederlandse Schuldhulproute

Ron Steenkuijl benoemd tot RvT Nederlandse Schuldhulproute

De Nederlandse Schuldhulproute (NSR) heeft Ron Steenkuijl (55) benoemd tot lid van de Raad van Toezicht. Steenkuijl stond mede aan de wieg van de oprichting van...

Pilot Duurzame Zekerheid Univé krijgt vervolg

Pilot Duurzame Zekerheid Univé krijgt vervolg

“Samen willen we eind 2022 minstens 500 bedrijfspanden hebben omgevormd van een asbestprobleem naar een energieleverende locatie die in de toekomst zo’n...

SEAT-rijders vaakst in de fout

SEAT-rijders vaakst in de fout

Bestuurders van een SEAT veroorzaakten de afgelopen twee jaar de meeste aanrijdingen. Dat blijkt uit onderzoek van eigen claimcijfers door Univé. De coöperatie...