Zo willen we toch niet met elkaar omgaan?! (Blog Lindenhaeghe)

Esther Vuijsters 2021

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Voor 2022 had ik een krachtige blog in gedachten. Iets dat zou inspelen op vertrouwen in de mensheid en al het goede om ons heen. Mooie woorden en zinnen die sprankelend aan het denken zetten. Zoiets.

De eerste klap is immers een daalder waard. En aangezien u en ik weer een jaar tot elkaar veroordeeld zijn – lees: ik blog gewoon door voor VVP – leek dat me wel een goede kick off. De één duikt de zee in, de ander pakt de pen op.

Geen feestje

Maar ja, toen kwam de werkelijkheid aan de deur. 24.590 positieve tests, hoogste aantal sinds het begin van de meting. Niet echt een reden voor een feestje. Los van het feit dat we die feestjes komende tijd sowieso wel kunnen vergeten. En als ik eerlijk ben, was de jaarwisseling bij ons sowieso al geen feestje.

Dat zat zo: onze dochter verloor die dag een tas met kleding (van de bagagedrager van haar fiets gevallen) en hoewel we direct de route zijn teruggefietst, was de tas inmiddels verdwenen. Hij heeft er nog geen tien minuten gelegen, maar ja, er zat een dure trui in. Dochter in tranen, wij balen, afijn, de sfeer zat er goed in.

Medelijden

Gelukkig gingen we die avond naar vrienden. Daar was ook een vriend van een vriend en alles bij elkaar kon het net qua corona-aantallen. We zaten net gezellig aan de bubbels en oliebollen toen het gesprek op onze dochter en haar verloren tas kwam. Ik vertelde wat er was gebeurd en oogstte medelijden. Dat was fijn.

Sinterklaaspolis

Ik kreeg ook tips. De tas op de buurtapp zetten, bij verloren-en-gevonden aanmelden, nuttige zaken (die ik allemaal al had ondernomen, maar toch, het was lief) maar ook dubieuzere tips. Zo adviseerde ‘de vriend van’ om de verloren tas bij de verzekering op te geven. Dat dat niet heel zinvol was, gaf ik aan. Dat ik geen ‘Sinterklaaspolis’ had, dat dit niet gedekt was. Maar dat was helemaal geen probleem volgens de vriend. Want hij had wel wat tips om het wél onder de dekking te krijgen.

Domme pech

Afijn, u begrijpt. Het kwam die avond niet meer goed met mijn vertrouwen in de mensheid. De alcohol hielp wel (op een andere plek gaan zitten ook) maar ondanks de verder gezellige avond werd ik toch met een nare smaak in mijn mond wakker. Kennelijk is het nog steeds ‘done’ om jouw domme pech af te wentelen op een ander. En bij voorkeur op de verzekering ‘want die verdienen toch genoeg’ en ‘die premies stijgen altijd’. Ja, gek hè. Hoe zou dat toch komen?

Geen happy end

Inmiddels zijn we alweer een weekje verder. De verloren tas is niet teruggekomen, dus dit is geen verhaal met een happy end. Maar dat wil niet zeggen dat ik met dit verhaal niet alsnog kan inspelen op het vertrouwen van de mensheid. En hier een krachtige blog van maken.

Want laten we eerlijk zijn, zo willen we toch niet met elkaar omgaan? Je moet toch gewoon een keer iets kunnen verliezen zonder dat een ander het meteen meeneemt? En zonder dat we meteen maar vinden dat een ander daar dan voor moet opdraaien?

Goed voornemen, goed voorbeeld

Deel deze blog dus vooral; laat zien dat het anders kan én moet. Want echt, dit kunnen we beter en een goed voorbeeld geven is nodig. Bewustwording is het begin. Elkaar aan het denken zetten volgt. Dus laat dat goede voorbeeld ons goede voornemen zijn.

Ik wens u een heel mooi jaar.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Wet transparante en voorspelbare arbeidsvoorwaarden: we missen het spoorboekje

Wet transparante en voorspelbare arbeidsvoorwaarden: we missen het spoorboekje

Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe Augustus 2022 is nu al een bijzondere maand. Niet alleen is Mark Rutte officieel de langstzittende premier ooit, het is...

Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

(Blog door Ewald Bary, algemeen directeur Lindenhaeghe) ‘Partners voor het leven’, is voor mij de zakelijk variant van ‘vrienden voor het leven’....

“Word ook een lerende organisatie”

“Word ook een lerende organisatie”

“Het gaat bij het aanbieden van een opleidingspakket om twee dingen: dat er wat te kiezen valt én de manier waarop het gebracht wordt.” Aldus...

NLP daar kun je (als adviseur) wat mee!

NLP daar kun je (als adviseur) wat mee!

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Ik geloof niet in wonderen. En ik geloof ook niet dat je succes zomaar in een formule kunt gieten. De Golden Circle van...

Van lockdown naar locked in

Van lockdown naar locked in

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens de coronacrisis en de bijbehorende lockdowns riepen we allemaal het hardst dat we hybride gingen werken en dat het...

Gewoon ergens beginnen

Gewoon ergens beginnen

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) 1 april: PE-periode afgesloten. Coronamaatregelen voorbij - alleen nog mondkapjes in het ziekenhuis volgens mij -, we...

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Afgelopen week moest ik regelmatig aan Road Runner denken. Road Runner, de snelle Loony Tunes renkoekoek die altijd alweer...

Met je tengels aan andermans pegels

Met je tengels aan andermans pegels

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Het einde van de PE-periode nadert en dat is aan alles te merken. Trainingen zitten vol, examenplekken gaan hard en de...

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens het in elkaar zetten van het Leen Bakker-bed en de Billy-boekenkast op de nieuwe kamer van Studerende Dochter,...

Nee? Dan ben je dus niet duurzaam!

Nee? Dan ben je dus niet duurzaam!

(Door Esther Vuijsters van Lindenhaeghe in VVP Special Duurzaam Adviseren 2021) Zoals bij alles dat in de mode is, wil iedereen een (tarwe)graantje meepikken....