“Automatisering nog belangrijker voor adviseur”

Michael Mackaaij, 2020

De Stichting Contactgroep Automatisering (CGA) voorziet dat in de komende periode veel financieel advieskantoren nog afhankelijker worden van het goed functioneren van hun automatiseringssystemen.

Michael Mackaaij, sinds 1 juni voorzitter van de stichting: “Het belang van goede automatisering tijdens het beheer en adviestraject groeit nog steeds. We hebben dat bijvoorbeeld tijdens de coronacrisis gezien toen aanbieders van hypothecaire kredieten in een hoog tempo, ieder voor zich, hun acceptatievoorwaarden hebben aangepast. Adviseurs die een groot aantal aanbieders in hun adviezen willen betrekken kunnen dit feitelijk alleen nog maar doen met behulp van vergelijkingsprogramma’s die op dagbasis met de actuele acceptatievoorwaarden werken.

“We zien dat het al lang niet meer zo is dat financieel dienstverleners kunnen volstaan met één applicatie, maar dat zij gebruik maken van vele applicaties voor verschillende doelen. Er is dan ook een enorme groei van het aantal marktpartijen die deeldiensten leveren.

“Daarbij helpt het dat de grote spelers al geruime tijd de strategische keuze hebben gemaakt om succesvol samen te werken met kleinere partijen die succesvolle deeloplossingen bieden. Hoewel er op deze manier een fijnmazig net komt van vele aanbieders met vele aanbiedingen, leidt het ook tot versnippering van kennis, en een behoefte aan kennisdeling over hoe er zo succesvol mogelijk samengewerkt kan worden tussen de leveranciers van applicaties. Ook zien wij dat complexe vraagstukken op verschillende plekken terugkomen en beter centraal opgepakt kunnen worden. Ik denk dan bijvoorbeeld aan de noodzaak om het aantal documenten waarop het BSN van consumenten vermeld staat sterk terug te brengen en minimaal in een sterk beveiligde omgeving op te slaan. Ook onderhoud en nazorg, dat groeiende aandacht krijgt zal, zonder goede IT-omgeving, steeds lastiger worden om goed uit te voeren.

“Daarnaast verandert het proces van bemiddeling snel. Steeds meer data kan door de adviseur vanaf centrale locaties worden opgehaald waarbij deze data direct gevalideerd is en waarbij de adviseur niet langer afhankelijk is van het aanleveren van deze data door de consument.”

Zes nieuwe deelnemers

De Contactgroep heeft in de afgelopen periode zes nieuw deelnemers welkom mogen heten: AWI, DDI, Dias Software, Eerste Stap, FinData en Solera. Bij meer dan 95 procent van de financieel dienstverleners in Nederland wordt momenteel gebruik gemaakt van één of meer applicaties van de momenteel 24 deelnemers aan de CGA.

Reactie toevoegen

 
IG&H AllVida nu ook voor schadeverzekeraars en intermediairs

IG&H AllVida nu ook voor schadeverzekeraars en intermediairs

IG&H biedt AllVida nu ook aan schadeverzekeraars en intermediairs. Dit onder de naam AllVida Insurance Solution. De oplossing is ontwikkeld binnen vier maanden...

Jack Vos en Marco Hendrickx in bestuur CGA

Jack Vos en Marco Hendrickx in bestuur CGA

Jack Vos (mede-oprichter Onesurance) en Marco Hendrickx (directeur Aplaza) zijn benoemd tot bestuursleden van de Stichting Contactgroep Automatisering. Jack Vos...

Wat geen kunstmatige intelligentie is, wordt waardevol

Wat geen kunstmatige intelligentie is, wordt waardevol

(Verslag VIP Congres 2023 in VVP 4, 2023) De veertig leden van de contactgroep automatisering (cga) toonden hun meest recente innovaties op het tweede vip-congres...

Geautomatiseerde nazorg

Geautomatiseerde nazorg

(Uit VVP-special Digitale Innovatie 2023) “Er is al veel ontwikkeld, maar wat nog beter kan, is het delen van data door aanbieders en geldverstrekkers met...

VIP Congres ACT NOW!: the aftermovie

VIP Congres ACT NOW!: the aftermovie

Nog even nagenieten van de tweede editie van het VIP Congres? Bekijk dan de sfeerimpressie van deze digitale innovatiedag, georganiseerd door VVP en de Stichting...

Wat geen kunstmatige intelligentie is, wordt waardevol

Wat geen kunstmatige intelligentie is, wordt waardevol

De 40 leden van de Contactgroep Automatisering (CGA) toonden dinsdag hun meest recente innovaties op het tweede VIP-congres van VVP en Stichting CGA in het AFAS...

Uitdagingen en consolidatie

Uitdagingen en consolidatie

(Michael Mackaaij, voorzitter CGA, in VVP-special Digitale Innovatie 2023) In de moderne wereld van informatietechnologie staat de IT-dienstverlening voor de uitdaging...

ACT NOW! en schrijf je in voor de ochtendsessie van HDN en Aegon

ACT NOW! en schrijf je in voor de ochtendsessie van HDN en Aegon

Meer dan dertig praktijksessies biedt het VIP Congres ACT NOW! van VVP en Contactgroep Automatisering op 4 juli. In een aantal berichten op de VVP-site geven we...

ACT NOW! en schrijf je in voor de ochtendsessies van SIVI

ACT NOW! en schrijf je in voor de ochtendsessies van SIVI

Meer dan dertig praktijksessies biedt het VIP Congres ACT NOW! van VVP en Contactgroep Automatisering op 4 juli. In een aantal berichten op de VVP-site geven we...

Uitnodiging Michael Mackaaij voor het VIP Innovatie Congres ACT NOW!

Uitnodiging Michael Mackaaij voor het VIP Innovatie Congres ACT NOW!

Michael Mackaaij, voorzitter van de stichting Contactgroep Automatisering, nodigt de financiële sector in een videoboodschap uit voor het VIP Innovatie Congres...