De risico’s van de verkeerstuin

Esther Vuijsters nieuw 2018 200

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Menig kantoorvloer heeft tegenwoordig de uitstraling van een ouderwetse verkeerstuin. U weet wel, zo’n rubbergranulaatvloertje met streepjes en pylonen, waar kinderen spelenderwijs de verkeersregels leren. Op onze locatie in Bilthoven is het niet anders: gele strepen markeren de looproute, gekleurde symbolen bewaken de afstand en zorgvuldig opgestapelde stoelen blokkeren de sluiproute.

Als ik richting een lokaal loop, verwacht ik half en half dat locatiemanager Maureen du Toit (met pet en fluitje) zal komen aanrijden op een te klein fietsje. Maar ze komt gewoon aanlopen. Zonder pet en fluitje maar met handgel en tissues. En met een uitgebreid schema, want ‘Operatie Anderhalvemeter’ is voor ons als opleider écht een logistieke uitdaging.

Toch heerst er een vrolijke, bijna uitgelaten stemming in Bilthoven. Want het mag dan allemaal ingewikkeld zijn, we kunnen weer trainen! En dat is wat wij als opleider toch het allerliefst doen. Er is weer reuring, er lopen weer mensen rond, er zijn weer trainers in huis. De kennis en vaardigheden hangen in de lucht en de PowerPoint bruist. We trappen vandaag af met Analyseren Jaarcijfers en PE Inkomen. De professionals die binnenkomen zeggen dingen als: ‘Wat fijn om weer eens een andere omgeving te zien’, en: ‘Zo’n training is echt een uitje nu.’ Iedereen is duidelijk blij met de afleiding. En de kleine groepen zijn een extra bonus.

Ik maak van de gelegenheid gebruik om de professionals wat vragen te stellen. Allemaal hebben ze er zin in en met de verkeerstuin heeft niemand moeite. Al die bordjes en die looproutes, we zijn het onderhand gewend. En de lunch smaakt evengoed wel, of de broodjes nou op een schaal liggen of allemaal in een apart zakje zitten. Maureen maakt er evengoed een feestje van.

Spookloper

Dat het toch wel ingewikkeld is, blijkt als de PE-professionals na de lunch teruglopen naar hun lokaal. Er loopt er een ‘tegen het verkeer in’. Een collega wijst hem erop maar krijgt nul op rekest: ‘Ik kom van rechts, ik heb voorrang’, roept de spookloper. En zo begint de trainingslocatie toch echt een beetje op een verkeerstuin te lijken.

Gelukkig verloopt de dag verder ordentelijk. Geen aanrijding, geen bekeuringen, iedereen is ‘heer/dame in het verkeer’ en er gebeuren geen ongelukken. Nou ja, geen ongelukken… Als ik uiteindelijk weer naar mijn bureau wil lopen, stap ik op een blauwe pijl en ga ik (met pijl en al) onderuit. ‘Corona is niet het enige gevaar, zo zie je maar’, mopper ik terwijl ik over mijn pijnlijke bil wrijf. ‘Maar je moet de bocht ook niet zo krap nemen’, wijst Maureen me terecht. Ze blaast op haar denkbeeldige fluitje. ‘Niet afsnijden in de verkeerstuin!’ roep ze, terwijl ze ‘wegfietst’ om een trainer te helpen een paar bureaus te verzetten.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

(Blog door Ewald Bary, algemeen directeur Lindenhaeghe) ‘Partners voor het leven’, is voor mij de zakelijk variant van ‘vrienden voor het leven’....

Van lockdown naar locked in

Van lockdown naar locked in

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens de coronacrisis en de bijbehorende lockdowns riepen we allemaal het hardst dat we hybride gingen werken en dat het...

Gewoon ergens beginnen

Gewoon ergens beginnen

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) 1 april: PE-periode afgesloten. Coronamaatregelen voorbij - alleen nog mondkapjes in het ziekenhuis volgens mij -, we...

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Afgelopen week moest ik regelmatig aan Road Runner denken. Road Runner, de snelle Loony Tunes renkoekoek die altijd alweer...

Met je tengels aan andermans pegels

Met je tengels aan andermans pegels

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Het einde van de PE-periode nadert en dat is aan alles te merken. Trainingen zitten vol, examenplekken gaan hard en de...

Zo willen we toch niet met elkaar omgaan?! (Blog Lindenhaeghe)

Zo willen we toch niet met elkaar omgaan?! (Blog Lindenhaeghe)

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Voor 2022 had ik een krachtige blog in gedachten. Iets dat zou inspelen op vertrouwen in de mensheid en al het goede om...

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens het in elkaar zetten van het Leen Bakker-bed en de Billy-boekenkast op de nieuwe kamer van Studerende Dochter,...

Stilstaan is achteruitgaan (blog Lindenhaeghe)

Stilstaan is achteruitgaan (blog Lindenhaeghe)

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Stilstaan is achteruitgaan. Sommige uitdrukkingen worden zó vaak gebruikt dat ze wel waar móeten zijn. Toch? Niet...

Gedeelde besluitvorming (blog Lindenhaeghe)

Gedeelde besluitvorming (blog Lindenhaeghe)

(Blog Lindenhaeghe door Esther Vuijsters) Onlangs las ik een artikel over ‘gedeelde besluitvorming’. Over hoe belangrijk het is om samen met de klant...

Verhalen, haakjes en bruggetjes (blog Lindenhaeghe)

Verhalen, haakjes en bruggetjes (blog Lindenhaeghe)

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) In het artikel Zo krijgt je bedrijf een ziel (onderdeel van Lindenhaeghe On Tour) zoomt Willem Vreeswijk in op het woord...