Passie voor het vak

Esther Vuijsters nieuw 2018

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe)

Natuurlijk gaan we bij Lindenhaeghe door het vuur als het om onze cursisten gaat. Of ze nou een PE-training van drie uur volgen of aanhaken bij een Opleiding tot Financieel Planner van dertien dagen. Zij staan bij ons altijd op nummer één.

Dat neemt niet weg dat we ook een speciaal plekje in ons hart hebben voor onze trainers: stuk voor stuk vakmensen die hun kennis willen delen om de wereld - soms letterlijk - een stukje beter te maken. Trainer Robin Kaas (Schuldhulpverlener) bijvoorbeeld, die nieuwe cursisten altijd meeneemt in zijn passie:

Robin: “Eén op de zeven gezinnen heeft wat we noemen ‘problematische’ schulden. Dat is veel. En het is echt geen probleem dat alleen aan de onderkant van de samenleving speelt. Schuldenproblematiek speelt in alle lagen van de bevolking. Dat maakt het vak heel boeiend en veelzijdig. De schuldhulpverlener is de spin het web binnen het schuldhulpverleningsproces. Hij is de verbinder tussen alle partijen: hulpvrager, de schuldeisers en de ondersteunende instanties. Je moet sterk in je schoenen staan en een olifantshuid hebben. Iedereen wil iets van je en je moet alle partijen tevreden houden. Dat valt niet altijd mee. Maar het maakt het vak ook bijzonder dynamisch. Als schuldhulpverlener is geen dag hetzelfde.”

En wat te denken van trainer Leo Brunt, wiens missie bestaat uit het helpen van mensen in situaties waar niet iedereen raad mee weet. Als Estate Planner ziet hij dagelijks welke problemen het niet-regelen van zaken vóór overlijden met zich meebrengt. Daar moet verandering in komen, meent Leo.

Leo: “Een jong stel kocht een woning en gingen samenwonen. Gelet op de kosten geen samenlevingscontract en testamenten want men ging per slot van rekening toch over een jaar trouwen… En toen overleed meneer.” Hij vervolgt: “De grootste fout die mensen maken, is dat ze denken dat ze nog alle tijd hebben om dingen te regelen. Het is net als met een echtscheiding: regel het als het nog goed gaat en nog kan. Anders ben je keihard te laat.”

Leo en Robin zijn vakbroeders die elk op hun eigen manier kennis willen overdragen. De professionals die zij opleiden kunnen er op hun beurt weer voor zorgen dat mensen problemen het hoofd kunnen bieden. Want waarom zou je jouw klant alleen helpen als het financieel goed gaat? Robin: “Je helpt de hulpvrager niet door zijn problemen op te lossen. Je moet hem begeleiden, coachen en motiveren om zelf zijn problemen op te lossen. Als je na 3 jaar een appje van de hulpvrager krijgt waarin hij schrijft “we did it!” omdat het intrinsieke doel bereikt is, dan is de glimlach niet meer van je gezicht te krijgen…”

Wil je kennismaken met (de passie van) deze trainers? Robin en Leo verzorgen beiden een workshop op 22 augustus bij Lindenhaeghe.

 

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
Ook ministers hebben zorgplicht

Ook ministers hebben zorgplicht

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Eind 2017 gaf minister Hoekstra de financiële markt een schouderklopje. “De sector lijkt op de goede weg”,...

Iemand zoals ik

Iemand zoals ik

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Het valt me op dat er de laatste tijd veel geschreven wordt over ‘vertrouwen’. Over het lage vertrouwen dat er...

De financieel adviseur als mossel

De financieel adviseur als mossel

(door Mike Schilperoort, algemeen directeur Lindenhaeghe) Als ik naar het huidige vakbekwaamheidsbouwwerk kijk, moet ik altijd denken aan de evolutietheorie van...

Een zieke nabije toekomst

Een zieke nabije toekomst

(door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) (Black Mirror-fans, pas op! Dit artikel bevat spoilers.) Het mooist aan de serie Black Mirror vind ik toch wel de omschrijving:...

De klant repareren

De klant repareren

(blog door Esther Vuijsters, Lindenhaeghe) Als je tegenwoordig top-of-mind bij je klant wil blijven, zul je op de één of andere manier een onuitwisbare...

Humor in de branche is belangrijk

Humor in de branche is belangrijk

Humor in de branche is belangrijk, betoogt Esther Vuijsters in de nieuwe blog van Lindenhaeghe op VVP Online. Vuijsters: "Tijdens een recente analyse van onze social...