We kunnen beter! centraal in New Financial Magazine

NFM winter 2020 coverbeeld

Het thema van de wintereditie 2020 ‘We kunnen beter!’ is ontleend aan het essay ‘We Can Do Better Than This’ van Charles Eisenstein. Hij pleit ervoor om vaker WAIT toe te passen in onze (online) gesprekken. WAIT staat voor: Why Am I Talking? Door stil te zijn, kun je een betere verbinding met jezelf en met anderen maken. Door stil te zijn, weet je welke stem zich in je wil roeren en of het de stem is die daadwerkelijk het leven dient en bijdraagt aan meer liefde, waarheid en heelheid. Het is een voorrecht om Charles Eisenstein in de wintereditie van het New Financial Magazine, een uitgave van de stichting New Financial Forum, in een exclusief interview aan het woord te laten.

 

Eisenstein (filosoof, spreker en de auteur) behoort op het gebied van duurzaamheid en systeeminnovatie tot ’s werelds meest gerespecteerde thought leaders. Over de onvervulde potentie in de financiële sector zegt hij onder meer: “Als je je realiseert dat je in een ingewikkelde situatie zit, kan er inspiratie komen om het anders te gaan doen. Stapje voor stapje. Als je bijvoorbeeld financieel adviseur bent, loop je wellicht tegen een project aan dat financiering behoeft en dat je diep in je hart raakt. Probleem is echter dat het financieel rendement van de investering vanuit het marktconforme denken te laag is. Jij ziet echter een return in menselijkheid, dierenwelzijn, natuur, in sociale aspecten of op een ander betekenisvol vlak. Wellicht heb je een cliënt die, evenals jij, ook wordt geraakt door dat project. Zo breng je mensen met gelijke wensen bij elkaar. Het zou een voorbeeld kunnen zijn van een eerste voorzichtige stap. Vervolgens verandert je leven langzaam, je werk, en soms ook de relaties om je heen. Langzaam kom je tot de ontdekking dat niet ‘schaarste’, maar juist ‘overvloed’ de essentie van het leven is. Zo is het je niet geleerd in de economie-boeken, maar nu kijk je naar buiten en hoor je de vogels zingen. Die zingen niet om geld te verdienen of om beter te zingen dan andere vogels. Ze zingen omdat ze leven. Welk lied zing jij als je voluit leeft?”

 

Ivo Valkenburg en Willem Vreeswijk spraken ook een uur online met Charles Eisenstein. Op het kersverse YouTube kanaal van het New Financial Forum is de video te bekijken. Daar tref je verder de visies van een aantal prominente financieel dienstverleners over de lessen van corona.

 

De wintereditie van het New Financial Forum is een lichtpunt in deze tijden. Het biedt volop positieve vooruitzichten en inzichten. Lees bijvoorbeeld het interview 'Er is altijd een oplossing' met actuaris Amba Zeggen (Risk & Governance), het essay van investeerder en financieel activist Eline Hesse (over duurzaam investeren na corona), het krachtige betoog van Kaj Morel over betekenisvol ondernemen, het interview met welzijnseconoom Katherine Trebeck over de Nederlandse financiële sector als mogelijke aanjager van de welzijnseconomie, de visie van Diana Zandbergen op de waarden binnen de financiële wereld en het virtuele rondetafelgesprek over de lessen van corona met directie en young professionals

van Allianz en Nationale-Nederlanden.

 

Dit en nog veel meer inspiratie en best practices in de wintereditie van het New Financial Magazine.

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Vanuit een solide basis naar gezamenlijke groei

Vanuit een solide basis naar gezamenlijke groei

De afgelopen jaren werkte Nationale-Nederlanden hard aan de toekomstbestendigheid van het volmachtkanaal. Zo rolde de verzekeraar een digitaal productassortiment...

Teruggang in Luxemburg remt omzetgroei Allianz Benelux Leven

Teruggang in Luxemburg remt omzetgroei Allianz Benelux Leven

Het levenbedrijf van Allianz Benelux kende vorig jaar in Nederland en België een omzetgroei, in Luxemburg was - mede door de effecten van corona – sprake...

Knibbe (NN): “Signaalfunctie adviseurs in coronacrisis van groot belang”

Knibbe (NN): “Signaalfunctie adviseurs in coronacrisis van groot belang”

“Adviseurs hebben een belangrijke signaalfunctie als het gaat om bedrijven die als gevolg van de coronacrisis in zwaar weer dreigen te komen. Op dit moment...

Sitske Mauritsz nieuwe NN-directeur Hypotheken & Consumptief Krediet

Sitske Mauritsz nieuwe NN-directeur Hypotheken & Consumptief Krediet

Sitske Mauritsz (54) wordt per 1 maart 2021 benoemd tot directeur Hypotheken & Consumptief Krediet bij Nationale-Nederlanden. Zij volgt hiermee Sueters op. Maarten...

Verander de wereld, begin een bedrijf

Verander de wereld, begin een bedrijf

Terwijl maatschappelijke problemen de pan uitrijzen en veel mensen in angst leven vanwege de onzekerheid rondom bijvoorbeeld klimaatverandering en de manier waarop...

Allianz neemt Rabo PGGM PPI over

Allianz neemt Rabo PGGM PPI over

Allianz heeft overeenstemming bereikt om Rabo PGGM PPI over te nemen. De overname moet nog worden goedgekeurd door de toezichthouders. Allianz en Rabo PGGM PPI...

Terugblik op The New Financial Way (6)

Terugblik op The New Financial Way (6)

"We hopen dat we jou met deze filmpjes inspireren en dat deze filmpjes jou aan het denken zetten over wat jij al bijdraagt aan jouw ideale wereld", aldus Indra Frishert...

Nederlandse financiële sector als aanjager van de welzijnseconomie

Nederlandse financiële sector als aanjager van de welzijnseconomie

“Het is fascinerend om overal in de financiële sector mensen en bedrijven te zien die praktisch bijdragen aan een welzijnseconomie. Fondsmanagers die...

Lessen uit corona: Carla Muters (NHG) in The New Financial Way (5)

Lessen uit corona: Carla Muters (NHG) in The New Financial Way (5)

“Elkaar helpen, juist in deze moeilijke tijden en bouwen aan een duurzame wereld, een wereld waar iedereen erop vooruit kan gaan. Juist deze zaken gaan hand...

Lessen uit corona: Pieter Lugtigheid (Aegon) in The New Financial Way (4)

Lessen uit corona: Pieter Lugtigheid (Aegon) in The New Financial Way (4)

“Flexibiliteit. Dat is de belangrijkste persoonlijke les van de coronacrisis. Je leert dat er van alles mogelijk is als sommige zaken niet meer mogen. We blijken...