Passie voor het vak

Esther Vuijsters nieuw 2018

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe)

Natuurlijk gaan we bij Lindenhaeghe door het vuur als het om onze cursisten gaat. Of ze nou een PE-training van drie uur volgen of aanhaken bij een Opleiding tot Financieel Planner van dertien dagen. Zij staan bij ons altijd op nummer één.

Dat neemt niet weg dat we ook een speciaal plekje in ons hart hebben voor onze trainers: stuk voor stuk vakmensen die hun kennis willen delen om de wereld - soms letterlijk - een stukje beter te maken. Trainer Robin Kaas (Schuldhulpverlener) bijvoorbeeld, die nieuwe cursisten altijd meeneemt in zijn passie:

Robin: “Eén op de zeven gezinnen heeft wat we noemen ‘problematische’ schulden. Dat is veel. En het is echt geen probleem dat alleen aan de onderkant van de samenleving speelt. Schuldenproblematiek speelt in alle lagen van de bevolking. Dat maakt het vak heel boeiend en veelzijdig. De schuldhulpverlener is de spin het web binnen het schuldhulpverleningsproces. Hij is de verbinder tussen alle partijen: hulpvrager, de schuldeisers en de ondersteunende instanties. Je moet sterk in je schoenen staan en een olifantshuid hebben. Iedereen wil iets van je en je moet alle partijen tevreden houden. Dat valt niet altijd mee. Maar het maakt het vak ook bijzonder dynamisch. Als schuldhulpverlener is geen dag hetzelfde.”

En wat te denken van trainer Leo Brunt, wiens missie bestaat uit het helpen van mensen in situaties waar niet iedereen raad mee weet. Als Estate Planner ziet hij dagelijks welke problemen het niet-regelen van zaken vóór overlijden met zich meebrengt. Daar moet verandering in komen, meent Leo.

Leo: “Een jong stel kocht een woning en gingen samenwonen. Gelet op de kosten geen samenlevingscontract en testamenten want men ging per slot van rekening toch over een jaar trouwen… En toen overleed meneer.” Hij vervolgt: “De grootste fout die mensen maken, is dat ze denken dat ze nog alle tijd hebben om dingen te regelen. Het is net als met een echtscheiding: regel het als het nog goed gaat en nog kan. Anders ben je keihard te laat.”

Leo en Robin zijn vakbroeders die elk op hun eigen manier kennis willen overdragen. De professionals die zij opleiden kunnen er op hun beurt weer voor zorgen dat mensen problemen het hoofd kunnen bieden. Want waarom zou je jouw klant alleen helpen als het financieel goed gaat? Robin: “Je helpt de hulpvrager niet door zijn problemen op te lossen. Je moet hem begeleiden, coachen en motiveren om zelf zijn problemen op te lossen. Als je na 3 jaar een appje van de hulpvrager krijgt waarin hij schrijft “we did it!” omdat het intrinsieke doel bereikt is, dan is de glimlach niet meer van je gezicht te krijgen…”

Wil je kennismaken met (de passie van) deze trainers? Robin en Leo verzorgen beiden een workshop op 22 augustus bij Lindenhaeghe.

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

Innovatie? Zeker. Maar ook: behoud het goede

(Blog door Ewald Bary, algemeen directeur Lindenhaeghe) ‘Partners voor het leven’, is voor mij de zakelijk variant van ‘vrienden voor het leven’....

Van lockdown naar locked in

Van lockdown naar locked in

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens de coronacrisis en de bijbehorende lockdowns riepen we allemaal het hardst dat we hybride gingen werken en dat het...

Gewoon ergens beginnen

Gewoon ergens beginnen

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) 1 april: PE-periode afgesloten. Coronamaatregelen voorbij - alleen nog mondkapjes in het ziekenhuis volgens mij -, we...

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

Miep Miep Zoeffff: Road Runner vs Stap Sjezer

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Afgelopen week moest ik regelmatig aan Road Runner denken. Road Runner, de snelle Loony Tunes renkoekoek die altijd alweer...

Met je tengels aan andermans pegels

Met je tengels aan andermans pegels

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Het einde van de PE-periode nadert en dat is aan alles te merken. Trainingen zitten vol, examenplekken gaan hard en de...

Zo willen we toch niet met elkaar omgaan?! (Blog Lindenhaeghe)

Zo willen we toch niet met elkaar omgaan?! (Blog Lindenhaeghe)

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Voor 2022 had ik een krachtige blog in gedachten. Iets dat zou inspelen op vertrouwen in de mensheid en al het goede om...

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

Regel jij dat ff voor mij? (Blog Lindenhaeghe)

(Blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Tijdens het in elkaar zetten van het Leen Bakker-bed en de Billy-boekenkast op de nieuwe kamer van Studerende Dochter,...

Stilstaan is achteruitgaan (blog Lindenhaeghe)

Stilstaan is achteruitgaan (blog Lindenhaeghe)

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Stilstaan is achteruitgaan. Sommige uitdrukkingen worden zó vaak gebruikt dat ze wel waar móeten zijn. Toch? Niet...

Gedeelde besluitvorming (blog Lindenhaeghe)

Gedeelde besluitvorming (blog Lindenhaeghe)

(Blog Lindenhaeghe door Esther Vuijsters) Onlangs las ik een artikel over ‘gedeelde besluitvorming’. Over hoe belangrijk het is om samen met de klant...

Verhalen, haakjes en bruggetjes (blog Lindenhaeghe)

Verhalen, haakjes en bruggetjes (blog Lindenhaeghe)

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) In het artikel Zo krijgt je bedrijf een ziel (onderdeel van Lindenhaeghe On Tour) zoomt Willem Vreeswijk in op het woord...