Helft Nederlanders twijfelt over gekozen rentevastperiode

Menno Luiten 2023 nieuw

Meer dan de helft van de Nederlandse huiseigenaren twijfelt achteraf of zij wel de juiste rentevasteperiode hebben gekozen. Een kwart had met de kennis van nu andere keuzes gemaakt bij het afsluiten van een hypotheek. Dit blijkt uit onderzoek van MUNT Hypotheken onder 1500 Nederlanders.

Directeur Menno Luiten: “Op dit moment zet ongeveer zestig procent van de hypotheeksluiters de rente voor tien jaar vast. Wanneer je de afgelopen decennia onder de loep neemt, is de rente nooit stabiel gebleven. Tien jaar rente vastzetten en daarna maar zien hoe de vlag erbij hangt, is achteraf zeker niet altijd de verstandigste keus.”

De helft van de Nederlanders zegt ‘ja’ op de vraag of ze destijds de juiste rentevasteperiode hebben uitgekozen. Een kwart geeft aan liever voor een andere looptijd gekozen te hebben. De rest kan überhaupt geen goed beeld vormen of ze met een alternatieve rentevasteperiode uiteindelijk beter af waren geweest. 

“Van de Nederlanders die expliciet aangeven dat zij de verkeerde beslissing hebben gemaakt, was 65 procent, met kennis van nu, voor een langere rentevasteperiode gegaan. Vijf procent had juist gekozen voor een combinatie (rentemix). Slechts een derde was voor een kortere periode gegaan”, vertelt Luiten. Volgens de Menno Luiten kan het lonen om ook naar alternatieven te kijken. Die kunnen zich misschien op dat moment vertalen in hogere maandlasten, maar op een later moment beter uitpakken. “De huidige rente staat momenteel nog steeds laag, maar loopt langzaam op. Een langere looptijd is daarom helemaal niet gek.”

Luiten: “Adviseurs kunnen als beste inzicht bieden in de gevolgen van keuzes tijdens het afsluiten van de hypotheek. Het wordt nóg interessanter als de adviseur uitlegt hoe die keus uiteindelijk jaren later door schommelende rentestanden kan uitpakken. Op die manier iets beeldend maken, kan voor iemand die een hypotheek wil  weer een ander licht op de zaak schijnen."

 

Reactie toevoegen

 
MUNT trapt viering tienjarig bestaan af met MonuMUNTen

MUNT trapt viering tienjarig bestaan af met MonuMUNTen

Met de serie MonuMUNTen geeft MUNT Hypotheken de aftrap van de festiviteiten rond het tienjarige bestaan van de hypotheekverstrekker. In de interviewserie worden...

Onafhankelijk hypotheekadviseur centraal in MUNT-campagne bij HEMA

Onafhankelijk hypotheekadviseur centraal in MUNT-campagne bij HEMA

In aanloop naar de NVM Open Huizen Dag (6 april) zet MUNT Hypotheken onafhankelijke hypotheekadviseurs in de schijnwerpers. Dat gebeurt met een landelijke campagne...

"Jongeren onderschatten financiële toegevoegde waarde van advies"

"Jongeren onderschatten financiële toegevoegde waarde van advies"

De financiële toegevoegde waarde van onafhankelijk advies wordt door jonge mensen onderschat. Dit blijkt uit onderzoek van MUNT Hypotheken onder meer dan...

Ronald Roolvink in directie MUNT Hypotheken

Ronald Roolvink in directie MUNT Hypotheken

Ronald Roolvink is als Directeur Operations gestart bij MUNT Hypotheken. Hij gaat zich bezighouden met het verder stroomlijnen en verbeteren van de operationele...

Adviseurs minder tevreden over dienstverlening geldverstrekkers

Adviseurs minder tevreden over dienstverlening geldverstrekkers

De tevredenheid onder hypotheekadviseurs over de afwikkeling van de meeste hypotheekdossiers is in 2023 duidelijk afgenomen en die trend zet zich door in 2024, aldus...

Nieuw kabinet moet méér doen om woningvoorraad te verduurzamen

Nieuw kabinet moet méér doen om woningvoorraad te verduurzamen

62 procent van de Nederlanders wil  dat een nieuw kabinet meer financiële mogelijkheden ter beschikking stelt om het verduurzamen van woningen mogelijk...

Menno Luiten nieuwe directeur MUNT Hypotheken

Menno Luiten nieuwe directeur MUNT Hypotheken

Menno Luiten (50) wordt per 1 september 2023 de nieuwe directeur van hypotheekverstrekker MUNT Hypotheken. Hij wordt verantwoordelijk voor de verdere groei en de...

Michel van den Akker CCO bij DMFCO

Michel van den Akker CCO bij DMFCO

Michel van den Akker start als Chief Commercial Officer (CCO) bij DMFCO. Samen met Rogier van der Hijden (CEO) vormt hij de dagelijkse directie van DMFCO en...

Ellen Hensbergen weg bij MUNT Hypotheken

Ellen Hensbergen weg bij MUNT Hypotheken

Ellen Hensbergen vertrekt als directeur bij MUNT Hypotheken. Ze is vijf jaar algemeen directeur geweest en zegt toe te zijn aan een nieuwe uitdaging. Een opvolger...

Achmea Bank treedt toe tot platform DMFCO en investeert in MUNT

Achmea Bank treedt toe tot platform DMFCO en investeert in MUNT

Achmea Bank en vermogensbeheerder DMFCO gaan samenwerken op het gebied van hypotheken. Achmea Bank treedt toe tot het platform van DMFCO en streeft ernaar in de...