We kunnen beter! centraal in New Financial Magazine

NFM winter 2020 coverbeeld

Het thema van de wintereditie 2020 ‘We kunnen beter!’ is ontleend aan het essay ‘We Can Do Better Than This’ van Charles Eisenstein. Hij pleit ervoor om vaker WAIT toe te passen in onze (online) gesprekken. WAIT staat voor: Why Am I Talking? Door stil te zijn, kun je een betere verbinding met jezelf en met anderen maken. Door stil te zijn, weet je welke stem zich in je wil roeren en of het de stem is die daadwerkelijk het leven dient en bijdraagt aan meer liefde, waarheid en heelheid. Het is een voorrecht om Charles Eisenstein in de wintereditie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum, in een exclusief interview aan het woord te laten.

 

Eisenstein (filosoof, spreker en de auteur) behoort op het gebied van duurzaamheid en systeeminnovatie tot ’s werelds meest gerespecteerde thought leaders. Over de onvervulde potentie in de financiële sector zegt hij onder meer: “Als je je realiseert dat je in een ingewikkelde situatie zit, kan er inspiratie komen om het anders te gaan doen. Stapje voor stapje. Als je bijvoorbeeld financieel adviseur bent, loop je wellicht tegen een project aan dat financiering behoeft en dat je diep in je hart raakt. Probleem is echter dat het financieel rendement van de investering vanuit het marktconforme denken te laag is. Jij ziet echter een return in menselijkheid, dierenwelzijn, natuur, in sociale aspecten of op een ander betekenisvol vlak. Wellicht heb je een cliënt die, evenals jij, ook wordt geraakt door dat project. Zo breng je mensen met gelijke wensen bij elkaar. Het zou een voorbeeld kunnen zijn van een eerste voorzichtige stap. Vervolgens verandert je leven langzaam, je werk, en soms ook de relaties om je heen. Langzaam kom je tot de ontdekking dat niet ‘schaarste’, maar juist ‘overvloed’ de essentie van het leven is. Zo is het je niet geleerd in de economie-boeken, maar nu kijk je naar buiten en hoor je de vogels zingen. Die zingen niet om geld te verdienen of om beter te zingen dan andere vogels. Ze zingen omdat ze leven. Welk lied zing jij als je voluit leeft?”

 

Ivo Valkenburg en Willem Vreeswijk spraken ook een uur online met Charles Eisenstein. Op het kersverse YouTube kanaal van het New Financial Forum is de video te bekijken. Daar tref je verder de visies van een aantal prominente financieel dienstverleners over de lessen van corona.

 

De wintereditie van het New Financial Forum is een lichtpunt in deze tijden. Het biedt volop positieve vooruitzichten en inzichten. Lees bijvoorbeeld het interview 'Er is altijd een oplossing' met actuaris Amba Zeggen (Risk & Governance), het essay van investeerder en financieel activist Eline Hesse (over duurzaam investeren na corona), het krachtige betoog van Kaj Morel over betekenisvol ondernemen, het interview met welzijnseconoom Katherine Trebeck over de Nederlandse financiële sector als mogelijke aanjager van de welzijnseconomie, de visie van Diana Zandbergen op de waarden binnen de financiële wereld en het virtuele rondetafelgesprek over de lessen van corona met directie en young professionals

van Allianz en Nationale-Nederlanden.

 

Dit en nog veel meer inspiratie en best practices in de wintereditie van het New Financial Magazine.

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Medewerkers: last of zegen?

Medewerkers: last of zegen?

"Is het tekort aan mensen het probleem of is er een dieperliggend probleem? Ik denk het laatste", aldus adviseur Maurice Van Den Hemel van Gewoon lekker leven in...

Een verzekering als kanskaart: “Meestal pakt het goed uit hoor”

Een verzekering als kanskaart: “Meestal pakt het goed uit hoor”

"Het bieden van zekerheid is de kern van verzekeren. De enige vraag is of we als branche in staat zijn om de klant die zekerheid te laten ervaren", aldus Roy van...

TAF, Scildon, a.s.r. en NN winnaars vernieuwd Adfiz Prestatie Onderzoek

TAF, Scildon, a.s.r. en NN winnaars vernieuwd Adfiz Prestatie Onderzoek

TAF (Maatwerk ORV), Scildon (Huurverzekering), a.s.r. ( Platform Duurzaam Wonen), Nationale-Nederlanden (Dekking voor opruimen zonnepaneeldeeltjes) zijn de winnaars...

Nieuwe Raad van Toezicht New Financial Forum

Nieuwe Raad van Toezicht New Financial Forum

De stichting New Financial Forum heeft per 1 januari 2023 een nieuwe Raad van Toezicht. Mark Boskamp (Dukers & Baelemans) is benoemd tot voorzitter, Dick-Jan...

NN verlengt partnership met vier culturele instellingen

NN verlengt partnership met vier culturele instellingen

Nationale-Nederlanden (NN) verlengt het partnership met vier culturele instellingen, namelijk:  het Nederlands Fotomuseum, Kunstmuseum Den Haag, Kunsthal Rotterdam...

Nadine van der Meulen nieuwe CFO NN Bank

Nadine van der Meulen nieuwe CFO NN Bank

Nadine van der Meulen wordt per 1 februari 2023 benoemd tot CFO Nationale-Nederlanden Bank. Zij volgt Kees van Kalveen op, die op 1 januari Nationale-Nederlanden...

Alan McSmith: transformatie in de wildernis

Alan McSmith: transformatie in de wildernis

"Al meer dan drie decennia werk ik als professionele wildernis- en natuurgids. Ik heb het voorrecht door uitzonderlijk mooie omgevingen te trekken en prachtige mensen...

Waarom ik een jaar lang niks nieuws ga kopen...

Waarom ik een jaar lang niks nieuws ga kopen...

"Zowel voor ons mentale welzijn als voor het welzijn van de Aarde is consuminderen misschien wel het beste wat we kunnen doen. Daarom ben ik de uitdaging aangegaan:...

Naar een deugdelijke financiële sector

Naar een deugdelijke financiële sector

"Een betere financiële sector bereik je sneller met deugden dan met regels.  Toch wordt na iedere misstand de regelgeving aangescherpt, zonder dat er iets...

Carla Muters (NHG): vrouw aan de top

Carla Muters (NHG): vrouw aan de top

"Sinds een jaar nu mag ik me topvrouw van NHG noemen. Dat is een eer en bovendien een uiterst interessante en afwisselende job", aldus Carla Muters, voorzitter van...