Goed invullen 'Adfiz-formulier' zou enorm helpen

Luuk de Vos 2019

Als er trage offertes WGA-ERD worden afgegeven, ligt dat soms ook aan de adviseurs. Bijvoorbeeld omdat ze het 'Adfiz-formulier' niet goed of niet volledig invullen. Zo reageert ASR in een blog op de column van Adfiz-directeur Enno Wiertsema, waarin deze stelde: "Het is eerder regel dan uitzondering dat er maanden overheen gaan voor een offerte wordt afgegeven die geldig is voor het moment dat de klant wil overstappen van het UWV naar een private verzekeraar."

Luuk de Vos, Directeur Verkoop Inkomen & Zorg bij ASR, schrijft: "Het uitvragen van informatie is voor de verzekeraar de enige mogelijkheid om tot een goede risicobeoordeling te komen. Vanuit risicomanagement mag verwacht worden dat het Adfiz-formulier voor de adviseur de minimale informatie bevat die deze nodig heeft om tot een goed advies te komen. Moet de klant publiek of privaat gaan en zo ja bij wie dan? Een complex advies waarvoor nu eenmaal veel data noodzakelijk is. Dus mag verwacht worden dat een adviseur altijd alleen maar het volledig ingevulde Adfiz-formulier aan de verzekeraar beschikbaar stelt, gezien de noodzaak het eigen advies te kunnen onderbouwen. In de keten is de adviseur op zijn beurt weer afhankelijk van de werkgever. Er zijn helaas weinig werkgevers die de gevraagde informatie met een druk op de knop kunnen leveren. En als de tijd een rol gaat spelen, dan wordt vaak alleen ingevuld wat wel beschikbaar is. In dat geval volgt er een incompleet aanvraagformulier en wordt er vervolgens veel heen en weer gecommuniceerd en gaat kostbare tijd verloren om de vereiste gegevens alsnog boven tafel te krijgen. En dan is het wel erg makkelijk om de 'schuld' daarvan eenzijdig bij de verzekeraar te leggen.

"Zouden we niet de handschoen samen op kunnen pakken? Elkaar helpen door het gewoon te doen?

"Beste Enno, zullen we afspreken dat de adviseurs vanaf vandaag de uitvraag gaan doen bij werkgevers die daadwerkelijk in aanmerking komen voor het eigen risico dragerschap? Dat ze alleen gebruik maken van het Adfiz-formulier en dat dan ook volledig ingevuld aanbieden aan de verzekeraars liefst in behapbare aantallen? En dat (de meeste) verzekeraars dan binnen 14 dagen met een offerte komen en vervolgens wij hand in hand de werkgever op basis van geschiktheid het eigen risico dragerschap in begeleiden?

"Ik weet zeker dat dit dan goed gaat komen en we in een nieuwe blog in januari 2020 gaan lezen dat helpen door het gewoon te doen is ingevuld zoals beloofd."

Klik HIER voor de hele blog.

Reactie toevoegen

 
Meer over
Zorgcollectiviteiten herzien

Zorgcollectiviteiten herzien

Veel zorgverzekeraars zoeken volgens Adfiz op dit moment actief contact met adviseurs en contractanten over de herziening van de collectiviteit. Dat schrijft Adfiz...

Adfiz: "Gebruik alleen het uniform uitvraagformulier WGA ERD"

Adfiz: "Gebruik alleen het uniform uitvraagformulier WGA ERD"

Adfiz roept adviseurs op te werken met het uniform uitvraagformulier WGA ERD. "Wij ontvangen signalen uit de markt", aldus de organisatie, "dat sommige adviseurs...

Adfiz en OvFD: efficiënte uniforme aanpak aflossingsvrij helaas onmogelijk

Adfiz en OvFD: efficiënte uniforme aanpak aflossingsvrij helaas onmogelijk

Volgens Adfiz en OvFD is het niet mogelijk gebleken om sectorbreed tot een uniforme en efficiënte samenwerking te komen in het aflossingsvrij-dossier. Geldverstrekkers...

"Niet delen van essentiële informatie schaadt klantbediening"

"Niet delen van essentiële informatie schaadt klantbediening"

"In onze consultatiereactie", aldus Adfiz, "hebben we vooral aandacht gevraagd voor de groeiende zorg dat aanbieders klantgegevens regelmatig niet meer delen met...

Adfiz blij met aandacht voor hypotheek voor duurhuurders

Adfiz blij met aandacht voor hypotheek voor duurhuurders

Adfiz is blij dat er nu vanuit aanbieders en de politiek aandacht is voor de duurhuurders. Adfiz: "Hoewel maatwerk voor duurhuurders middels een explain al jaren...

LiveAdvize van start op MissetHoreca

LiveAdvize van start op MissetHoreca

LiveAdvize, waar ook Adfiz-leden aan meedoen, is sinds dinsdag beschikbaar via ondernemersplatform MissetHoreca. Andere ondernemersplatformen volgen. Op LiveAdvize.nl...