We kunnen beter! centraal in New Financial Magazine

NFM winter 2020 coverbeeld

Het thema van de wintereditie 2020 ‘We kunnen beter!’ is ontleend aan het essay ‘We Can Do Better Than This’ van Charles Eisenstein. Hij pleit ervoor om vaker WAIT toe te passen in onze (online) gesprekken. WAIT staat voor: Why Am I Talking? Door stil te zijn, kun je een betere verbinding met jezelf en met anderen maken. Door stil te zijn, weet je welke stem zich in je wil roeren en of het de stem is die daadwerkelijk het leven dient en bijdraagt aan meer liefde, waarheid en heelheid. Het is een voorrecht om Charles Eisenstein in de wintereditie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum, in een exclusief interview aan het woord te laten.

 

Eisenstein (filosoof, spreker en de auteur) behoort op het gebied van duurzaamheid en systeeminnovatie tot ’s werelds meest gerespecteerde thought leaders. Over de onvervulde potentie in de financiële sector zegt hij onder meer: “Als je je realiseert dat je in een ingewikkelde situatie zit, kan er inspiratie komen om het anders te gaan doen. Stapje voor stapje. Als je bijvoorbeeld financieel adviseur bent, loop je wellicht tegen een project aan dat financiering behoeft en dat je diep in je hart raakt. Probleem is echter dat het financieel rendement van de investering vanuit het marktconforme denken te laag is. Jij ziet echter een return in menselijkheid, dierenwelzijn, natuur, in sociale aspecten of op een ander betekenisvol vlak. Wellicht heb je een cliënt die, evenals jij, ook wordt geraakt door dat project. Zo breng je mensen met gelijke wensen bij elkaar. Het zou een voorbeeld kunnen zijn van een eerste voorzichtige stap. Vervolgens verandert je leven langzaam, je werk, en soms ook de relaties om je heen. Langzaam kom je tot de ontdekking dat niet ‘schaarste’, maar juist ‘overvloed’ de essentie van het leven is. Zo is het je niet geleerd in de economie-boeken, maar nu kijk je naar buiten en hoor je de vogels zingen. Die zingen niet om geld te verdienen of om beter te zingen dan andere vogels. Ze zingen omdat ze leven. Welk lied zing jij als je voluit leeft?”

 

Ivo Valkenburg en Willem Vreeswijk spraken ook een uur online met Charles Eisenstein. Op het kersverse YouTube kanaal van het New Financial Forum is de video te bekijken. Daar tref je verder de visies van een aantal prominente financieel dienstverleners over de lessen van corona.

 

De wintereditie van het New Financial Forum is een lichtpunt in deze tijden. Het biedt volop positieve vooruitzichten en inzichten. Lees bijvoorbeeld het interview 'Er is altijd een oplossing' met actuaris Amba Zeggen (Risk & Governance), het essay van investeerder en financieel activist Eline Hesse (over duurzaam investeren na corona), het krachtige betoog van Kaj Morel over betekenisvol ondernemen, het interview met welzijnseconoom Katherine Trebeck over de Nederlandse financiële sector als mogelijke aanjager van de welzijnseconomie, de visie van Diana Zandbergen op de waarden binnen de financiële wereld en het virtuele rondetafelgesprek over de lessen van corona met directie en young professionals

van Allianz en Nationale-Nederlanden.

 

Dit en nog veel meer inspiratie en best practices in de wintereditie van het New Financial Magazine.

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
De klant als huisbankier

De klant als huisbankier

(Ivo Valkenburg in VVP Special Duurzaam Adviseren 2021) Het MKB is steeds vaker aangewezen op alternatieve financieringsvormen. In dit artikel vier praktijkvoorbeelden...

Paralympiër Rolf Schrama: mijn ego was te groot voor mijn lichaam

Paralympiër Rolf Schrama: mijn ego was te groot voor mijn lichaam

“Allemaal hebben we een stemmetje in ons dat zegt dat we heel hard moeten werken om ergens bij te mogen horen. Hoe meer mensen dit loslaten en hun eigen...

Abbringh: zeven lessen voor het bouwen van een purposeorganisatie

Abbringh: zeven lessen voor het bouwen van een purposeorganisatie

"Waarom is het belangrijk dat we organisaties bouwen die bestand zijn tegen destructieve krachten? Net als veel andere mensen maak ik me in toenemende mate zorgen...

Willem Schramade: sturing op brede waarde is mogelijk en noodzakelijk

Willem Schramade: sturing op brede waarde is mogelijk en noodzakelijk

"Het realiseren van een beter systeem is vooral een gedragsuitdaging. En om dingen te veranderen moet je aansluiten op de mainstream, op de methoden en het taalgebruik...

Tom van der Lubbe: leef en werk volgens je principes

Tom van der Lubbe: leef en werk volgens je principes

“Wie niet volgens zijn principes leeft, heeft er geen. Voor mijzelf zijn dat oprechtheid, rechtvaardigheid en verantwoordelijkheid. Daar past uiteraard onze...

Purpose in praktijk in New Financial Magazine

Purpose in praktijk in New Financial Magazine

Purpose in praktijk. Dat is het thema van de herfsteditie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum. Een themanummer boordevol...

Bary: "Corona beleven we, klimaatverandering niet"

Bary: "Corona beleven we, klimaatverandering niet"

'Corona beleven we, klimaatverandering niet' Dat is de titel van het nieuwe blog van Ewald Bary van Lindenhaeghe op het New Financial Forum. "Je gaat het pas zien...

Allianz Benelux ziet winst dalen en premie-inkomen stijgen

Allianz Benelux ziet winst dalen en premie-inkomen stijgen

Allianz Benelux zag in het eerste halfjaar van 2021 het netto resultaat dalen van 97,7 naar 37 miljoen euro. De winst in het levenbedrijf daalde van 45 naar 17,9...

NN Group neemt 70 procent meerderheidsbelang in Heinenoord

NN Group neemt 70 procent meerderheidsbelang in Heinenoord

NN Group heeft een 70%-belang genomen in verzekeringsmakelaar en serviceprovider Heinenoord. NN betaalt voor het meerderheidsbelang 176 miljoen euro en herfinanciert...

Van de Mortel winnaar Advies Award provincie Limburg

Van de Mortel winnaar Advies Award provincie Limburg

Van de Mortel Assurantie Advies is de winnaar geworden van de Advies Award in de provincie Limburg. Bart van der Sterren nam de award in ontvangst uit handen van...