Jeanette Hadderingh likes & unlikes

Jeanette Hadderingh 2018 640

"Marktwerking is goed, maar het moet wel in balans blijven met de maatschappij waarin we leven." Aldus Jeanette Hadderingh, directeur NIBE-SVV, in de rubriek Like & Unlike in de woensdagnieuwsbrief van VVP Online.

Wat gaat er momenteel goed in de financiële sector?

"Ik merk dat er langzaam maar zeker weer meer aandacht komt voor het vakmanschap in de sector. De afgelopen jaren is de financiële sector geconfronteerd met veel wet- en regelgeving, met alle gevolgen van dien. De Wft sloeg een gat in de opleidingsbudgetten en bracht weliswaar een basisniveau voor iedereen, maar sloeg ook de passie voor het vak en de wil om te groeien dood. Inmiddels zien we weer meer vraag naar vaktechnische opleidingen en veel animo om met elkaar stevige gesprekken aan te gaan over solidariteit, de maatschappelijke waarde van de sector en de professionaliteit en toegevoegde waarde van de adviseur. Dat is mooi en wat mij betreft voorwaardelijk om de klant écht centraal te kunnen zetten."

Wat kan er beter in de financiële sector?

"We slagen er nog niet in om de financiële sector als aantrekkelijke werkgever neer te zetten. Er zijn te weinig jongeren die een toekomst voor zichzelf in onze sector zien. En als ze wel komen hebben we moeite om ze vast te houden. Daar moeten we echt mee aan de slag en ik zie daar ook voor NIBE-SVV een rol weggelegd.

"Daarnaast vindt er teveel cherrypicking plaats. Denk bijvoorbeeld aan de Fintechs die slechts een beperkte selectie van processen aanbieden en daarmee business modellen van bestaande organisaties op scherp zetten. Kijk ook naar de trend om meer standaardproducten aan te bieden, waardoor onverzekerbare risico’s dreigen te ontstaan en de solidariteit wordt ondermijnd. Marktwerking is goed, maar het moet wel in balans blijven met de maatschappij waarin we leven."

 

Reactie toevoegen

 

Reacties

Stijn Brouwers - Brouwers Assurantien 28 juni 2018

Ja, Jeanette indien u om de 3 jaar zou scheiden dan vraagt u de nieuwe partner ook niet meer ten huwelijk. Zo is de liefde voor ons vak ook verdwenen. Medewerkers zijn mondig en flexibel en gaan niet om de 3 jaar examen afleggen dat toch geen lange houdbaarheidsdatum heeft. Dit moet u als opleider aan het denken zetten, toch?

Meer over
André van Luijk likes & unlikes

André van Luijk likes & unlikes

"De hypotheekrenteaftrek is inmiddels een gedrocht geworden." Dat stelt Financieel Planner André van Luijk (Woonvisie en WoonGold) in de rubriek Like &...

Dorine van Basten likes & unlikes

Dorine van Basten likes & unlikes

"De communicatie van hypotheekaanbieders en adviseurs met hun bestaande klanten kan écht veel beter." Aldus Dorine van Basten, voorzitter Stichting Nationaal...

Ron Gardenier likes & unlikes

Ron Gardenier likes & unlikes

"We moeten meer mét en minder afzonderlijk van elkaar doen." Aldus NVGA-voorzitter Ron Gardenier (Aon) in de rubriek Like & Unlike van VVP Online. Gardenier...

Wim Vonk likes & unlikes

Wim Vonk likes & unlikes

"CRM 2.0 gaat over de ‘nieuwe adviseur’: hij/zij die een hoge mate van inleving laat zien." Dat zegt Wim Vonk (SparklingCRM) in de rubriek Like &...

Tony Dingemanse likes & unlikes

Tony Dingemanse likes & unlikes

"De financiële sector luistert naar de klant van 10 jaar geleden en niet naar de klant van nu." Dat zegt Tony Dingemanse (Projectmanager RISK en InsureApp)...

Wim Heeres likes & unlikes

Wim Heeres likes & unlikes

Adviseurs en verzekeraars moeten nóg meer investeren in de onderlinge samenwerking. Dat vindt Adfiz-voorzitter Wim Heeres in de rubriek Like & Unlike...

Bob Stehmann likes & unlikes

Bob Stehmann likes & unlikes

"Technologie en financiële dienstverlening worden steeds vaker gecombineerd met als gevolg directe voordelen in dagelijkse situaties." Dat zegt Bob Stehmann...

Bernardo Walta likes & unlikes

Bernardo Walta likes & unlikes

"Wij, als intermediaire verzekeraar, en de adviseur moeten nog beter gebruikmaken van big data." Aldus Bernardo Walta (De Goudse) in de rubriek Like & Unlike...

Gérard Teurlings likes & unlikes

Gérard Teurlings likes & unlikes

“De vakmens krijgt steeds meer directe invloed bij branche- en beroepsverenigingen. Dat is een goede ontwikkeling”. Aldus Gérard Teurlings, voorzitter...

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

Herwin Schrijver en Marjol Nikkels like & unlike

"Inactiviteit wordt beloond. En iedereen weet: hoe langer uit het arbeidsproces, hoe moeilijker het wordt weer aan de slag te gaan." Aldus Marjol Nikkels en...