CFD dringt aan op minder regeldruk

Edwin Herdink en minister

CFD nam onlangs deel aan een gesprek van ondernemers en vertegenwoordigers daarvan met de ministers van Economische Zaken en Buitenlandse Handel over het vestigingsklimaat in Nederland. Na afloop had CFD-voorzitter Edwin Herdink nog een een-op-een gesprek met minister Adriaansens. Daarin uitte hij zijn zorgen over de almaar groeiende toezichtstaken en kosten van de AFM. 

Herdink: "Ter voorbereiding op deze bijeenkomst hebben wij intermediairs uitgenodigd online te reageren op een aantal open vragen. Wij ontvingen een kleine 90 reacties. Uit die reacties heeft CFD de belangrijkste conclusies samengevat in een verslag, dat we aan de ministers hebben aangeboden."

Die conclusies zijn: voor het MKB-segment in de branche worden administratieve lasten eerder zwaarder dan lichter, de terugkerende examenverplichting blokkeert nieuwe instroom van net afgestuurden en ander jong talent, het toezicht schiet door, de nadelen van het provisieverbod op financieel complexe producten zijn nooit opgepakt door de ministeries, ondanks plechtige beloftes van opeenvolgende ministers is er nog steeds geen level playing field tussen intermediairs en directe aanbieders, meer aandacht voor verduurzaming van de branche is gewenst. Verder: "De slechtste beslissingen van de politiek in onze sector, die eigenlijk direct moeten worden teruggedraaid of aangepast, zijn: de verhoging van de assurantiebelasting naar 21 procent (zeer veel klachten van consumenten), de oneigenlijke discussie over actieve provisietransparantie voor schadeproducten, het aanhoudende beloningsverbod op essentiële financiele producten, het afschaffen van fiscaalvriendelijke financiële producten, en het huidige examen/diplomastelsel."

Regeldruk verminderen

CFD was uitgenodigd om in de deelsessie met minister Adriaansens het debat aan te gaan. Herdink: "We troffen een minister die zich open opstelde, waardevolle feedback gaf en ondanks haar demissionaire status opvallend gepassioneerd was."

Regeldruk was een belangrijk gespreksthema. Herdink: "Wij gaven als voorbeeld dat ondanks alle toezeggingen dat de regels minder zouden worden, bijvoorbeeld het hypotheekrapport voor de klant elk jaar ongeveer een centimeter dikker wordt. Vanuit het ministerie probeert men nu in kaart te brengen hoe alle schakels in het proces werken en hoe dat verbeterd kan worden, om de regeldruk daadwerkelijk te verminderen en verzwaring van regels in de keten te voorkomen. Wij hebben gevraagd het Ondernemerspanel EZK, waarvan CFD deel uitmaakt, te betrekken bij de voorbereiding, analyse, implementatie en evaluatie van nieuwe regels. Een suggestie die de minister ter plekke heeft aangenomen en wil opnemen in de procedures."

 

Reactie toevoegen

 
Meer over
"Regeldruk voor financiële instellingen blijft toenemen"

"Regeldruk voor financiële instellingen blijft toenemen"

Ook de komende jaren zal de financiële sector moeten blijven voldoen aan nieuwe, complexe regelgeving. Aldus Projective Group, die de relevante wet- en regelgeving...

CFD hekelt AFM bij herlancering keurmerk Finzeker

CFD hekelt AFM bij herlancering keurmerk Finzeker

CFD zet het keurmerk Finzeker opnieuw in de markt. "Finzeker start met ingang van 2 oktober 2023 met de werving van kantoren voor het keurmerk. Zodra een landelijke...

CFD: onze diensten betaalt u via de premie

CFD: onze diensten betaalt u via de premie

Schrap provisietransparantie en neem een uiting op: 'Onze diensten betaalt u via de premie'. Aldus CFD in haar reactie op de Afdeling advies van de Raad van State,...

CFD start samenwerking met SHED Expertise

CFD start samenwerking met SHED Expertise

CFD is een samenwerking aangegaan met SHED Expertise. Met de diensten contra-expertise (brand/water/inbraak/stormschade), schade-expertise, bouw expertise, bedrijfsmatige...

CFD lanceert digitale ledenkaart

CFD lanceert digitale ledenkaart

CFD heeft een digitale ledenkaart ontwikkeld. "Door onze leden digitaal in kaart te brengen, kunnen oriënterende consumenten snel de weg vinden...

CFD start WOZ-actief 2023

CFD start WOZ-actief 2023

De CFD gaat ook in 2023 van start met een WOZ-actie. Doel is relaties van CFD-adviseurs te helpen besparen op de WOZ-belasting. Er zijn voor adviseurs geen kosten...

CFD start samenwerking met Calamitijdelijk

CFD start samenwerking met Calamitijdelijk

CFD heeft het ledenaanbod uitgebreid met Calamitijdelijk. Sinds 2014 heeft Calamitijdelijk een netwerk opgebouwd van direct beschikbare woningen waarin slachtoffers...

Wiertsema (Adfiz): professionaliteit in plaats van regeldruk

Wiertsema (Adfiz): professionaliteit in plaats van regeldruk

In zijn maandcolumn roept Adfiz-directeur Enno Wiertsema op tot minder regeldruk. Wiertsema: “Met wat meer vertrouwen in elkaar en elkaars professionaliteit...

CFD opent 'Inspraakloket EZK'

CFD opent 'Inspraakloket EZK'

“Hier kun jij als MKB-kantoor jouw ideeën en zorgen delen. Die bundelen we en bieden we periodiek aan het ministerie van EZK aan en brengen we onder de...

CFD pleit voor gesubsidieerd onafhankelijk financieel advies

CFD pleit voor gesubsidieerd onafhankelijk financieel advies

CFD roept politici op gezinnen te helpen met financieel advies. Dat draagt namelijk bij aan een financieel veiligere samenleving. Wel dient de politiek dit in de...