‘Act Now!’: digitale innovatie volgens… Igor Driessen

Igor Driessen Obvion 2021

VVP organiseert op 4 juli 2023 in samenwerking met onder meer de Contactgroep Automatisering de tweede editie van het VIP Congres ‘Act Now!’, hét Fin- & Insurtech event voor de top van de financiële dienstverleningssector in Nederland. Meer informatie en inschrijvingen: VIP Congres. VVP vraagt een aantal prominenten uit de sector, die er op 4 juli bij zijn, naar hun digitale uitdagingen, praktijkoplossingen en tips. Dit keer Igor Driessen, Manager Sales & Intermediaire zaken Obvion.

Wat zie jij als de belangrijkste digitale uitdaging voor de financiële sector en jouw bedrijf in het bijzonder?

Een van de belangrijkste uitdagingen is het omgaan met de exponentiële groei van gegevens en het beheren van de veiligheid van deze gegevens, denk aan externe bronontsluiting (Convenant HDN 2025 etc.). Met de toename van gegevens, moeten financiële instellingen in staat zijn om efficiënt grote hoeveelheden gegevens te beheren, analyseren en gebruiken om inzichten te verkrijgen en betere beslissingen te nemen.

Een andere belangrijke uitdaging die hand in hand gaat met de vorige; is het bieden van een naadloze digitale ervaring aan bezoekers, voor Obvion onze adviseurs en klanten. Financiële instellingen moeten in staat zijn om bezoekers gemakkelijk toegang te bieden tot hun diensten en hen een ervaring binnen de context of zelfs een gepersonaliseerde ervaring bieden. De lat wordt steeds hoger gelegd door de eigen markt / onze concullega’s maar ook door andere markten. De verwachting van de bezoeker wordt niet bijgesteld aan de hand van of je nou obvion.nl bezoekt, op Coolblue.nl iets een bestelling annuleert of digitaal door de catalogus van Disney+/Netflix bladert. Voor klant en adviseur is het allemaal online/digitaal.

Een ‘derde’ uitdaging is het omgaan met de opkomst van nieuwe technologieën zoals AI, blockchain en big data. Het gebruik van deze technologieën kan de financiële sector helpen om efficiënter te werken en betere beslissingen te nemen. Echter, het implementeren van deze technologieën vereist een zorgvuldige planning en uitvoering.

Welke belangrijke digitale stappen heeft jullie organisatie recentelijk gemaakt?

Allereerst is het belangrijk op te merken dat digitale stappen een continu proces zijn, en dat Obvion constant bezig is met het verbeteren van onze digitale dienstverlening en de achterliggende processen. Ik splits het even op in een viertal voorbeelden waar we stappen in aan het maken zijn:

Verbetering van de digitale adviseurs- en klantervaring: Obvion heeft afgelopen jaar stappen gezet om haar digitale diensten te verbeteren, zo hebben we een Digitaal Platform neergezet waar we de komende jaren een naadloze en gepersonaliseerde ervaring gaan bieden voor Adviseur en Klant. Van de driehoek Adviseur, Klant en Obvion maken wij een digitale cirkel waar we adviseur en klant in constante en waardevolle verbinding met elkaar brengen.

We zijn begonnen met stappen te zetten om meer data-gedreven te werken, zodat we betere beslissingen kunnen maken, efficiënter werken door minder uitzoekwerk om focus te leggen, een betere service aan adviseur en klant kunnen verlenen en gecombineerd maar ook op zichzelf een punt: concurrentievoordeel geven.

Implementatie van nieuwe technologieën: we zijn begonnen met het onderzoeken van nieuwe technologieën, zoals AI en machine learning, om onze processen te automatiseren en efficiënter te maken. Denk aan het gebruik van chatbots om klantvragen te beantwoorden en het gebruik van geautomatiseerde systemen om kredietrisico's te analyseren.

Verbetering van de cybersecurity: we hebben geïnvesteerd en investeren in het verbeteren van de cybersecurity om de gegevens van klanten te beschermen tegen hackers en cyberaanvallen.

Samenwerking met FinTech-bedrijven: we houden de markt in de gaten en zijn constant op zoek naar waardevolle samenwerkingen met FinTech-bedrijven om nieuwe technologieën te implementeren en innovatieve producten en diensten aan te bieden aan onze adviseurs en klanten.

Welke informatie of inspiratie hoop je te vinden tijdens het VIP Congres 2023? Ofwel, wanneer ga je tevreden naar huis?

Ik hoop dat het congres een platform zal bieden voor de uitwisseling van kennis en ideeën tussen experts en professionals uit de financiële sector en aanverwante gebieden. Ik hoop nieuwe inzichten te verkrijgen over hoe financiële instellingen hun dienstverlening kunnen verbeteren en efficiënter kunnen (samen)werken.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Kracht en gevaar van algoritmes

Kracht en gevaar van algoritmes

(Maria Genova in VVP-special Digitale Innovatie 2023) Kunstmatige intelligentie wordt tegenwoordig in steeds meer sectoren ingezet. Het levert prachtige resultaten...

Benut de kracht van AI

Benut de kracht van AI

(Arno Groot Koerkamp, Finly, in VVP-special Digitale Innovatie 2023) De opkomst van denkende machines ter ondersteuning van adviseurs is momenteel een onderwerp...

Meer hybride vormen van advisering

Meer hybride vormen van advisering

(Bart Janknegt, voorzitter hoofddirectie VvAA Groep, in VVP-special Digitale Innovatie) Door inzet van een digitale collega hebben de adviseurs meer tijd (plus...

AI en ChatGPT: hype of radicale verandering voor advieskantoren?

AI en ChatGPT: hype of radicale verandering voor advieskantoren?

(Partner in kennis GetMore Systems in VVP-special Digitale Innovatie 2023) Zelfs als je geen interesse hebt in ICT kan het je bijna niet ontgaan: de opkomst van...

Geautomatiseerde nazorg

Geautomatiseerde nazorg

(Uit VVP-special Digitale Innovatie 2023) “Er is al veel ontwikkeld, maar wat nog beter kan, is het delen van data door aanbieders en geldverstrekkers met...

Maak gebruik van wat er al mogelijk is

Maak gebruik van wat er al mogelijk is

(Uit VVP-special Digitale Innovatie 2023) “Kunstmatige intelligentie, robotisering, big data, machine learning; het zijn stuk voor stuk innovatieve technologieën...

Achteruit digitaliseren

Achteruit digitaliseren

(Uit VVP-special Digitale Innovatie 2023) “Wat is het toch fijn als je zelf ook klant bent bij een verzekeraar. Gewoon omdat je dan ervaart wat je eigen...

Laat de verrassingen maar komen

Laat de verrassingen maar komen

(Uit VVP-special Digitale Innovatie 2023) “Een gangbare definitie van innovatie luidt: ‘de ontwikkeling van nieuwe producten, processen of businessmodellen,...

VIP Congres ACT NOW!: the aftermovie

VIP Congres ACT NOW!: the aftermovie

Nog even nagenieten van de tweede editie van het VIP Congres? Bekijk dan de sfeerimpressie van deze digitale innovatiedag, georganiseerd door VVP en de Stichting...

AI: zorg of zegen voor het intermediair?

AI: zorg of zegen voor het intermediair?

(Dennie van den Biggelaar, OneSurance, in VVP-special Digitale Innovatie 2023) Door de razendsnelle opkomst van AI staat de verzekeringssector op het punt een...